• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
илко илиев - специалист
хей колега купи си менбрани но не от 18лв. а от 38лв. и най важното намери тоцния майстор.Аз карам вече 240хиляди с такъв и досега съм сменял двапъти менбрани и съм доволен-сам си го правя?
pif4o - специалист
Много рискове се събират :) 38 лева мебрани, я са истински я не, точен майстор, като ги знам 90% от газаджиите кви майстори са мани бегаи, и после като не стане ще вдига рамене и ще се чуди как да му замаже очите, ще му вземе и 10-15 лева труд и отиде 55 лева. Купуваш си един Волтран за 45 лева с 1г гаранция чисто нов и си свиркаш. Тои ако работи първия месец ще работи още дълго , ако му има нещо ще си покаже, в гаранция е все пак :) Не се занимаваи с тва ренцо, то работи читаво само на чист карбуратор, веднъж износят ли му се шукарииките вътре повече няма оправия, празни яход не го търси никъв, за разсхода му да не говорим. Все пак говря за ренцо като немса каска ся другите модели не са ми познати, а и колегата не уточни за кои става дума, ама щом не може да му намери мембрани....
dimko1 - специалист
докера написа:
Е ти с какво искаш да е пълен - със злато ли ? :-D То и филтърчето на ел.магнитния клапан сигурно е за смяна вече... Не ходи да търсиш в сервиз , а в магазин за газови уретби . И наистина - напиши модела , че да проверим :wink:
Е ХУБАВО БИ БИЛО Е Е ПЪЛЕН СЪС ЗЛАТО, ТОГАВА ЩЕ СМЕНИ КОЛАТА СЪС НОВА, НЯМА ДА СИ ИГРАЕ СЪС ИЗПАРИТЕЛИ.....................
dimko1 - специалист
pif4o написа:
С ренцо ланди въобще не се занимаваи, по голям боклук от него няма, ако е този модел дето прилича на немска каска. И да му смениш мембраните ще работи корекно един месец при положение че имаш късмет и ще почне с номерата. Казвам ти го от личен опит и борба с два такива изпарителя, ако ти трябва изпарител по добре си купи един волтран от колкото тва ренцо, е ако имаш кинти купи си Ловато за да знаеш че ще го сложиш и ще забравиш :)
А бе Пивчо аз съм с ренцо ланди от 2009г. и съм нямал никакъв проблем до сега, но сега чак спря да работи колата ми на газ и мисля че иска почистване изпарителя, и може би смяна на мембрани, ТАЗИ ИТАЛИАНСКА ФИРМА НА ИЗПАРИТЕЛИ Е МНОГО ДОБРА.
dimko1 - специалист
cakev79 написа:
Отворих го.УЖАС.Пълсно е с графит или някакъв нагар.Питах в един сервиз.Отговора е същия.Не си заслужава ремонта,нямаме мембрани за модела :)))
според мен си заслужава ремонта, стига да можеш да си го направиш сам, цената на изпарителя ланди ренцо е 117лв. а иначе турските изпарители са по 50лв.
Andri01 - майстор
" Landi-Renzo" - първият ми изпарител на колата..1979г. закупен от "Порто Маргера"-Италия. та и продадох колата с него и помпа за прехвърляне на газ / по него време се зареждаше от бутилки/! :)
zmiori - специалист
Това е можеби най добрия изпарител. Проблема е че е с две налягания /две камери за регулиране на налягане. Няма мембрана м/у газ и вода. В оригиналния ремонтен комплект има и едни "манометри" за да си натаманиш тези две налягания. Намери представител на Ланди и си направи изчарителя както трябва. И няма да имаш проблем.
Желя успех.
dimko1 - специалист
a.tonchev@yahoo.de написа:
на твое място- ако не знам как изобщо става- бих дал на майстора 10-15лв да ги змени, особено като имаш планове да пътуваш.
не е толкова просто.
НАПРОТИВ ПРОСТО Е...........
Последна промяна от Virtex на чет сеп 21, 2017 3:01 pm, променено общо 1 път.
Причина: обидни думи
  • 1
  • 2

Тема "Изпарител Ланди Ренцо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: