Всички имаме коли, нали ?
mldm - специалист
Как да разбера къде е проблема -в изпарителя или другаде по уредбата.Преди дни я паркирах и сега неще да запали или препалва и угасва.Филтъра на клапана го проверих не е от него и се съмнявам в изпарителя.От както съм купил колата преди 7 год. не съм бутал нищо по газовото нито съм регулирал нещо.Как да разбера дали излиза газ от изпарителя и има ли филтър на този модел изпарители ако може и снимка на регулиращите елементи
taran - специалист
Вземи един кабел и от + на акумулатора даи захранване директно на газовия клапан.Понякога разните там връзки по ел инсталацията нагарят и после на функционирот добре и се случва,като дадеш контакт да отвори клапана,но когато въртиш на стартер,тока не е достатъчен да задържи клапана отворен.Не го обяснявам много правилно,но по ел въпросите,не ми е много силата.

ПП,на бензин пали ли колата,провери ли дали има искра на свещите.
dobrev9111 - напреднал
Провери и филтърчето на газовия клапан.
сола 180 - специалист
А има ли газ в бутилката???Прилича на свършила газ симптома.
А щом е на 7 години , направи една профилактика,почистване, смяна на мембрани и т.н.
ecotronic - специалист
Като извадиш маркуча от изхода на изпарителя, и намажеш изходния отвор със сапунена вода, когато дадеш контакт или подадеш + 12 V директно на газовия клапан, трябва да видиш мехури и да чуеш съскане.
mldm - специалист
Ще пробвам това за което ме съветвате.Но в последно време имаше някакави проблеми и както карам и отнема газта или изключа от скорост гаснеше а когато я запаля /студена/ си държеше обороти и като тръгна и още на първото кръстовище и гасне.Иначе за вървенето си вървеше но на скорост с междинна газ предръпваше.А газ в бутилката има и аз отначало се усъмних в това но като разглобих филтъра на клапана си имаше налягане и като дам на контакт също се чува газта.Чудя се дали да разглобя изпаритела но ми се вижда доста особен-сложен в сравнение с други изпарители.А този модел дали има филтър на изпаритела?

Тема "Газова уредба OMVL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: