Всички имаме коли, нали ?
reingar-x - специалист
Решил съм да си купя най-после мое зарядно четох из нета мнения,но не стигнах до избор.Спрял съм се на три модела Ctek msx10 и msx7 които са шведски с всички екстри на цена около 300лв и един модел на Българската фирма дечев електрик който е стандартен,с регулиране на подавания ток от 0до15А на цена 180лв.На това съм се спрял за сега ,но очаквам и вашите мнения.
thinkpad - майстор
Зарядно за какъв акумулатор викаш? За по 70лв има читави, а и можеш да купиш траф, схема ГРЕЦ и да реализираш някакво управление и защита от неправилно свързване/късо съединение. Моето е за 35лв и си работи. 300лв за зарядно, което да го ползваш само за твоят автомобил 1 път на месец максимум - изглежда леко пресилено.
vrangelov - специалист
И аз се оглеждам за нещо подобно. Последно гледах GYS, някакви френски, но бяха над 200лв. а не знам дали си струват парите. Иначе имам зарядно, но не съм доволен. Ще следя темата с удоволствие.
imegogo - специалист
за колко голям акумулатор ти трябва ?
reingar-x - специалист
Аз имам 3 автомобила които обслужвам,големината на акумулаторите е от 60 до 90А.Предпочитам да си купя отколкото да си правя,може и да греша но не съм електротехник и сам не мога .
imegogo - специалист
аз имам стария модел CETEK 3.6 A върши перфектна работа акумулатора ми е 74 ah според мен вземи модела които е 3.8 A не знам мит ли е но един майстор ми каза че е хубаво един акумулатор да се зарежда по-дълго време с по-малък ток отколкото за кратко време с по-голям ток
thinkpad - майстор
imegogo написа:
аз имам стария модел CETEK 3.6 A върши перфектна работа акумулатора ми е 74 ah според мен вземи модела които е 3.8 A не знам мит ли е но един майстор ми каза че е хубаво един акумулатор да се зарежда по-дълго време с по-малък ток отколкото за кратко време с по-голям ток
Принципно да се зарежда дълго с малък ток е по-добре, отколкото бързото зареждане. По-малко се износва акумулаторната батерия. А иначе - зарядният ток не може да е повече от 10% от цифрата на капацитета. 74Ah не може да се зареждат с повече от 7.4A заряден ток...Поне така помня...
swissmad - специалист
А специалистите от VARTA препоръчват да се зарежда с ток не по-голям от 0,04 до 0,06 по капацитета на акумулатора.
thinkpad - майстор
swissmad написа:
А специалистите от VARTA препоръчват да се зарежда с ток не по-голям от 0,04 до 0,06 по капацитета на акумулатора.
Което си е от 4 до 6% или както съм писал - под/до 10%
reingar-x - специалист
До колкото четох за тия модерните зарядни е,че сами си регулирали тока към акумулатора тоест може зарядното да е 10А а акумулатора да е 60А,то зарядното ще пусне 6А.Дали е така на практика не се знае,за тези Българските никой ли не знае нищо?

Тема "Избор на зарядно за акумулатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: