• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
Lion15 - специалист
Здравейте!
Имам един въпрос, относно един познат.
Вчера се прибирахме с него от село, с колата на бащата (на тоя идиот неговата беше развалена).
И докато той караше ни спряха катаджии.
Проверяват документите и хоп- на тоя му е изтекла книжката.
Звъним на бащата,а тия смърфове вече беха свалили номерата.
Като дойде му викат да иде в полицията и да оправят нещата с номерата и, че можело уж да му ги дадат веднага, защото колата била документално изрядна.
Но нищо повече не разбрахме.
Та, искам да ви питам дали тия смърфове го казват е вярно, че като ги гледам и тея не беха много сигурни.
Щото някой беше казвал, че са ги сваляли номерата за 1 година.
Ама иначе пичове-дадоха да си приберем колата на собствен ход без номера. :-D
Питам не за друго, защото сме на зор-колата трябва спешно след две седмици.
ky-kyy - майстор
Спестяваш нещо ;) На всички документи, заради извънредното положение, се удължава срока с 6 месеца.!
Lion15 - специалист
ср май 06, 2020 11:41 amky-kyy написа:
Спестяваш нещо ;) На всички документи, заради извънредното положение, се удължава срока с 6 месеца.!
Нищо не спестявам.
Книжката на тоя идиот му е изтекла 2018...
ky-kyy - майстор
ср май 06, 2020 11:49 amLion15 написа:


Нищо не спестявам.
Книжката на тоя идиот му е изтекла 2018...
Е, :lol:

Търси връзки, да ти наложат минималния срок...Преди година, или две...племенника го хванаха да кара без книжка и спряха колата от движение за един месец. В населено място това, не знам дали има значение...След две седмици, просто забрави, че ще можеш да шофираш тази кола. Естествено, говорим за законно....
Последна промяна от ky-kyy на ср май 06, 2020 11:58 am, променено общо 3 пъти.
Lion15 - специалист
ср май 06, 2020 11:50 amky-kyy написа:
ср май 06, 2020 11:49 amLion15 написа:


Нищо не спестявам.
Книжката на тоя идиот му е изтекла 2018...
Е, :lol:
Забравил съм дс го напиша горе :) .
zz_stefanov - майстор
Два подобни случая имам:
При единия си продадох старата трошка на хора, на които им бяха взели номерата за година, заради употреба на алкохол от мъжа, та жената нямаше какво да кара.
При другия, много аналогичен с този на автора, бяхме в другия ъгъл на страната. Спират ни и сина се оказа с изтекла книжка.
Полицая реши да ни направи компромис, изчете ми едно конско с изрази "Вашия син... (30г.)" аз виновно си гледах пръстите на краката, каза ни колко е зле ако ни вземе номерата, провери моите документи и ме сложи аз да карам. :)


Официално дерегистрирана ли е колата и за колко време.
Да не опреш и ти да си купиш нещо за 600 лв. за да има какво да караш.
Lion15 - специалист
ср май 06, 2020 1:07 pmzz_stefanov написа:
Два подобни случая имам:
При единия си продадох старата трошка на хора, на които им беха взели номерата за година, заради употреба на алкохол от мъжа, та жената нямаше какво да кара.
При другия, много аналогичен с този на автора, бяхме в другия ъгъл на страната. Спират ни и сина се оказа с изтекла книжка.
Полицая реши да ни направи компромис, изчете ми едно конско с изрази "Вашия син... (30г.)" аз виновно си гледах пръстите на краката, каза ни колко е зле ако ни вземе номерата, провери моите документи и ме сложи аз да карам. :)


Официално дерегистрирана ли е колата и за колко време.
Да не опреш и ти да си купиш нещо за 600 лв. за да има какво да караш.
И на нас като ни спряха ни четоха конско и ме питаха дали имам книжка, та аз да седна да карам.
Ама аз нямах (ще карам курсове скоро)и като видяха, че колата не е на името на мен и на идиота звъннаха, ме накараха да звънна на бащата.
Докато дойде номерата бяха на покрива на патрулката.
И му казаха след празника да иде в полицията,ама не ги разбрахме.
Последна промяна от Lion15 на ср май 06, 2020 4:01 pm, променено общо 3 пъти.
Lion15 - специалист
ср май 06, 2020 11:50 amky-kyy написа:
ср май 06, 2020 11:49 amLion15 написа:


Нищо не спестявам.
Книжката на тоя идиот му е изтекла 2018...
Е, :lol:

Търси връзки, да ти наложат минималния срок...Преди година, или две...племенника го хванаха да кара без книжка и спряха колата от движение за един месец. В населено място това, не знам дали има значение...След две седмици, просто забрави, че ще можеш да шофираш тази кола. Естествено, говорим за законно....
То това искам да знам.
Защото куките казаха да отиде собственика на колата (бащата) в полицията, и да оправят нещата.
Поне така разбрахме.
Най-малкото да си върнем номерата, да са си на колата.
шоп - майстор
ср май 06, 2020 1:19 pmLion15 написа:


И на нас като ни спряха ни четоха конско и ме питаха дали имам книжка, та аз да седна да карам.
Ама аз нямах (ще карам курсове скоро)
ср май 06, 2020 1:19 pmLion15 написа:
А смешката беше че километър преди да ни спрат карах аз.
Ебати смешката!!!
Нямаш свидетелство за управление на МПС, обаче управляваш МПС. Осъзнаваш ли какво си направил и с каво изобщо пишеш в публичното пространство!!!

Осъзнаваш ли изобщо, че някой невинен като Милен Цветков може да пострада от това БЕЗУМИЕ!!!
Lion15 - специалист
.
Последна промяна от Lion15 на ср май 06, 2020 3:59 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Свалени номера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: