• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
hidrazin - майстор
Така е. Също както ти не би трябвало да си купиш свестни клещи за кримпване, истински мултицет... Просто няма смисъл...в твоя случай.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
...свестни клещи за кримпване, истински мултицет...
За това с клещи за 16.2лв съм направил над 250букси, масово познати като RJ45? "Истински мултицет"? Ама ти знаеш ли какво има в един мултицет? АЦП и МК :evil:
bagera1 - специалист
Да си направя сепуко ли? Не знам. Писал съм че може и без машини( междо другото тук повечето хора имат или пък биха си взели, при положение че може да се ползва и в къщи), а в по-горният пост че компресор може да се направи. Пистолет и от 50 лв ще ти свърши работа, по-добра от спрейовете. И господа, казвам как можете да подобрите резултатите си. Сега да не кажете че 50 лв за инструмент са много? И да за 2 минути мога да изтъркам калника, или пък за един работен ден да подготвя и филеросам колата ти- цялата като ти давам правото да ми намериш забележка, ако искаш и с човек.
А за материалите от горният пост не искам да ти казвам цифра, че явно това ти е болна тема- най- скъпите за тогава( сега, след6 години не е мръднала)
thinkpad - майстор
bagera1 написа:
А за материалите от горният пост не искам да ти казвам цифра, че явно това ти е болна тема- най- скъпите за тогава( сега, след6 години не е мръднала)
Цялата боя от детайл ще свалиш за 2 минути? А иначе - хубаво материалите цифра, ама в тоя форум има и хора, като мен, които нито пистолет, нито компресор имат. Въобще не ми е сфера на интензивно занимание боядисването. Та ако ще давам много пари за материали, лично аз по-добре да пратя автомобила при професионален бояджия или за скрап.
bagera1 - специалист
В къщи нищо ли не ти се е налагало да боядисваш, или просто да ти се прииска да реновираш нещо(не ми отговаряй). За 2 минути ще изтъркам-матирам целият детайл, а не да свалям до ламарина. Последен въпрос за сега, правиш ли разлика между инструмент и материали?
П.П. Не се впрягай, обяснението ми не е за теб а за сръчните хора, които имат желание да опитат
На трета страница искаше споделяне на опит, а сега ревеш че 50 лв трябвали... Ми има и от 20
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
За това с клещи за 16.2лв съм направил над 250букси, масово познати като RJ45? "Истински мултицет"? Ама ти знаеш ли какво има в един мултицет? АЦП и МК :evil:
Ама то голямо геройство при правенето на RJ45. То за тях ако е за единична бройка и клещи не ти трябват. Що се правиш на търмък? Много добре знаеш за какви клещи говоря и какво кримпване. :cool:
Ти вярно ли знаеш какво има в един мултицет? Я сега кажи какво е това МК ???
:partyman:
gogo7777 - майстор
Я сега кажи какво е това МК ???
Ми как какво....... освен АЦП /преобразувателя/ има и МК /много карантия/ :lol:
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
... има и МК /много карантия/ :lol:
:prayer: Как не се сетих!!! Признавам те!
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Ама то голямо геройство при правенето на RJ45. То за тях ако е за единична бройка и клещи не ти трябват.
Хидразине, казвам че инструмента не е задължително да струва милиони и да купуваме клещи от хилядото лева, за да може да се свърши работата. А ти ако искаш кримпи с отвертка.
Основният елемент в схемният набор на един мултиметър е АЦП-то. По-сложните са оборудвани с МК, което е акроним на МикроКонтролер. Основен конструктивен елемент си остава АЦП-то, като например сериите ICL7106, ICL7107 на Maxim Integrated. Прецизността и температурната стабилност зависи и от всички останали елементи, като например измервателни шунтове. Ако не целим лабораторна точност, един Mastech върши някаква задоволителна работа.
bagera1 написа:
Последен въпрос за сега, правиш ли разлика между инструмент и материали?
Багера, има разлика между DIY и професионални изпълнения. Правя разлика между инструменти и материали, но всичко влиза в едно перо - разходи, като ги нямаш конкретните. В къщи боядисвам с четка и валяк. Освен като от тубата(клипче в Youtube), да хвана да си боядисвам колата с валячето.
А не знам за сръчните хора, но ако цената излиза близка до тая да ти го направи автобояджия, а не да се занимаваш, губи се смисъла. Защото знам недалече от мен, където правят за 70лв/детайл.
bagera1 - специалист
За тези 70лева не очаквай чудеса. Дал съм ти основата, машините които трябват, могат да се ползват и за друго. Ти ги нямаш нещата-ок, не ти се занимава да правиш компресор а и не ти се дават пари за такъв. Също не ти се дават пари за майстор. Има доста такива хора, които искат да замажат положението и грабват спрея. Наистина детайлът вече е цветен, но само това. Тук е направи сам, като отвориш дадена тема очакваш да видиш как да направиш дадено нещо, като крайният резултат да е добър. В случая не е така, за това и търпиш критики и подигравки.

П.П. Не знам на колко години си, може и да съм пикльо(27) за теб и да не се замисли , но премисляй преди да споделяш какво си направил, и дали това ще е полезно на някой
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Боядисване на автомобил за 10лв(за детайл)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: