Всички имаме коли, нали ?
kotaraka90 - напреднал
Благодаря колега,изглежда като ново.
emosms - специалист
От къде го взимате този цериев оксид?

Също, за една по- дълбока драскотина, ако я тръкна водна 1000, после 2000 ще стане замазано петно предполагам.
Ще може ли замазаното да се полира с цериев оксид?
hidrazin - майстор
emosms написа:
От къде го взимате този цериев оксид?
От магазина, от Китай, от продавалника (ОЛХ) ...
Има и препарати базирани на негова основа но са скъпи.
:partyman:
emosms - специалист
hidrazin написа:
emosms написа:
От къде го взимате този цериев оксид?
От магазина, от Китай, от продавалника (ОЛХ) ...
Има и препарати базирани на негова основа но са скъпи.
:partyman:
В българия в какви магазини се продава?
И всъщност колко продължава процеса на полиране?

На едно място мернах, че да се изличи напълно плитка драскотина (която не се усеща с нокът) се полирало с цериевия оксид ... 3 часа...
3часа въртиш със шайбата.. доливаш вода...
Така ли е ?
hidrazin - майстор
В България не съм срещал да се продава по магазините чист. Само в състава на пасти.
Колко продължава зависи колко е дълбоко надраното. Ако е много надрано може и никога да не го полираш. :-D
На който не му харесва 3 часа полиране - в магазините има нови стъкла.
Предполагам има и хора които биха полирали вместо теб, след съответното заплащане.
:partyman:
emosms - специалист
hidrazin написа:
В България не съм срещал да се продава по магазините чист. Само в състава на пасти.
Колко продължава зависи колко е дълбоко надраното. Ако е много надрано може и никога да не го полираш. :-D
На който не му харесва 3 часа полиране - в магазините има нови стъкла.
Предполагам има и хора които биха полирали вместо теб, след съответното заплащане.
:partyman:
Ами стъклото не е скъпо, но работата и обковите по него (залепени) струват колкото цялото стъкло.
Пак се разсеях и бях наказан - толкова се радвах като взихам детайлите, че не ги видях че са надрани в прашния цех.
Сега имам нови неща, на цената на нови, които са като стари :(
Става въпрос за един стъклен плот за масичка.
Плота с обковите и лепенето струва 55 лв, не знам кой и колко ще иска да го оправи.
Всъщност два плота са, и двата са надрани с плитки драскотини на много места, но единия има и една гадна по-дълбока.

Въобще, колкото по скъпи неща се занимаваш, толкова по се набутваш. Гадни стъкларии, но ми беше мерак.
И уж стъклото е закалено (което не мога да проверя дали наистина са го закалили), сигурно е било надраскано преди закаляването.
Направили са ми плотовете от някакви отпадъци.
hidrazin - майстор
emosms написа:
...И уж стъклото е закалено...
И какво като е закалено? Закаленото стъкло се драска мнооооого по-лесно от обикновеното. :-D
:partyman:
emosms - специалист
hidrazin написа:
emosms написа:
...И уж стъклото е закалено...
И какво като е закалено? Закаленото стъкло се драска мнооооого по-лесно от обикновеното. :-D
:partyman:
А по-лесно ли се полира? И може ли да тествам на обикновено стъкло, незакалено, някаква техника на работа?
- примерно, да шлайфам някаква част на обикновено стъкло с водна шкурка до най-фината. Шлайфането - за да може евентуално да залича по-дълбока драскотина.
Ще стане матирано. После да пробвам да го полирам с цериев оксид, да го избистря до пълна прозрачност.
Евентуално преди цериевия оксид с някаква паста, която е междинна абразивност между най-фината водна шкурка и цериевия оксид.

По принцип е е*ана работа с тези стъкла. Трябва да имаш познания какво искаш, какво представлява материала, и евентуално да може да го поддържаш.
Иначе, целия вид, заради който въобще може да ти дойде на ум да се занимаваш с този пипкав материал, отива на кино, и си губи смисъла.

Видях някакви расфасовки цериев оксид - 200 гр. за 5 долара в ибей.
hidrazin - майстор
Виж сега, нямам чак толкова опит с полирането на стъкла. Преди време само веднъж на едно предно стъкло.
Но си бяха съвсем леки драскотини от чистачките. Сега няма да се хвана щото не си заслужава.
Не си заслужава на моята кола щото стъклото вече има толкова "точки" от камъчета че направо си е за смяна.
От това което знам:
- На обикновено стъкло ще е по-трудно.
- Каленото се драска и с пирон - "меко" е по принцип но много здраво на чупене заради вътрешните напрежения при каляването.
- Нищо не ти пречи а даже е задължително преди това да се пробваш как става.
- Може да пробваш и варианта с шкурките и след това с цериевия оксид.
НОООО... Има нещо което пропускаш.
Щом драскотината е толкова дълбока ще се наложи и доста да "задълбаеш" в стъклото.
От там нататък никога вече няма изглежда като ново.
Просто там където е задълбано светлината ще се пречупва по различен ъгъл и мястото ще си личи.
Е, разбира се при определен ъгъл на гледане и ъгъл на падащата светлина.
Аз лично не харесвам стъклени маси. Тва да не мое да заковеш пирон на нея ... [-X
:partyman:
emosms - специалист
не знам колко е дълбоко, 0.1 мм...
Доколкото четох, когато драскотина е по-дълбока и не може да се изличи с полиране, пак има някакъв ефект на размиване на границите и.

Абе най-много ме притеснава момента с времето..
Сериозно ли 3 часа... Дори и един час е много. Виж, ако има ефект за 30 минути, звучи като някаква смислена операция.

Иначе масата (или масите) са малки холови масички за кафе/бира/дистанционно/телефон. Такива работи, пред дивана.
Тези от фирмата ме грабнаха при личния контакт, и ВЪОБЩЕ не ми дойде на ума да проверявам детайлите дали са надрани.
А 99% съм сигурен че не съм аз. Просто ги прибрах, сложих ги на сигурно място и когато ги завинтих за масичките, видях за какво става въпрос.
Преебавка за 100 лв :(.
Не очаквах това от фирмата, иначе са точни, ....само да не работят мърляво.
Рязане, полиране, точно залепване на място където указах (с ичзключение че са оляли около единия пул...). А всички ги хвалят.
Представям си другите фирми как тряба да работят. С Г*за си :(
Последна промяна от emosms на съб ное 04, 2017 9:19 pm, променено общо 2 пъти.

Тема "Полиране на стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: