Всички имаме коли, нали ?
lacezarasia - специалист
здравейте, случая е следния: възнамерявам да лепя два метални (алуминиеви) елемента с епоксидна смола, обаче е на място където ще има бензин и масло. въпроса ми е дали втвърдена епоксидна смола може да се разтвори от бензин или масло?
stiv1961 - майстор
Не знам каква ти е епоксидната смола, но аз преди3-4 години залепих резервоара на ,,гоуфа" с едно лепило на ,,Бизон". Още не е протекъл :)
Bison Epoxy Metal®
http://www.profix.bg/page.php?62
lacezarasia - специалист
Прикачен файл:
17022012154.jpg
17022012154.jpg (88.56 KиБ) Видяна 7457 пъти
lacezarasia - специалист
от снощи от 18:00 до 11:30 тази сутрин няма проблеми със залепеното. смятам, че не се разтваря от бензин.
VLADO66 - майстор
Неприятното на епоксидната смола е че е твърда и не понася динамични натоварвания без да е армирана с нещо.
lacezarasia - специалист
там няма да има такива, поне не и големи.
lacezarasia - специалист
VLADO66 написа:
Неприятното на епоксидната смола е че е твърда и не понася динамични натоварвания без да е армирана с нещо.
а полиестерната дали издържа?
Chefo77 - майстор
Поксипол би трябвало да издържи със сигурност. Колега онзиден ми сподели, че си е лепил резервоара (или нещо в него, кой ли го слуша толкова добре) с Поксипол. Вече трета година няма проблеми.
ditronix - специалист
Двукомпонентното епоксидно лепило на БИЗОН върши идеална работа! АЗ лепих резервоара на първата си кола с него преди около от 15 години. Досега не е помръднал! Така че лепете смело. Всякакви опити за запояване са неприятно трудни и неефикасни,опитите за заварки обикновено завършват с по-леки или тежки взривове. Единствено лепенето е бързо,леко и безопасно. Просто мястото трябва много добре да се изчисти с телена четка и после с ацетон или коресилин.
lacezarasia - специалист
ditronix написа:
Двукомпонентното епоксидно лепило на БИЗОН върши идеална работа! АЗ лепих резервоара на първата си кола с него преди около от 15 години. Досега не е помръднал! Така че лепете смело. Всякакви опити за запояване са неприятно трудни и неефикасни,опитите за заварки обикновено завършват с по-леки или тежки взривове. Единствено лепенето е бързо,леко и безопасно. Просто мястото трябва много добре да се изчисти с телена четка и после с ацетон или коресилин.
съгласен. навремето запоих резервоар на жигули дупката беше около сантиметър. запоих я с парченца кабел. сега обаче има лепила и то много добри.

Тема "епоксидна смола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: