Всички имаме коли, нали ?
kotaraka90 - напреднал
Здравейте.Как да си полирам предното стъкло фино надраскано при стъргане на прах и скреж с пластмасова стъргалка зимата?
colyo - специалист
Просто не става. Преди години имаше едни машинки, които пръскаха смола под налягане и с тяхна помощ се лепяха пукнатини и се запълваха драскотини, но от поне 15 години не съм чувал да има някъде. Сменяй стъклото и ще имаш 3D образ отпред.
ArturDent - Почти Безобиден
Само да вметна - стъклото ти не е надраскано от стъргалката за лед/скреж.
Стъклото се надира от чистачки с песъчинки по тях.
kotaraka90 - напреднал
Точно затова съм написал прах и скреж,а за продукта на"мотип" това не е ли полирпаста за боята на автомобил?
inspo - майстор
Такава е. Но ако имаше възможност да видиш какви драсканици отстраних от стъклото. По принцип всеки казва , че не става да се полира стъкло, но аз пробвах с тази паста и резултата ми хареса. Все пак ти си решаваш.
kotaraka90 - напреднал
Малко подробности за технологията за самото полиране?
inspo - майстор
Слагаш малко паста и търкаш в кръг с мек парцал .
kotaraka90 - напреднал
Благодаря,като намеря пастата ще пробвам и ще пиша за резултата.
peps - напреднал
Имам няколко успешни отстранявания на надрани от чистачки стъкла, затова ще споделя малко опит. Обработва се с цериев диоксид, който представлява прах и се разтваря в съответното съотношение във вода:
Изображение

Обработва се с машина и диск от велкро на минимални обороти. Ето и видеото което съм правил, надявам се разликата се вижда:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xr2uUkkivcc[/youtube]

Дано съм Ви бил полезен :)

Тема "Полиране на стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: