Всички имаме коли, нали ?
stan_slav - специалист
Едва ли ще превозваш тежки товари съдейки по подписа ти. Последната грижа са ти преводните числа. Даже ако попаднеш на кутия от пътническия вариант с по-дълги скорости, ще ти стане малко по-икономичен буса извън града.
майсторе - напреднал
Разпитах и се оказа за информация на СТЕФКО че ДУРАЛЮБ няма графитни или молибденови частици.Тогава пробвай в скоростната кутия добавката на ДУРАЛЮБ.За двигателя ми свърши страхотно добра работа.Струваше ми 76.50лв.за
DURA LUBE POUR & GO.Не знам за скоростите колко струва може да питаш на www.duralube.free.bg,със сигурност е по-малко от кутия втора употреба.Успех,после пиши,може и да черпиш :) Аз черпих трима който ме открехнаха за ДУРАЛЮБ.
preslav - майстор
stan_slav написа:
Едва ли ще превозваш тежки товари съдейки по подписа ти. Последната грижа са ти преводните числа. Даже ако попаднеш на кутия от пътническия вариант с по-дълги скорости, ще ти стане малко по-икономичен буса извън града.
Абцолютно съгласен, а докато намериш нещо подходящо избягвай използването на 3та или използвай добре познатото двойно амбрииране! Между другото тук видях мнения за счупени зъби на зъбни колела и т.н. - това изобщо да не те шашка, зъбните колела са постоянно зацепени, ударът се получава в муфата (поне така знам аз), между другото по неведоми пътища моето прихъркване изчезна след упорито използване на двойното амбрииране.
майсторе - напреднал
Какво стана?Пробва ли дуралюб за скоростната кутия,че си мисля да пробвам и в диференциала?
Нямам проблеми,но мисля да сложа профилактично.
aristokrata - специалист
Не,не съм слагал добавката,не възнамерявам и да я слагам. Не мисля,че ще реши проблема с разваления синхронизатор...
Благодаря все пак :)
майсторе - напреднал
ДУРАЛЮБ ми помогна много за двигателя,затова мисля да сложа DURA LUBE за трансмисионни масла в скоростната кутия и диференциала-профилактично.Съседа който ме открехна за ДУРА ЛЮБ каза, че за синхронизатора гарантира,че ще ти свърши работа.Човек е който разбира и може да му се има доверие.Защо не се консултираш с хората от ДУРАЛЮБ.
Leon - специалист
майсторе написа:
ДУРАЛЮБ ми помогна много за двигателя,затова мисля да сложа DURA LUBE за трансмисионни масла в скоростната кутия и диференциала-профилактично.Съседа който ме открехна за ДУРА ЛЮБ каза, че за синхронизатора гарантира,че ще ти свърши работа.Човек е който разбира и може да му се има доверие.Защо не се консултираш с хората от ДУРАЛЮБ.
То ... не бе реклама, не бе чудо!!!

п.п. Сипи си един и в слатата, та да те излекува от грип!

:lol:
майсторе - напреднал
Ти на колко ракий си :)
Търгувам с плодове и зеленчуци.
На тази добавка ме открехнаха преди 2м.
Кажи кога си я ползвал и конкретно чисто технически откакво не си доволен.
Аз изобщо не вярвах на добавки и мислех ако редовно сменям маслото с качествено,скъпо масло няма да имам проблеми ,АМА не.Имай предвид,че съм много претенциозен и бих го критикувал дуралюб,но работи много добре.
Специално двигателната добавка на ДУРАЛЮБ съм ползвал и съм много доволен.Това е факт и не мога да си крива душата да кажа друго.
Ако си ползвал тази за скорости и диференциал казвай,защото ако ми свърши същата хубава работа,както на двигателя ще сложа.
leonardo_vd - модератор
Колега не се лъжи да слагаш кутия с други предавателни числа. Ще ти умре буса откъм мощнос. Карам т4 от около 5 години също товарен даже двойна кабина. Синхронизаторите стават от всеки голф 3 1.9тд и други подобни автомобили от ВАГ групата. Скоростна кутия за буса трудно ще намериш, защото е спацифична и не е като на леките коли. Разликата е че имаш ръкав за дясната полуоска, който при колите го няма. Кутиите на фолксваген са ЕЛЕМЕНТАРНИ и ремонта не би трябвало да е повече от 50-60лв. АКО занесеш кутията свалена. Ако се налага майстора да я сваля то цената си е към 200лв. и нагоре. Ако ще сваляш кутията погледни и съединителя.

ПП. Не каза с какъв мотор е добичето. От мен много безаварийни километри и да знаеш че си избрал точния бус.
майсторе - напреднал
Кажи как реши проблема?

Тема "Проблем със скоростна кутия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: