• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
Сравнението е абсолютно некоректно. Вашето е като да накарате човека да полага сребърни кабели, вместо медни или алуминиеви, понеже среброто по-ефективно провеждало ток. Щом съм го докарал що-годе, явно не е лентов кабел за антена. Нищо, че те кабелите на антенките са коаксиал. Явно съм засегнал бая бояджийски интереси в темата.
Тцъ. Твоето е некоректно. Ти си направил ето това:
Прикачен файл:
IMAG0008_1.jpg
а обикновено хората слагат нормални контакти.
Няма нужда да обясняваш защо не си струва да даваш пари за бояджия, след като на всички е ясно, че това е ТВОЕТО мнение и не е нужно да обременяваш другите с твоите принципи.
Не че не си се справил добре - далеч съм от тази мисъл - но да убеждаваш всички, че едва ли не това е най-правилното ... греда :wink:
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Тцъ. Твоето е некоректно. Ти си направил ето това:а обикновено хората слагат нормални контакти.
Няма нужда да обясняваш защо не си струва да даваш пари за бояджия, след като на всички е ясно, че това е ТВОЕТО мнение и не е нужно да обременяваш другите с твоите принципи. Не че не си се справил добре - далеч съм от тази мисъл - но да убеждаваш всички, че едва ли не това е най-правилното ... греда
Аре кажи ми дали ще дадеш за автомобила с цена 700лв още толкова за боя, при условие че имаш дори по-важни и наложителни ремонти? Къде си ме видял да убеждавам като най-правилно? Най-правилното за малко пари е. Подчертал съм го колко пъти?
Моето сравнение не е некоректно. Двама тук сами си противоречите. Хем не било зле, хем го сравнявате с примери с явна гротеска.
bulhomes2 - майстор
Каква е целта на темата?
По-евтино е с четка или гъба.
kozl - майстор
Целта на темата е постигната. Застрахователите плащат вече 10 лева на детайл за боядисване. :shock: И добре че Тинки си поправи заглавието на темата, че още по зля щеше да е :lol: :-D :lol:
thinkpad - майстор
bulhomes2 написа:
Каква е целта на темата?...По-евтино е с четка или гъба.
Написал съм каква е целта на темата - оправяне на козметичен проблем в някаква степен с минимални средства. Полезно, ако на някого не му се наливат стотарки в стар автомобил за боя, които не биха били оправдани.
bulhomes2 - майстор
Вероятно следващата ти тема ще е от сорта "как да си изпържим яйца за 60 стотинки". Купил си си спрейче, което се продава във всеки магазин за автобои, оцвъкал си си колата и го даваш за пример?!? Темата е подходяща за форума на мамите. Там ще те похвалят... Не се сърди на колегите, които се опитаха да ти обяснят, че нищо не си направил!
thinkpad - майстор
bulhomes2 написа:
Вероятно следващата ти тема ще е от сорта "как да си изпържим яйца за 60 стотинки". Купил си си спрейче, което се продава във всеки магазин за автобои, оцвъкал си си колата и го даваш за пример?!? Темата е подходяща за форума на мамите. Там ще те похвалят... Не се сърди на колегите, които се опитаха да ти обяснят, че нищо не си направил!
На кратко - какво искаш? Купил съм спрейче и съм боядисал равномерно за по-малко от 10лв. Казах защо съм хванал този вариант и на кого може да бъде полезен. Въздържай се от СПАМ, ако си от хората, на които вариантът не им е полезен или не искаш да го правиш. А ако имаш опит, който можеш да споделиш, различен от плюене - на драго сърце ще се радвам да го споделиш.
bulhomes2 - майстор
Е нали го споделих - с четка и гъба е още по-евтино. Иначе автомобили (цели) съм боядисвал още по соц времето.
angel_ov - специалист
bulhomes2 написа:
Вероятно следващата ти тема ще е от сорта "как да си изпържим яйца за 60 стотинки". Купил си си спрейче, което се продава във всеки магазин за автобои, оцвъкал си си колата и го даваш за пример?!? Темата е подходяща за форума на мамите. Там ще те похвалят... Не се сърди на колегите, които се опитаха да ти обяснят, че нищо не си направил!
Такааа, не съм чел темата но мога да кажа, че със спрей с правена боя плюс съответния лак за нея и последващо полиране си боядисах двете врати до лаисните и разлика 0. Виждал съм доста коли боядисани от професионалисти с разлика в детайлите. Но за 10 лв няма как да стане дори и със спрей.
thinkpad - майстор
angel_ov написа:
Но за 10 лв няма как да стане дори и със спрей.
...То ако ще се дават много повече от 10лв се губи смисъла от цялата работа, като дадеш колкото за бояджия.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Боядисване на автомобил за 10лв(за детайл)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: