• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Всички имаме коли, нали ?
Junak - майстор
Ако производителя на колата ми е сбъркал... :?

Прикачен файл

123.png
Chefo77 - майстор
DundyTheCroc написа:
От 10 години карам само бензинови коли и нямам намерението да помириша дизел повече :-D
С цялото ми уважение към теб ... защо генерализирате така, след като сте имали достъп само до допотопни машини?
МТЛБ-та, танкове ... човече, нещата се промениха от 50 години насам. Изискванията към горивата - също.
А производството на дизели, ако изключим Китай и САЩ, е 2/3 от общото производство на автомобили изобщо. Леле, колко тъпи хора има по света, нали?
fox_vt - майстор
И иронията е в това че се казват гръмки думи аз карам само бензинови коли,а реално поне 70-80% от тях са на газ или метан :-D Иначе вярно е дизела не е това което беше.НА един стар дизелджия като му казах че дюзите на толедото впръскват два пъти за един такт,той не това не може да бъде.Наложи се да му разпечатам извадка за работата на съвременни дюзи.Как сега да му кажа че сега впръскват до 5 пъти на такт :lol:
DundyTheCroc - майстор
Чефо, МТЛБ-то съм го карал само в казармата. Допотопни или не, карал съм коли, сравнително актуални за времето си модели. Проблема не казвам, че е в самите дизели, а в нашата нафта. Колата си карам на бензин, пробвах веднъж на газ, има си икономия, но почват и проблемите, този път заради скапаната газ :)
nikolovvd - майстор
Chefo77 написа:
... нещата се промениха от 50 години насам. Изискванията към горивата - също.
Прав си, но не забравяй, че сме в България!
Бе някой срещал ли е подобна тема в западни форуми?
Junak - майстор
Е де, те присадките и добавките към горивата не ги разработват само за източните страни :)
Chefo77 - майстор
fox_vt написа:
...Наложи се да му разпечатам извадка за работата на съвременни дюзи.Как сега да му кажа че сега впръскват до 5 пъти на такт :lol:
Тцъ. До 8 на такт. А ако му кажеш, че налягането, под което е горивото в горивопроводите пред дюзите, е 2400 бара, сигурно ще те прати при екзорсист :)
Дънди, ами те и с нашата нафта си вървят по-новите, съмнява ме да има някой да си внася персонално горивото отвън :)
nikolovvd - майстор
Но само тук смесват дизелово гориво с корабно или нафта за отопление.
Чувал съм, че Бош са отказали удължаване на гаранцията за техните нагнетителни горивни помпи, заради лошото качество на гориватата у нас.
Мой познат за 3 години 2 пъти сменя дюзи в "Балкан стар" на L200 срещу 10 000 лв. Не му признаха гаранцията.
DundyTheCroc - майстор
Така де, точно в нашата нафта е проблема. Понеже при новите дизели ремонтите излизат скъпи си карам бензин, въпрос на избор.
Chefo77 - майстор
nikolovvd написа:
Но само тук смесват дизелово гориво с корабно или нафта за отопление.
Чувал съм, че Бош са отказали удължаване на гаранцията за техните нагнетителни горивни помпи, заради лошото качество на гориватата у нас.
Мой познат за 3 години 2 пъти сменя дюзи в "Балкан стар" на L200 срещу 10 000 лв. Не му признаха гаранцията.
Брат ми 2 пъти сменя дюзи и веднъж - помпа, на Дачия Логан, но отказаната гаранция беше защото горивната система не била част от двигателя. Ако отказът беше заради некачествено гориво у нас по презумпция, съм сигурен, че адвокатите щяха да изкъртят Дачия :)
Между другото, и на бензинките са същите цените на компонентите, както при дизелите. 2009 Ауди А3 1.8 турбо, 8500 за комплект дюзи. Честито на печелившите :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Замръзнала нафта,какво да правим ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: