Всички имаме коли, нали ?
cliffburton - специалист
Здравейте!!!

Има стар bluetooth Моторола и се чудя дали може да се направи от него Bluetooth Hands Free Car Kit....!? Нещо подобно на това фабрично изделие:
http://www.parrot.com/uk/products/hands-free-car-kits

Интересува ме дали някой е правил нещо подобно или има идея как може да стане. И ако има схема на изработка ще е доста добре...

Благодаря предварително!!! :gott:
Прикачен файл:
02___.jpg
cliffburton - специалист
Май никой няма опит или идеи за това....

Аз имам идея.... но не се сещам как да спре звука на аудиото при входящо обаждане.
hidrazin - майстор
Някои се сещаме ама ни мързи.
Прикачен файл:
car_audio_iso.jpg
car_audio_iso.jpg (56.94 KиБ) Видяна 2355 пъти
Ама нали се сещаш че няма и да се доближава до онова от линка?

:partyman:
cliffburton - специалист
hidrazin написа:
Някои се сещаме ама ни мързи.

Ама нали се сещаш че няма и да се доближава до онова от линка?

:partyman:
В какъв смисъл няма да се доближава до онова....!? Сещам се че няма да има същата функционалност но важното е да работи, да не го нося на ухото(понеже го забравям) и да не се изхвърля заради батерия.

Тези куплунги на CD-то ли се намират или по колата някъде??? Ако са на CD-то дали са еднакви за всички CD Players???
KingLin - майстор
Да на ЦД-то се намират и да еднакви са за 95% от моделите. Хидразина за това ти го е показал заедно със формата на молекса (куплунга) за да се ориентираш по-лесно.
cliffburton - специалист
KingLin написа:
Да на ЦД-то се намират и да еднакви са за 95% от моделите. Хидразина за това ти го е показал заедно със формата на молекса (куплунга) за да се ориентираш по-лесно.

Благодаря ти за уточнението!!! :gott: :supz:
hidrazin - майстор
Оооо... много видове са. Наистина това са преобладаващите за Европа. Ако обаче се окаже нещо Японско или особено Хамериканско кашата става голяма. Поне са по-рядко срещани у нас. Ето малко за размисъл:
http://elsegra.com/Car%20pinouts/main.htm
:partyman:
KingLin - майстор
ЛОЛ :lol: не знаех, че са толкова много. Е в Бг поне не съм срещал много такива, така че дано не съм подвел човека.
hidrazin - майстор
:) Даже подозирам че там не са всичките ама беше първия попаднал ми сайт с по-пълна информация.
:partyman:
resistbody - майстор
Може да стане, но дали ще има същата функционалност на модул като парота ?
Парота се връзва последователно на линията за високоговорителите CD->Parrot->Високоговорители. При входящо обаждане се прекъсва "входящия" сигнал от CD-то и се подава сигнал от Parrot-a, който притежава усилвателен блок.

За да свържеш обикновен блутут има няколко варианта. Най-лесен и безболезнен е на CD с AUX(Line-In) и когато ти се обаждат да прехвърляш на AUX. Друг е проблема със захранването, ОК ще се понижи до 5в(зареждащо напрежение) или 3.7в (зависи от батерията, но мисля такива ползваха). Освен това ще трябва да го влючваш когато влезеш в автомобила, вероятно ще има как да се направи, но няма да си струва усилията.

Тема "bluetooth Car Kit" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: