• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Всички имаме коли, нали ?
Chefo77 - майстор
ArturDent написа:
Chefo77, като си толкова смел я вземи едно фотоапаратче и се нацепи във фоайето на полицията и почни да правиш снимки на всички полицаи там...
Артъре, аз не съм критерий за това какво може и какво не може с полицаите, тъй като не съм на съвсем обикновен режим там. Но това е друга тема.
Добре е всеки, който не знае, да прочете този списък:

http://www.ati-journalists.net/bg/legis ... hp?id=8477

... който указва в какви ситуации нямаш право да снимаш органите на реда. Също така има списък, който указва какви обекти не можеш да снимаш. Полицейски участък е в тази категория. Служител на реда по време на изпълнение на служебните си задължения може да бъде сниман, когато е на публично място, но не и когато е в учреждение, в което това е забранено.
Държа да отбележа, че вероятно дори и самите служители не знаят, че имаш право. Началниците така ги инструктират. Днес се убедих лично в това, задавайки въпрос на "вещ" и реакцията беше "Не, забранено е, не можеш да ни снимаш полицейски служител". На въпроса ми "По какъв начин тогава мога да документирам, че някой не си върши или не си е свършил работата, след като устната жалба е бля-бля, а писмената трябва да тръгнеш да я доказваш", отговорът беше "Не можеш". Тоест, в съзнанието им явно са безнаказани, а очевадно не е правилно.
Аз УВАЖАВАМ органите на реда, подчинявам им се, когато трябва или когато това би им помогнало да си свършат работата. Но никога не съм се притеснявал да им опонирам, когато съм прав.
apis1964 - специалист
Знаете ли, че: Според
ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА чл. 70(3)в сила от 07.08.2012 г.
През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Никъде НЕ е указана формата, цветът, видът на крушката на дневните светлини. Следователно денем е достатъчно да се кара на габарити.(Освен при намалена видимост или в тунел)
mitko414 - специалист
apis1964,
Ти караш ли през деня само на габарити?
Щото ако не, значи само бъзикаш радиото.
iliyankostov - помощник
apis1964 написа:
Знаете ли, че: Според
ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА чл. 70(3)в сила от 07.08.2012 г.
През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Никъде НЕ е указана формата, цветът, видът на крушката на дневните светлини. Следователно денем е достатъчно да се кара на габарити.(Освен при намалена видимост или в тунел)
Ако прочетете закона , ще разберете че габаритите не са светлини за движение през деня. Това се отнася за така наречените DRL.Габаритите са светлини за паркиране през ноща.
Поздрави,
hidrazin - майстор
apis1964 написа:
...Никъде НЕ е указана формата, цветът, видът на крушката на дневните светлини. Следователно денем е достатъчно да се кара на габарити.(Освен при намалена видимост или в тунел)
Хайде бе. Да беше погледнал предната страница с мнения. Това че на катаджиите не им се занимава или нямат възможност да проверяват дали присадените ламби отговарят на изискванията е съвсем друг въпрос.
http://old.mi.government.bg/norm/nar.html?id=103688
:partyman:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Дневните светлини?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: