• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Johny - майстор
Колеги, някой да ми каже моля, по какъв начин се задейства партктоник, който има сензори и отпред, т.е. кога работят те. Назад е ясно, но тези отпред с отделно ключе ли се задействат? То всякак може, но какъв е правилният алгоритъм?
bulhomes2 - майстор
Джони ти ще си слагаш или си имаш на колата? Щото на 3 от колите ни слагах и баш на мойта ми останаха предни да сложа (за сефте), но не ми се разправяше. Четох, че се връзвали към спирачката.
Johny - майстор
Tи се ебаваш. Каква спирачка! Жената ще я кара пък и на мене не ми пречи, защото бронята е ниска и вече е надраскана. Интересува ме как е решено от производителя, за да зная какво да купувам. Аз за себе си зная какво искам, но ако е готово решение, ще ми спести излишно творчество.
bulhomes2 - майстор
Не бе. Наистина не с ебавам. И аз питах с какво се захранва парктроника за предните осезатели и така ми казаха. И верно си е така. Като не си сигурен колко място имаш напред спираш - парктоника, ако усети преграда почва да съобщава колко си далеко от нея.
Johny - майстор
Според мене е по-добре, единият път да се задейства от задната скорост, което ще помогне при паркиране между две коли да не закачиш с предницата колата отпред. В дугият случай да го задействаш с отделно ключе, когато паркираш перпендикулярно, за да не удариш бордюра с предницата. Това със спирачката не е добър вариант.
bulhomes2 - майстор
Тя задната е ясна. Да ти кажа, че ако тябва да си връзвам и предните осезатели и аз бих го направил с ключе, щото при всяко натискане на спирачката да ми писка това - не ми се ще... Но иначе така пише в упътването и други така ми казаха.
kolejancheto - напреднал
Моя си е постоянно включен,без да е вързан през спирачката.Единственото неудобство е че на големи дупки се включва,но съм изключил звука,и не ми пречи.Китайски е ,но върши работа :)
SMITH 357 - специалист
Имам фабрично монтирани преден и заден парктроник. Задният се знае кога се включва, а предният е постоянно включен. Даже на светофар, когато някой пешеходец мине прекалено близо устройството пищи.
Johny - майстор
Благодаря за информацията. Това ме интересуваше.
Постоянно включен, но след контактният ключ, за да не хаби акумулатора - нали така?
SMITH 357 - специалист
Johny написа:
Благодаря за информацията. Това ме интересуваше.
Постоянно включен, но след контактният ключ, за да не хаби акумулатора - нали така?
Точно така. Преди контакта е само алармата (за крадци).
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за парктроник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: