Всички имаме коли, нали ?
zmiori - специалист
А когато го прехвърляш в КАТ, данъчно /даже и в ДЗИ ми поискаха договор за покупко продажба за продължаване на ГО/. Навсякъде искат нотариално заверен договор. Освен от година две да са променили закона?
ArturDent - Почти Безобиден
Чаро, точно това е един от проблемите на тая държава, че някой чиновник не иска да ти приеме документите защото.... той толкова знае.... и така са му "казали".
Повечето хора бързат и нямат време да се занимават. "Казали" няма юридическо понятие.

Той е ДЛЪЖЕН да ти приеме документите, да ти даде МОТИВИРАН отказ...
Просто трябва да си търсим правата.

Аз лично съм правил на г.з и ... няколко държавни служители, които ми обясняват ... че .....нещо си...

Вижте какво, има ЗЗД и там пише за какво се иска нотариална форма и за какво не, другото е импровизации.

П.П.Гледали ли сте "Ужилването"?
stiv1961 - майстор
ArturDent написа:
Вижте какво, има ЗЗД и там пише за какво се иска нотариална форма и за какво не, другото е импровизации.
Виж, ти май не прочете моя пост, там е визиран и ЗЗД. Иска се нотариална заверка на подписите, но пак казвам-отплеснахме се от въпроса на питащия
Чаро - Акълия
ArturDent написа:

П.П.Гледали ли сте "Ужилването"?
Опс. Ти остави филмите и ЗЗД, тва се регламентира от ЗДП ...
ЗДП написа:
Чл. 144

(1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
(2) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.
п.п. Спам , но да не подвеждаме четящите...
професионал - специалист
Да върна малко темата - ако е синхронизатор,би трябвало с междинна газ да включва добре,а не е така?!
zmiori - специалист
При всички случай тази кутия трябва да се ревизира. Ако имаш възможност влез във фен саит на фирмата и провери каква е цената на кутия втора ръка. ПРЕДИ 2 ГОДИНИ СИ ВЗЕХ КУТИя РАБОТЕЩА ПЕРФЕКТНО НА ЦЕНА ПО НИСКА от цената за труд по смяната и. Ако не си спазарил окончателно буса опитай се да "счупиш" цената.
Chefo77 - майстор
В такъв случай може да е съединител или помпи (ако има).
Пробвай да препомпиш педала на съединителя преди да превключиш предавките.

Едит: Гледай какъв съм тъпак! Кой да види, че само на трета го прави :wallbash:
Синхро.
Последна промяна от Chefo77 на пон мар 12, 2012 11:28 pm, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
Чаро написа:
Чл. 144 (2) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, н....
Да обяснявам ли ?
рашкета - специалист
ArturDent написа:
Чаро написа:
Чл. 144 (2) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, н....
Да обяснявам ли ?
Артъре, не се хващай като удавник за сламка.Сведи глава.

Човека да си взема буса или да дава назад поне 300лв.
Чаро - Акълия
ArturDent написа:
Да обяснявам ли ?
Я дай, че ми стана интересно :-D
КАТ написа:

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС
1. Заявление за регистрация /за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/ снимано от 2-те страни
2. Диагностичен лист за техническа изпарвност на МПС
3. Документ за собственост: -митническа декларация – копие 2бр. -фактура и договор при закупуване от фирма вносител – копие 2бр.
4. Квитанция за платена такса МПС
5. Застраховка “гражданска отговорност” 6. Личен паспорт на собственика
6.Документ за самоличност на собстеника с постоянен адрес гр. София
ЗАБЕЛЕЖКА:
При регистрация на автомобил на фирма се представят всички решения от съда за регистация на фирмата. Представя се пълномощно и копие от пълномощтно от фирмата /печат, изх. №/, регистрираща автомобила или се явява лично управителя с личния си паспорт.

Тема "Проблем със скоростна кутия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: