• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Ако имаш телевизор, който 68-а употреба струва 100 лева, а новия, който за нищо не става, струва 100 лева ...
На евтин апартамент по-малко ли трябва да вземеш за да му направиш инсталацията?
Ако да купя апартамент със сложени здрави плочки ми излиза по-евтино, отколкото да купя апартамент и да сложа плочки отделно, мислиш ли че ще избера второто? Ако купувам автомобил в добро техническо състояние със здрава боя за 1000лв, дали ще дам 700лв за боя на автомобил, който иначе може да не е в перфектно техническо състояние и да има и други забележки, които да искат още пари ?
Ако на цената на евтиният апартамент плюс инсталацията можеш да вземеш друг апартамент с вече готова инсталация и да ти останат пари, ще избереш първото ли?
Chefo77 - майстор
Ти си готов да рефинансираш кредитите си до безкрайност бре, пич! С големите букви всичко ново изглежда по-привлекателно.
А ако апартаментът с новата инсталация е без тапети, а твоя има? А ако е без плочки в банята, а твоя си има? А ако е на последен етаж, пък твоя е по средата?
Ама какво се чудя, ти не влагаш нищо в колата, та да разбереш разликата между твоята и обикновен курник. Аз разсъждавам грешно - защото като зная какво съм вложил в тях, нищо което е на пазара не може да им стъпи на нищо. За теб е все тая дали ще караш твоята или ще вземеш поредната.
Как е боята след тези дъждове? Сериозно питам.
kozl - майстор
А каква е целта на боядисването :? Какво се търси като ефект :?
0. Най - важна е цената, всичко друго се оценява след десетичната запетая ?
1. Да се замаже грозното с нещо прясно - лъскаво?
2. Да скрием нещо, което ни притеснява ?
3. Да се пробваме с 10 лева?
4. Защита против корозия ?
5. Да не ме спират от КАТ ?
6. Да не привлича погледите или напротив ? И ако впечатлява дали да е с насмешка или на завист ?
7. Подобрение на външния вид за собствено удовлетворение или за друго одобрение ?
bulhomes2 - майстор
thinkpad написа:
Да ме спрат от движение за лош външен вид? Освен, че нюансът се разминава малко с оригиналната боя, другото всичко е на 6.
Изображение
thinkpad ти за тоя курник ли се нервеше на приятеля си тука - viewtopic.php?f=36&t=46554&p=592439
stiv1961 - майстор
Ми за него ми :-D
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
А ако апартаментът с новата инсталация е без тапети, а твоя има? А ако е без плочки в банята, а твоя си има? А ако е на последен етаж, пък твоя е по средата?
Ама какво се чудя, ти не влагаш нищо в колата, та да разбереш разликата между твоята и обикновен курник. Аз разсъждавам грешно - защото като зная какво съм вложил в тях, нищо което е на пазара не може да им стъпи на нищо. За теб е все тая дали ще караш твоята или ще вземеш поредната.
Как е боята след тези дъждове? Сериозно питам.
Какво ще рече "да рефинансирам кредитите си до безкрайност"? Казвам, че има една сума, след която се оказва, че хем ти е по-лесно, хем по-евтино или поне не по-скъпо да си купиш същото нещо, но здраво. За това е и тази тема. Как да направим нещо с малка сума, която не е неразумна спрямо цената на друго също такова нещо.
Виж, разбирам твоята позиция. И аз влагам пари за техническата изправност на автомобила - спирачки, съединител, та дори и чистачки. Всичко, което трябва да върви и да върви безопасно. Обаче ако ще давам 600лв за боя, по-добре да потърся друг автомобил с по-малко козметични и технически забележки. Иначе се получава - скъсани гащи, кърпено палто, ама с обувки Найк за 300 долара...
Принципно не ми е все едно каква кола карам и бих искал да докарам моята до състоянието й като е била нова. Но това означава много пари в хиляди левове, които трудно се събират, а ако ги имаш - оказва се, че можеш да вземеш нещо осезаемо по-добро, например с по-богата гама от удобства. Другото е, че старият автомобил колкото и да се опиташ да го кърпиш, ремонтираш и направиш като нов, често се случва все нещо ново да излезе и изпадаш в безкраен цикъл от Ремонти, ремонти и ремонтчета. Нямам тоя ентусиазъм да човъркам постоянно, нито времето.
Боята след тези дъждове е добре. Нямам проблеми.
kozl написа:
А каква е целта на боядисването :? Какво се търси като ефект :?
Исках защита от корозия на място, където боя не е била положена качествено и подобряване на външният вид в моите си очи, както и приличен външен вид. Въобще не търся да привличам погледи или чуждо одобрение. Не искам мен да ме дразни лющеща се боя и да като я погледна, да не ми прилича на някой курник, каран от някого от малцинствата. И всичко това със скромни средства.
bulhomes2 написа:
thinkpad ти за тоя курник ли се нервеше на приятеля си тука
"Курникът" е относително запазен и си го пазя. Дразни ме всяка допълнителна забележка, не искам да се чувствам като клошар, докато шофирам.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
... по-добре да потърся друг автомобил с по-малко козметични и технически забележки...
Разгеле. Поне разбра че е време да смениш курника и той не си заслужава и 10-те лева за спрейче. Или да караш кочината до умиране, както аз правя - без да жаля пари за сигурност ( спирачки, мотор, ходова част...) и нито стотинка за глупости като боички, тапицерии ....
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Или да караш кочината до умиране, както аз правя - без да жаля пари за сигурност ( спирачки, мотор, ходова част...) и нито стотинка за глупости като боички, тапицерии ....
:partyman:
Е, аз влагам стотинка и за боя, както и за едно радио с mp3, да слушам музика от карта памет.
Chefo77 - майстор
И това последното защо? От гъзария - той кас'тофона по-скъп от "колата" ... :lol:
hidrazin - майстор
То пък и една музика от МР3-ойка .... За боичката - ясно. Първата истинска автомивка и си без нея.
thinkpad написа:
...Исках защита от корозия на място, където боя не е била положена качествено ...
Каква защита, какви 5 кинта, какво качество...? Естествено че не е положена качествено. То на тия коли какво им е качествено? И ел инсталацията им е пълна скръб.
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Боядисване на автомобил за 10лв(за детайл)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: