• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
anabolicbeast - специалист
Здравейте, харесах си конкретния модел с конкретния бензинов мотор, защото от друга тема разбрах, че 1.6 е кофти и идва слаб! Ако някой колега има преки впечатления, знае за по-сериозни проблеми и недостатъци - да се чувства добре дошъл да сподели! Като цяло приемам и предложения за други автомобили след 2005-а година, като изискванията са да бъде бензин, ван или комби и до около 9000лв. Благодаря предварително! :partyman:
dyaneff - майстор
Зависи къде ще се ползва колата и колко натоварена. Слаб е двигателя. Компютрите са им слаби, и електрониката като цяло.
anabolicbeast - специалист
dyaneff написа:
Зависи къде ще се ползва колата и колко натоварена. Слаб е двигателя. Компютрите са им слаби, и електрониката като цяло.
Семейна кола, ще се ползва по предназначение и рядко ще се товари много предвид размерите й. Тези 140 коня ми се виждат нормално за тази кола или греша. Сега сме с Астра Ф комби, 1.4 - 75 коня.
Колега, ZAFIRA B след 2005 имат само два бензинови агрегата 1.6 и 1.8 по-големите са вече дизел. Определено и аз ти препоръчвам 1.8 140кс за това купе.
hard_core - специалист
Лично мнение не мога да изкажа, тъй като не съм карал 1.6, но съм се возил и впечетлението ми е, че е доста тромава! С климатик и натоварена, трябва да си изключително търпелив шофьор за да я караш....върви естествено и ще стигнеш за където си тръгнал, но аз бих предпочел в твоя случай 1.8! Аз февруари взех Зафира Космо 1.9 дизел 150 к.с. и съм повече от впечетлен от динамиката на италянския двигател :evil: , а разхода в града ми е 7/100....ти се приготви за 11-12
atanasov2004 - специалист
Колега не съм чул добри отзиви от приятели които имат Зафира, на бензин 1,8 по магистрала върви, обаче както каза тук колега приготви се 10-12л на сто, при по бавно каране 8,8-9литра. За мен това са много...бих се ориентирал за нещо друго. Не знам разгледай - Форд С мах или Ситроен Пикасо...Поздрави !
hard_core написа:
Зафира Космо 1.9 дизел 150 к.с.
Ей тва е мотора за това купе !
anabolicbeast - специалист
Благодаря, колеги! Просто се спрях на този модел по снимки - изглежда запазена, не сме виждали състоянието на колата на живо, затова питам какви са слабите страни на модела и дали си струва. Лошото е, че до момента не сме харесали кола, а обиколихме Пловдив и околностите.
Пикасото е доста грозно за мен лично, колкото до Форд-а ако намерим в добро състояние може и да вземем! :)
hard_core - специалист
Аз бях тръгнал да купувам С4 Пикасо или Гранд пикасо като компромис. Интериора много ми харесва - удобен, функционален и пълно с глезотии :-D .
Като екстериор също много ми допада/особено в синия цвят/:
http://www.larevueautomobile.com/images ... so_001.jpg
Но като се зачетох във форума....шок и ужас...роботизираната им скоростна кутия е такова главоболие...на еди му се самообучава на път...на друг колата седи с месеци в сервиз, без да могат да открият проблема и т.н. Отказаха ме! През цялото време докато търсех и споделях с приятели за избора ми, всички ми казваха да не се занимавам с Ситроените защото бъкали с електроника, която идвало момент и откачала тотално. Що не съм гледал Зафира?! А на мен изобщо не ми харесваше...всичко едно ръбато, неприветливо...ама като се отказах от първия вариант взех да ги пооглеждам....и така докато не попаднах на обявата на сегашната ми кола! Взех я, свикнах и....и сега дори я харесвам :weedman: От прочетеното в нета знам, че слабост им е окачването, на дизелите има драма с филтъра за твърди частици /премахва се успешно за не много пари/ и на 150 к.с. дизела - съединителя заминавал бързо, а цената му е @**@. Оплакват се и от климатиците от време на време....другото май е според конкретния екземпляр! Съвета ми е задължително преди да я вземеш, да я закараш в офиц. сервивиз /макар, че джамбазите се дърпат/ за преглед и диагностика....много главоболия може да си спестиш! Ако все пак гледаш и дизел знай, че 1.9, 120 к.с. става лесно 150, 150 - към 200 :wink:
Колега, мислил ли си за нещо японско? Предлагам ти да видиш тук
  • 1
  • 2

Тема "Opel Zafira 1.8 - 140" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: