• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
kozl - майстор
Бях си намазал "раните" на пежото с цинга, Защита от корозия. Обаче тая защита срещу КАТ не помага - веднага ме спрЕха за външен вид. А докато бяха ръжди никой не ме спираше. Кво ли си мислАт - тоя щом има пари за цинга - значи ще има и за нас. И кво излиза боята привлича - ръждата не.
А в-у пустата цинга авто боя не държи - олюпиха се и двете,
И да цинга чини повече от 10 лева поне около три пъти.
hidrazin - майстор
Цингата не е панацея и общо взето е калпава работа на висока цена. Тя не може да замени качественото поцинковане - горещо поцинковане и дори галваничното. И да. Върху нея друга боя не хваща добре. Просто и самата цинга не се закрепва много добре върху всяка основа.
Най-добрите грундове предпазващи от корозия са на базата на оловните съединения - примерно познатия миниум. В тази връзка се сещам че отдавна се каня да си грундирам асмалъка с миниум. Дали тази година ще ми остане време? :?
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
То пък и една музика от МР3-ойка .... За боичката - ясно. Първата истинска автомивка и си без нея.
Каква защита, какви 5 кинта, какво качество...? Естествено че не е положена качествено. То на тия коли какво им е качествено? И ел инсталацията им е пълна скръб.
Хидразине, оригиналната боя държи. Проблема е, че точно тоя калник е бил пребоядисван много преди аз да се хвана с това. Боята на него не беше оригинална и се забелязваше, че е леко различен нюанс, ако човек внимателно се вгледа. Точно там се наложи да се намеся аз, боята все да се лющи. Не исках като при други фиести, очевидно зле поддържани, да гледам направо дупки по калника или падаща боя - нито ми е естетично, нито е умно.
А за електрическата инсталация и всичко останало - не знам, ама от тия стари автомобили, май Фиести-те най-много се карат. На ден виждам поне по 10 фиести по пътищата и то само от точно тая година и разновидност, която аз имам. За справка - повечето Кадети от тия години отдавна са на скрапа.
Да, след като смених 3 трансмитера, понеже се развалят, прекъсват или не свият качествено ми писна от глупости и взех едно радио за 45лв със слот за карта памет. Евтино е, ама ако изкара поне гаранцията си - избило си е парите и си заслужава. Не е нищо особено, ама върши работа.
За боичката - то с телена четка и оригиналната боя ще ти сваля от колата. Специално имаше коментари колко са противопоказни ония автомивки с въртящите се четки за автомобила. Ама такава до сега не съм виждал.
Chefo77 написа:
И това последното защо? От гъзария - той кас'тофона по-скъп от "колата" ... :lol:
Не е от гъзария, а за комфорт. Слушам музика, докато карам, а не смятам да записвам касети.
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
А за електрическата инсталация и всичко останало - не знам, ама от тия стари автомобили, май Фиести-те най-много се карат. На ден виждам поне по 10 фиести по пътищата и то само от точно тая година и разновидност, която аз имам. За справка - повечето Кадети от тия години отдавна са на скрапа.
Правят ти впечатление, защото имаш такава. Ако нямаше, хич нямаше да ги забелязваш. И аз започнах да забелязвам Темприте след като си купих такава, преди това не ми правеха впечатление. Иначе от началните 90, най-много има Астри, Хондички Сивик и Е36-ици - тях срещам най-много.
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Правят ти впечатление, защото имаш такава. Ако нямаше, хич нямаше да ги забелязваш. И аз започнах да забелязвам Темприте след като си купих такава, преди това не ми правеха впечатление. Иначе от началните 90, най-много има Астри, Хондички Сивик и Е36-ици - тях срещам най-много.
Явно зависи от района, Чефо. Хонда Сивик или Астра при мен не е толкова често срещана, колкото Фиеста от началните 90. Или поне така ми изглежда. Факт е, че все още се карат значителен брой такива. А иначе, оффтопик - симпатизирам на пострадалите от ситуацията, случила се във Варна.
Последна промяна от thinkpad на пет юни 20, 2014 9:54 pm, променено общо 1 път.
Кики - специалист
Да бе, от района зависи, аз тъкмо започвам да си мисля сега :? знаем за Перник коя е най масовата кола, и се чудя от кой район е Тинки след като там най-караната кола е Фиеста от 90-96 год.. Пък ако ми кажеш че и другите са червени съвсем ще запецна.
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
А иначе, оффтопик - симпатизирам на ситуацията, случила се във Варна.
Преведи, моля.
Защото аз го разбирам, че ти допада какво се е случило ... :?
bulhomes2 - майстор
thinkpad написа:
А иначе, оффтопик - симпатизирам на ситуацията, случила се във Варна.
Що за идиотщина?
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Преведи, моля.
Превеждам. Не съм го дописал. Извинявам се. Не това, което си писал имам предвид. Симпатизирам на пострадалите от случилото се във Варна и не само и го считам за трагедия. Също така мисля, че това не е толкова само до важелите, колкото до намесата на хората локално върху ландшафта на района, което само по себе си може да е катализатор за ерозионните процеси. Всичко това е за друга тема. Просто исках да кажа, че изказвам моите съболезнования за всички загинали и пострадали в нещо, което считам за трагедия породена от нечия недалновидност.
Кики написа:
Да бе, от района зависи, аз тъкмо започвам да си мисля сега :? знаем за Перник коя е най масовата кола, и се чудя от кой район е Тинки след като там най-караната кола е Фиеста от 90-96 год.. Пък ако ми кажеш че и другите са червени съвсем ще запецна.
Не, не са всички червени. Има сини, жълти, бели, металик. Както казах - може и субективно да поглеждам и да не е така, просто такива да забелязвам. Не ми обръщай внимание по въпроса.
kozl - майстор
Тинки беден ти е речника. Не е уместно да симпатизираш на пострадалите, по-лесно е да им съчувстваме, по-добре е да ги подкрепим морално, а най-добре е да помогнем материално. И ако правехме това що е най-добре, а не туй що е по-добро и по-лесно, предполагам сега нямаше да си плюем държавата, та даже и родината. Шапка свалям на тези, които помагат от съчувствие, по състрадание, а не за изгода.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Боядисване на автомобил за 10лв(за детайл)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: