• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
monster18 - специалист
Здравейте колеги предстои ми смяна на антифриза и ви моля за съвети и помощ Smile Значи какъв антифриз да взема концентрат или готов за употреба като този примерно http://praktiker-online.bg/product/8231 ... rista.html или някой ми казват само да долея да не го сменям на пълно .В казанчето преди беше една кафеникава течност а днес като погледнах сякаш беше бистро със нещо като утайки отстрани не нам как да го опиша точно .Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете да стигна до някакво решение .
fox_vt - майстор
Значи да ти кажа -кафяв антифриз няма :!: Сменяй го целия без значение дали ще ползваш концентрат или готов,но задължително да се измери с рефрактометър след това,че това дето го пише на етикета и реалноста са две различни неща.
ben84 - специалист
Нов дори и евтин антифриз сипвай след промиване на системата. Това с доливането е простотия. Не бих го направил дори и на стара руска щайга.
Chefo77 - майстор
ben84 написа:
Нов дори и евтин антифриз сипвай след промиване на системата. Това с доливането е простотия. Не бих го направил дори и на стара руска щайга.
Подкрепям. Избери подходящия за двигателя (обикновения антифриз не е препоръчителен за някои двигатели)!!! Ако го сменяш при майстор - той би трябвало да го избере.
А като добавка - нищо не пречи да го тестваш, отделяйки малка част във фризера :wink: За успокоение.
monster18 - специалист
Добре ясно а да попитам долу горе какви са цените на антифриза и колко могат да ми вземат в сервиз примерно за смяната колата е фиат браво 1,6
VLADO66 - майстор
Етилен-гликолов /син/ антифриз се използва при по-стари двигатели без присъствие на алуминиеви компоненти в тях.Пропиленгликоловия/розов,червен/ има алкална реакция и не е опасен за алуминия.Освен това е с дълъг живот и това компенсира по-високата му цена.Така че е ясно кой да се сложи :) ,естествено след промивка на двигателя.Производителя трябва да е сигурен,защото всеки може за оцвети една течност в червено вместо в синьо и да я шитне на по-висока цена.
Chefo77 - майстор
monster18 написа:
Добре ясно а да попитам долу горе какви са цените на антифриза и колко могат да ми вземат в сервиз примерно за смяната колата е фиат браво 1,6
Днес си взех на ИГАТ (уж немски), G12+, който може да се смесва и с етиленгликоловия, и с пропиленгликоловия, лилав на цвят. Цена за 1.5 литра - 18 лева. Червеният (G12) е близък като цена. G11 - синия - е далеч по-евтин.
hidrazin - майстор
Chefo77 написа:
Днес си взех на ИГАТ (уж немски)...
Какъв тоя Игат бре? Това е река в Татарстан! Да не са пълнили шушетата от там??? :lol:
:partyman:
Chefo77 - майстор
hidrazin написа:
Chefo77 написа:
Днес си взех на ИГАТ (уж немски)...
Какъв тоя Игат бре? Това е река в Татарстан! Да не са пълнили шушетата от там??? :lol:
:partyman:
http://igat.ag/wp-content/uploads/2013/ ... 12Plus.jpg
ArturDent - Почти Безобиден
Какъв антифриз, че какъв антифриз...
Ами то на капачката за пълнене си пише G12, G11...
...ама чукча не читател, чукча писател.
  • 1
  • 2

Тема "АНТИФРИЗ - въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: