• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
dobrev3 - помощник
Искам да си закупя въздушен компресор , замислил съм да боядисвам един автомобил пък и не само за това абе наумил съм си и искам да си купя :-D Насочил съм се към 100 литров но гледам по магазините вървят около 1000 лв все. Видях сега един в Практикер с електромотор 2 кВ и 2,5 к.с.(ако не се лъжа) 8 бар-а налягане и дебит 250л/мин марката е Budget и само той е на цена от 550 лв. Има ли някой впечетления дали ще върши работа и да не стане така, че през ден през два да съм с него в Практикер да ми го пращат за ремонт . Другия който предлагаха ако не се лъжа беше Einhel беше 1000 лв само че мотора му е 2,2 кВ , 3 к.с. 10 бара...
rositodor - специалист
Само те предупреждавам че буталата на повечето съвременни компресори са от тефлонови :shock: .По-добре си направи сам.Все още се намират зилови компресори,пък може и от нещо друго.Тъй де съвременните компресори не издържат дълго.... :partyman:
colyo - специалист
.....само да вметна.....зиловия е с централно мазане и не издържа много. За предпочитане е от ИФА. Този от Практикер ми се вижда слаб с тези 2,5 кс. Пистолетите за боядисване искат голям дебит.
dobrev3 - помощник
Като цяло замислял съм се за правен компресор но нямам време и място където да го сглобя в града, а селото ми не е много близо и нещо ако забравя да купя по проекта и ще ме спъва все до следващия път когато си ходя... и за това съм решил да се доверя на някакъв оптимален готов вариант , който да ми върши работа и няма да се използва много често...
bulhomes2 - майстор
2 пъти си купувах от тоя род. Първия (350 лв) се самозапали една зима и поизгори и други неща покрай него. Втория (250 лв) още нов (що ли не го пробвах в магазина) трябваше да го пращам за ремонти. Следващия му ремонт си го направих аз (че по-бързо), при следващия се спомина съвсем. Даже още е в гаранция, но не ми останаха нерви да се занимавам с него. Изхвърлих му мотора и компресора, сложих един 2,2 кВт трифазен мотор на 3000 оборота (100 лв) и един двуцилиндров компресор с въздушно охлаждане (70 лв). Сега имам як компресор, който ми захранва 2 работилници със 7-8 точки за въздух. От китаеца ползвам бутилката, пресостата, клапана с изпускател и тръбата с охладителя.

8 атмосфери вдига за минута и половина. Бутилката е 50 литра, но тъбната мрежа също побира доста въздух. Сложи ги 60 литра общо. Сметни си дебита, но мисля, че покрива тия 250 л/мин.
pipilica - майстор
За боядисване на кола освен компресора ще ти трябва и филтър за масло и водо отделяне.
bulhomes2 - майстор
Ето ти един под 1000 лв, който със сигурност ще ти свърши работа
http://prodavalnik.com/kompresor-za-vzd ... -i42779995
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
bagera1 - специалист
Е100 литров няма да ти върши рсбота за цялостно боядисване
Мъжа ми прави нашата с един компресор, който купи от онлайн магазин -
Само че, не знам какъв точно е, но свърши доста добра работа. Колата стана готина.
Последна промяна от Virtex на нед юли 31, 2022 7:01 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
Кики - специалист
Стига бе! мъжа ти що не си го купи от друг магазин? откровено се е прецакал с този магазин точно, щото се намира на 70% от тази цена. Язък, тази година няма да те заведе на морето.
  • 1
  • 2

Тема "Въздушен компресор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: