• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 42
Всички имаме коли, нали ?
nikolaytatarov - специалист
Здравеите,каква ирония на съдбата - и моя акумулатор прекрати състезателна деиност вчера :cool: ,незнам какъв да си купя насочих се към варта , но един вика че не са добри ,намерих друг седара - система с калции 77а/ч 800А ама марката нощо не ми говори ,похвалете ми някоя европеиска марка ,стария акомулатор изкара почти седем години ,бях забравил къде точно се намира под капака :-D
nikolaytatarov - специалист
Тази ми е непозната,тук се продава бош ,варта седара ,powerstart,fulmen,tudor,celectric,exide,óptima и разни дтуги втори марки на първите.
fox_vt - майстор
От тия изброените Exide ако е оригинален съм чувал само добри впечатления и беше на първо място в класацията ми когато рових по форумите за мнения.За съжаление точно когато ми се наложи да го сменям и нямах пари и съм с една куча марка купена за без пари със фирмена отсъпка.
onkelabg - специалист
miroton написа:
Пазарджишките са добри обаче на монтанските цената е по ниска.
Един приятел работеше в завода и ми каза че повечето са за износ,имало едни партиди за германия на които нищо не пишело,да не се окаже че в германия им слагат натпис БОШ :lol:
Мой приятел Тираджия-потвьрди твоите думи. Кара ги от БГ в Хамбург/акумол/ сухи-там ги пьлнят,обработват ,слагат лепенки по-избор и хоп в БГ.
Кефти-/варта,бош и др/ А ми каза,че и бьлгари е срещнал в този завод/работещи/ и те му казали далаверата.
Така че марката в БГ не е критерия за качество.
stamenov1 - специалист
BANER не са лоши, Австрийски, вграждат се в много от немските автомобили. Моя е на 5 години вече. Познавам и представителя на вносителя и са доста коректни. Стария ми Банер изкара 11 години. Смени 2 коли.
hidrazin - майстор
Exide - при мен изкара няколко месеца след изтичане на гаранцията. Прекъсна вътрешно от към клема минус. :sad:
:partyman:
stiv1961 - майстор
stamenov1 написа:
BANER не са лоши, Австрийски, вграждат се в много от немските автомобили. Моя е на 5 години вече. Познавам и представителя на вносителя и са доста коректни. Стария ми Банер изкара 11 години. Смени 2 коли.
И аз съм с такъв, мисля е Running Bull 60 Ah, но тази зима/ трета/ започна да ми прави чалъми :? Може и да съм карък, но когато търсих акумулатор преди три години имаше добри отзиви за тях.
Andri01 - майстор
"ACdelco" - в службата поддържам 48бр. такива ,а и на колата от 4г. е същия.Проблеми никакви!
Svetoslavoff1 - майстор
То май пак всеки си хвали неговото, но наистина в много случаи надписът "необслужваем" е подвеждащ. Старият Монбат с такава лепенка откара повече от 7г и тази зима го смених, но периодично проверявах електролита и при нужда доливах. Пак съм с такъв.
ПП1 Ако се съмнявате да не сте налели повече водичка го снемете от колата и заредете. Един приятел долял малко повече и кипяло, окиси. Добре, че акумулаторът му е в пластмасов джоб и не се е разтекло наоколо.
Може да си приготвите и разтвор на хлебна сода преди манипулацията - за неутрализация.
ПП2 Ползвали сме за буфериране на захранвания и необслужваеми АБ, но както спомена Владо, те са с гел. Наистина не бяха стартерни, а стационарни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 42

Тема "Обслужва ли се "необслужваемия" акумулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: