• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
kvd74 - специалист
Интересуват ме идеи за възстановяване на протрит и изтънял обръч на волана до нормалната дебелина.Става въпрос за подходящ материал с който да се направи това.Отгоре ще се тапицира така че няма значение как ще изглежда,единствено гладкостта е нужно да се докара що годе.Пробвах с горещ силикон,но става фал и отпада като вариант. Също и с какво подходящо нещо да залепя превъртелия около железния обръч гумен волан,ясно че ще се цепи?
MamaMy - майстор
Купи си друг от морга. Едва ли е нещо неземно което не може да се намери.
hidrazin - майстор
Вероятно е някой измислен Ровър. Ама чак пък да остане по капла??? :-D
Снимка?
:partyman:
Chefo77 - майстор
hidrazin написа:
Вероятно е някой измислен Ровър. Ама чак пък да остане по капла??? :-D
Снимка?
:partyman:
Да не съм чул лоша дума за Ровър! :lol:
Жоро няма ли?
kuger - майстор
Правиш го като зилов волан, с ПВЦ бандажна лента, после калъф. :-D
bobii - специалист
Един комшия си беше сложил вместо бандажна лента вътрешна гума от колело и отгоре калъф. Иначе от морга най-добре, едва ли ще стане като оригиналния както и да го въртиш и сучеш.
thinkpad - майстор
Волана на Гоуф 2-ка ли е?
kvd74 - специалист
MamaMy написа:
Купи си друг от морга. Едва ли е нещо неземно което не може да се намери.
Купил съм си,друг е въпроса.
MamaMy - майстор
За да не превърта трябва да е облицовка от твърд материал. Например дърво. Това е много трудоемко и специфично. В същото време се води луксозно изпълнение и цената е много по-висока от един волан втора употреба. Ако мислиш, че можеш да се справиш, хващай зегито, очертай волана и почвай! Може да излезе скрит талант от теб :)
kvd74 - специалист
Е,чак такъв талант не знам да имам,но мога да тапицитам в къщи волани като хоби от скоро.Виж как стана първият,
Изображение
Изображение

и 3 след него,но все пак въпроса ми беше за подгодящ материал за възстановяването на диаметъра.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Възстановяване и лепене на изтънял и превъртял волан." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: