Всички имаме коли, нали ?
infomar
Предстои ми подмяна на акумулатора на дизел 80 к.с. - чист дизел. Колата се кара рядко и повечето време се поддържа алармата. Сегашният акумулатор е VARTA 90hA и изкара около 5 г.

Колебая се между тези две марки:
EXIDE 90hA Premium - 210 лв.
http://akumulatori.bg/190/Product/1159/ ... emium#info


Banner 95Ah Power Bull - 220 лв.
http://akumulatori.bg/149/Product/64/Ba ... 0Bull#info

VARTA BLUE DYNAMIC 95AH 830A R+ JIS
http://maxcar.bg/bg/akumulatori/386-var ... r-jis.html

В този ценови диапазон. Дайте съвет кой от двата да избера - лимита ми е 200 лв +10%.
Последна промяна от infomar на вт май 12, 2015 7:39 am, променено общо 1 път.
anabolicbeast - специалист
Аз съм за Банера! На старата кола имахме от по-слабата серия ползван около 3 години, като тая зима колата палеше само на газ, понеже бензиновата помпа беше заминала. Като купихме сегашната кола, акумулатора беше за смяна и взех точно такъв от тази серия, за която си дал линк, но 62 Ач. За новия акумулатор е рано да дам мнение, понеже е на около 6 месеца. Защо не Ексайд, защото се правят от една и съща фирма с Бош и много други(един колега беше писал в подобна тема точно кои марки се правят от нея), та срещу тази фирма се водеха дела за некачествени акумулатори и много спестен материал в тях.
stiv1961 - майстор
И защо трябва да е 90 и кусур Ah :?
Цецо - специалист
Банер се произвежда само в Австрия , което е гаранция за високо качество.Карам с такъв над 5 години.
infomar
stiv1961 написа:
И защо трябва да е 90 и кусур Ah :?
Няма причина, освен, че старият беше на толкова. Стартера на колата е сменен с по-мощен, нямам спомен колко вата е двойно на оригиналният.
Мога ли да се съмнявам в качеството на продаваните у нас по интернет акумулатори - могат ли да не бъдат оригинални :? Според мен този сайт е доста известен и не предполагам, че може да не са коректни.
Така на око по-симпатичен ми изглежда БАНЕР, но от данните му нищо не схващам. предполагам, че е обслужваем - т.е. долива му се вода от време на време.
anabolicbeast - специалист
infomar написа:
stiv1961 написа:
И защо трябва да е 90 и кусур Ah :?
Няма причина, освен, че старият беше на толкова. Стартера на колата е сменен с по-мощен, нямам спомен колко вата е двойно на оригиналният.
Мога ли да се съмнявам в качеството на продаваните у нас по интернет акумулатори - могат ли да не бъдат оригинални :? Според мен този сайт е доста известен и не предполагам, че може да не са коректни.
Така на око по-симпатичен ми изглежда БАНЕР, но от данните му нищо не схващам. предполагам, че е обслужваем - т.е. долива му се вода от време на време.
Да, забравих да спомена и това. Банера се води необслужваем, т.е докато е в гаранция! След изтичане на гаранцията му сваляш стикерите и под тях има капачки за доливане. Това беше другата причина да го взема - лесният достъп до капачките.
Chefo77 - майстор
Банер много отдавна не са това, което бяха. :wink:
Аз съм за Ексайд-а.
Виж на EAS продуктите.

EDIT: Е мога ли да сбъркам името на фирмата :lol: :lol:
Последна промяна от Chefo77 на вт май 12, 2015 8:35 am, променено общо 1 път.
infomar
Chefo77 написа:
Банер много отдавна не са това, което бяха. :wink:
Аз съм за Ексайд-а.
Виж на EOS продуктите.
Благодаря за предложението.
Тази фирма въобще не съм я чувал, но това не пречи да е добра. Ценово също са в този диапазон. Ако може да бъде недостатък, това е запечатаната двойна капачка. Произвеждат ги в Турция. От практиката си съм се убедил, че след 2-3 години колкото и да не са обслужваеми, повечето акумулатори трябва да се проверят и евентуално добави водичка. Става дума за по-ниският клас разбира се.

Казаха ми, че и VARTA BLUE DYNAMIC 95AH 830A R+ JIS - 210 лв. били хубави....
http://maxcar.bg/bg/akumulatori/386-var ... r-jis.html


Чудя се, имам още една седмица за размисъл.... :? Когато едно магаре застане срещу три купи сено се чуди от коя да хапне :rock:
Trakehner1 - специалист
Сигурно си си купил вече, но моите 2 цента по темата, ако не си.

Бош, Варта и Тенакс се правят в нов завод в Чешка Липице. Старите Варта Блу бяха много добри акумулатори, за новите чувам противоречиви отзиви, но явно финансовата тесла на счетоводителите на Джонсън Контролс вече е играла.

Екзайд-а е добър вариант, но мои познати имаха проблеми точно с такива закупени от официалния вносител за България. Аз карам с Берга, те се правят в Германия, но са собственост на Джонсън Контролс. Не съм му минал много километри и не мога да ти дам отзиви все още. Преди това имах Варта Блу - прекрасен акумулатор, а след него Бош Силвър С5 - невероятен боклук, който си замина за 3 години и два месеца точно. В Англия са много доволни от силвър-а, тук в БГ отново противоречиви отзиви, аз никога повече.

От тези бих взел Банер-а, чудесни акумулатори. Разликите в цените вече стават сериозни и скоро гледах, че реално за 2 премиум акумулатора с експлоатационен цикъл ( очакван ) от 5 години за всеки, можеш да си купиш 3 по-бюджетни акумулатора ( визирам акумулатори от типа на Tenax, Monbat и прочие ). Според мен вторият вариант е по-изгоден, особено след проблемите с Бош С5.
egomen66 - майстор
Аз съм с VARTA SILVER DYNAMIC 70AH 760 A (EN) . Доволен съм много. Цена-270-290 лв.

За автомобили с особено големи потребности от мощност.

Идеален при наличие на много на брой електрически консуматори.

Оптимални за дизелови двигатели.

По-дълъг срок на експлоатация чрез легиране със сребро.

Прикачен файл

batterie-varta-start-stop-plus-agm-e39.jpg
batterie-varta-start-stop-plus-agm-e39.jpg (95.09 KиБ) Видяна 17827 пъти

Тема "Кой акумулатор да купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: