• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
piron45 - майстор
Най напред Честита Коледа и весели празници на всички.
Сега на въпроса. Понеже нямам резервен ключ за колата реших да си извадя един. Обаче като поразпитах се оказа че ключарите са големи кожодери. Искат около 100лв за готов ключ с копиране на транспондера. Но понеже в Самоков не могат да прочетат транспондера ми че бил защитен, трябвало да отида до София някъде на Графа където ще ми струва 150лв. Естествено е че само за един ключ тази цена ме удари в челото.
Поразрових се из нета и какво намирам. Заготовката за моя ключ с място за транспондер струва 8лв, самият транспондер е на цена 6.67лв. Какво се получава че за фрезоването което е за минутка и струва 2лв и програмирането са всички останали пари. Е то бива печалба, но пък чак в такива размери.

Та питането ми е някой правил ли е подобен опит и ако си купя заготовката и транспондера на горните цени има някакъв начин сам да си програмирам транспондера или някъде по на тънко. Намерих и програматор за ключове в нета за 80$ който в БГ се продава за 285лв, но за един ключ не си заслужава да се дават толкова пари. Но пък много се дразня като някой се опитва да ме натовари с толкова пари за нищо работа.

Сега някой ще каже че щом не мога сам да си го направя трябва да си платя на ключар. Той е вложил много пари в техника и знания. Глупости на търкалета. Ключарска работилница мога да отворя ако искам срещу по малко от 2000лв.На ти съм и с механиката и с електрониката, но не ми е работа. Трябва ми само един ключ.

Стана дълго :) , хайде колеги давайте конструктивни мнения. Може и на някой друг да му се появи този проблем.
Последна промяна от piron45 на вт дек 28, 2010 2:23 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Извинявам се, че не е точно по темата, ама то и чип тунинга е същото. В чип за 1,30лв, копират готов софтуер и ти продават пиратско копие за 250 лв. Това ако не е далавера...
Същото е и с много други техники в които има електроника. Станахме много зависими от нея и нелоялни производители ни изнудват да им плащаме излишни пари. Навсякъде става дума за един чип със брояч който се нулира на определен период.
BAlexandrov - специалист
До колкото знам програмира се колата да приема кода, излъчван от даден транспондер за валиден. Поне при моя модел е така.
Порови при теб как се програмира нов ключ за колата - може да е лесно.
piron45 - майстор
Колата е Опел Корса В, а транспондера в ключа е PCF79735S.
Имам Опел скенер, но е пиратска версия и няма опции за бъркане в имобилайзера и програмиране на ключ.
ArturDent - Почти Безобиден
Комуникацията е криптирана. Има един код, който трябва да знаеш.
Има го на едно малко талонче (хартиено), заедно с кода на радиото, номера и модела на двигателя, и т.н.
С него става лесно. Ако го нямаш - затова ти искат повече пари.
stan_slav - специалист
Една идея от мен. Демонтираш капаците около кормилото да имаш достъп до контактния ключ. Изваждаш пръстена около патрона, изваждаш и чипа от ключа. Залепваш чипа вътре в пръстена и го закрепваш някъде в таблото. Сглабяш всичко и спокойно може да си караш с обикновенни ключове. Едва ли ще те притеснява това, че е по-лесна за крадене.
escutcheon - специалист
piron45 написа:
Той е вложил много пари в техника и знания. Глупости на търкалета.
Ето пътя за програмирането - Смъкваш имобокса, вадиш процесора и го слагаш в програматора. След като прочетеш файла го пишеш на чип и почваш наобратно - процесора в имобокса, той в колата и газ!
MamaMy - майстор
ArturDent написа:
Комуникацията е криптирана. Има един код, който трябва да знаеш.
Има го на едно малко талонче (хартиено), заедно с кода на радиото, номера и модела на двигателя, и т.н.
С него става лесно. Ако го нямаш - затова ти искат повече пари.
То май радиото му го продадох аз на колегата преди години :-D
zoro1 - специалист
Е то така ,ама софта и хардуера за кодирането са около 1000-2000 лева.всяка година по 500-1000 кинта за новата версия...Така че при кола за 10 бона 150 за ключ не са много,имаш обучение на ЕКУ-то също.
А иначе може да пробваш дали има имобилаизер и да го махнеш/сваля се чипа ,чете се с програматор прекарва се през Иммо киллер 1.3 и се качва новия файл в чипа и се запоява обратно/
Последна промяна от zoro1 на чет дек 30, 2010 3:06 pm, променено общо 1 път.
piron45 - майстор
Благодаря на всички отзовали се. За сега като временно решение си направих обикновен ключ за 5лв. Всичко останало ще го правя като загрее времето, че сега в студа не ми се вре в колата.
Весели празници на всички :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Ключ за запалване - програмиране на транспондер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: