Всички имаме коли, нали ?
aristokrata - специалист
Здравейте,колеги.
Първо да ви се похваля - днес си взех нов бус. :partyman:
А сега да ви се оплача. Като превключвам на трета предавка скоростите хъркат. Има масло в скоростната кутия. Пробвах с междинна газ,и от 4та на 3та,и от втора на 3та,но продължава да хърка. Принудих се да превключвам от 2ра директно на 4та. Какво ще кажете,може ли да я повредя повече така,или да превключвам и на 3та,нищо че хърка.
Нямам възможност да го водя на майстор,щото доста се охарчих.
Идеи какво да правя?
Стефко - специалист
Повреден синхронизатор. Ако не се оправи на време, и се превключват с хъркане, след нова ще твябва да сменяваш и зъбни колела. Ако пък при хъркането се счупи някой зъб, може и цялата скоростно кутия да гръмне от заклинване на отчупения зъб между зъбните колела. Направо развали сделката, ако още не е прехвърлена нотариално.
ArturDent - Почти Безобиден
Стефко написа:
Направо развали сделката, ако още не е прехвърлена нотариално.
За кола, и изобщо движими вещи не се изисква нотариална форма за прехвърляне на собственост....
Чаро - Акълия
Стефко е прав. Оправяй на време или разваляй сделката. От автокъща ли взе буса или от човек?
Всъщност, как не забеляза проблема при огледа?
Опитай да развалиш сделката или поискай продавача да покрие разходите по ремонта. Не позволявай той да отстрани проблема.
Chefo77 - майстор
Честито!
И аз мисля, че са синхронизатори. Можеш да се опиташ с добавка Ресурс-Т - спомага за по-лесно превключване на предавките. Не знам колко литра събира кутията, но 2 дози би трябвало да са достатъчни, т.е. 20-ина лева.
Но дори и да има ефект, задължително трябва да поправиш кутията!!!
stiv1961 - майстор
Каква марка е буса? Да не се окаже, че скоростна кутия за модела струва 200 лв. на старо? Асоциацията ми дойде сега защото сина ми търси глава за голф 2-1.3 и днес намери за 100 кинта, а след малко ми се обажда, че намерил цял двигател за 200 :? Първо- рекламация, второ- отстъпка от цената. Ти така и така си се набутал с кола втора употреба/ то сега няма как да се купи нова ама...../
zmiori - специалист
ArturDent написа:
Стефко написа:
Направо развали сделката, ако още не е прехвърлена нотариално.
За кола, и изобщо движими вещи не се изисква нотариална форма за прехвърляне на собственост....
До сега съм купил и продал над 5 автомобила, само на еди не съм правил нотариялна продажба /купих го от фирма/. Всичко друго пред нотариус. За това несъм напълно съгласен с теб.
Я обясни как става без да се "киха" на нотариус? Че в момента карам едната си кола на честна дума /от съседа/ вече 2 години.
Съжалявам за отклонението от темата.
ArturDent - Почти Безобиден
Как става, с един прост договор -
Гого.. с ЕГН... ....
продава на
Иван.. с ЕГН
....
еди какво си....
....
Трите имена на двамата /саморъчно написани/ и си готов...
Чаро - Акълия
ArturDent написа:
Как става, с един прост договор -
Гого.. с ЕГН... ....
продава на
Иван.. с ЕГН
....
еди какво си....
....
Трите имена на двамата /саморъчно написани/ и си готов...
Интересно ми е как ще обясниш договора м/у Гого и Иван на гишето в КАТ.
Или фактура (за юрид лица) или нотариално заверен договор.
stiv1961 - майстор
А нотариална заверка на подписите? Айдееееее, пак се отплеснахме :drinkers:
Цитат
http://www.microfinance-bg.com/%D0%BD%D ... 1-311.html
Последна промяна от stiv1961 на пон мар 12, 2012 8:26 pm, променено общо 1 път.

Тема "Проблем със скоростна кутия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: