Всички имаме коли, нали ?
konak4iev - специалист
здравейте вчера купих една мотофреза втора употреба обаче има 1 проблем двигателя е бригс статион на 1 месец пали от раз и работи добре обаче като се наклони наляво и угасва моля за помощ за да мога ако е голям проблема да си я върна но по ще се радвам ако мога да я оправя щото е на добра цена
iva6ki - специалист
Провери резервоара и маркучите ,и дали има достатъчно гориво за да не пресъхват като я наклониш. :wink:
антон_31 - напреднал
повечето мотофрези имат дачик за маслото когато е наклонинш този дачик прекъсва подаването на изкра към свеща, изчакай малко маслото да се събере във картера и можеш да я запалиш отново :rolleyes:
zmiori - специалист
+1
Я провери нивото на маслото.
Ако е по ниско по лесно се включва датчика.
Horhe - напреднал
точно така е - има датчик - моята няма и не е имало проблем с двигателя при ползването и, дори да наклониш - колко ще е наклонена, но е факт, че е дразнещо и за най-малкото накланяне да угасва. Мой приятел просто изключи датчика и кара така вече две години - нищо не е станало на двигателя...
stiv1961 - майстор
Твоят приятел още ли има фреза?Защото 600-700 мл масло за един двигател на мотофреза са достатъчни,но ако количеството падне на 350-400 мл става ,,мамма миа"
konak4iev - специалист
благодаря чух и от другаде за този датчик днес и сменям маслото чакам още някое друго мнение и май ще го изкормя щото ми скъса нервите
Horhe - напреднал
stiv1961 написа:
Твоят приятел още ли има фреза?Защото 600-700 мл масло за един двигател на мотофреза са достатъчни,но ако количеството падне на 350-400 мл става ,,мамма миа"

... има, да, както по-горе писах от две години е така - аз лично преди всяко ползване проверявам нивата на масло, бензин, ремъците и така - при едно грамотно ползване не виждам какъв проблем може да има :)
Моята угасна и няма Искра не я знам има ли датчик или бобината е заминала.Модела е1WG8.2Q
Димитър....... - специалист
За да не ти гасне,откачи от буксата датчика и повече няма да има яд,само че гледай да не я оставиш без масло щото :shock:

Тема "мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: