• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
comunikator - специалист
Здравейте приятели искам да си взема Опел Зафира бензин с двигател 1.6,I 101 коня и получавам противоречиви мнения за тези коли от познати,приятели.
Някой ако има може ли да сподели впечатления,заслужава ли си парите,какъв разход дава,скъпа ли е за подръжка?
Говоря само за бензинов двигател - Не Газ, Не Дизел
Ще я ползвам за работа два,три дни в седмицата пътувам по 120км (на седмица минавам по 400-450км)
novgradski - специалист
Предполагам знаеш че над 100 к.с -данъка е друг ,виж ако беше 99к.с.+катализатора...
ivanovbg - майстор
Всичко зависи от състоянието на автомобила, иначе не са лоши и нямат много детски болести освен проблем с компа след около 300 000км. Преди да я купиш е хубаво да се прегледа цялостно в сервиз. При над тази услуга като цена е 60лв. Дава ти се списък с това какво трябва да се смени и каква му е цената с труда. Оттам си правиш сметка дали да я купиш на съответната цена.

Размисли и за газта. Очертават ти се над 20 000км годишно. При среден разход 8/100, 1600литра по 2,6 лева са над 4000лв годишно за гориво. На газ ще са ти 2000. Та помисли си.
comunikator - специалист
Колко е данъка за над 100 коня?
Под 100 коня данъка е малък?
comunikator - специалист
Не газ няма как,не обичам газ.
2-3ти от горивото ще ми е служебно (няма да го плащам аз)
fbr - майстор
Имам Астра със същия двигател от 3 год. Данъка е 40 лева. Не съм имал все още проблеми, освен амортисьор.
comunikator - специалист
Не знам колко KWата е води се 101 коня но това е на границата ако е 74kw е малкия данък и пак ще е 101 коня.
Chefo77 - майстор
101 коня е в малкия данък.
Шурето има Астра 3 вратка с този мотор ... като изключим нежелателната работа на електроусилвателя на волана (пали-гаси-пали-гас-пали докато реши да захапе) и това, че гори литър антифриз и масло на 1000 км, друго няма :) Това са си неговите грижи обаче.
За съжаление, ако X16XEL е прочут маслояд. Ако е с този мотор, не е съвсем безрискова покупката. Искат много добра поддръжка. Z16XE няма такива проблеми.
Имай предвид, че този автомобил не обича високите скорости - кутията му е къса и по-високата скорост води до висок разход. Изключваме шума при по-висока скорост, който е нормален с оглед формата на купето.
ralev - специалист
За предпочитане е 1,8 125к.с.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Opel Zafira 1.6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: