Всички имаме коли, нали ?
sspoko - специалист
Здравейте въпроса ми е следния тази сутрин на един колега му дойде честитка за 35 км над разрешеното, до тук добре АМА не той си е продал колата преди 2,5 години има нотариално заверен договор за покупко продажба подадени заявления пред данъчните и потвърждение, че е свалена от отчет при тях но явно купувача не е сменил регистрацията в кат, и така какъв е пътя от тук нататък ако някои се е сбъсквал с подобен проблем нека сподели ?
VLADO66 - майстор
Да отиде в КАТ и да я спре от движение.Намерих за обжалването http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=50244
sspoko - специалист
Възможно ли е да я спре от движение при положение че няма номерата а за тези години не се знае колко собственика са се сменили?
VLADO66 - майстор
Нали в КАТ се води на негово име щом получава честитки.
Huhavela - специалист
Щом като я е прехвърлил нотариално, то най-вероятно и двата талона са в следващия собственик, така че за спиране от движение е абсурд да се говори.
bulhomes2 - майстор
sspoko написа:
Здравейте въпроса ми е следния тази сутрин на един колега му дойде честитка за 35 км над разрешеното, до тук добре АМА не той си е продал колата преди 2,5 години има нотариално заверен договор за покупко продажба подадени заявления пред данъчните и потвърждение, че е свалена от отчет при тях но явно купувача не е сменил регистрацията в кат, и така какъв е пътя от тук нататък ако някои се е сбъсквал с подобен проблем нека сподели ?
А аз мислех, че ми се получават сложни изреченията. :-D

Брата наскоро се хвърли във водите на обжалването на електронен фиш и като свърши - ще пиша дали и как се е оправил.
l_bonev - специалист
Това , че новият собственик не я е прехвърлил в КАТ си е негов проблем , не е твой. Той има 14 дена срок да го направи след прехвърлянето при нотариуса и подлежи на глоба. Ти щом казваш , че имаш нотариално заверен договор и си пуснал декларацията в даначното , няма да имаш никакъв проблем. Отиваш в КАТ с тези документи и те би трябвало да го оправят. Най вероятно някой разсеян служител е направил гафа.
sspoko - специалист
l_bonev написа:
Това , че новият собственик не я е прехвърлил в КАТ си е негов проблем , не е твой. Той има 14 дена срок да го направи след прехвърлянето при нотариуса и подлежи на глоба. Ти щом казваш , че имаш нотариално заверен договор и си пуснал декларацията в даначното , няма да имаш никакъв проблем. Отиваш в КАТ с тези документи и те би трябвало да го оправят. Най вероятно някой разсеян служител е направил гафа.
Най-вероятно си прав колегата звъня в КАТ и от там са му казали да изпрати възражение с приложен договора и нямало да има проблем. Щом има някакъв резултат ще пиша пак, защото съм малко "тома неверни" дано администрацията ме опровергае.
hidrazin - майстор
Точно! След наличието на договор всички негативи остават за купувача.
Закон за местните данъци и такси
Чл. 54. (1) .... в сила от 01.01.2006 г.) Собствениците на превозни средства декларират пред общината по постоянния им адрес, съответно седалище, притежаваните от тях превозни средства в двумесечен срок от придобиването им. За превозните средства, които не са регистрирани за движение в страната, двумесечният срок започва да тече от датата на регистрацията им за движение. При придобиване на превозно средство по наследство декларацията се подава в срока по чл. 32.
Чл. 127. (1) При неспазване на разпоредби по този закон извън случаите по чл. 123, 124 и 125, на виновните лица се налага глоба в размер от 20 до 200 лева, а на юридическите лица и едноличните търговци - имуществена санкция в размер от 100 до 500 лева.
Акта по този закон е от 20 до 200 лв за физически лица и зависи от настроението и преценката на служителя в данъчното.
ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
По този втория мисля беше от 20 до 100 лева. За теб остава неприятното да ходиш до КАТ и да доказваш че нямаш сестра ама проблеми няма да имаш.
Само ми е интересно тези 2,5 години оня как е плащал данъците и как е минавал преглед? :?
:partyman:
jadai - напреднал
егати абсурда, със сигурност няма как той да носи отговорност.щом всичко е било изрядно с прехвърлянето, да му мислят следващите собственици.

Тема "Обжалване Снимка ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: