• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всички имаме коли, нали ?
nikolovvd - майстор
И това не е гаранция. На предишния ми регистратор имаше HDMI порт, но там се включваше GPS-а.
nikolovvd - майстор
Ники274 написа:
Изобщо не съм забелязал някое от нещата ,които спомена.При мен образа е качествен (1920/1080),няма вибрации или пък за клатене на картината съвсем.Дори да влезе в дупка колата и да има притропване ,няма никакви вибрации или размазани обекти.
Най-после успях да направя клип с ефекта, който описвах преди. В случая е музика, но понеже колата е на място се вижда доста добре люлеенето за което писах. За да се види по-отчетливо минете на преглад на цял екран и 1080р!
http://youtu.be/fQg7M7W48sY
velas - специалист
Да нямаш в предвид вибрацията на предното стъкло? Ако е така, нормално е - правиш "звуково налягане" в купето. Същото се получава и когато перото на чистачката "престърже" по стъклото.
nikolovvd - майстор
Именно, защото при движение непрекъснато се получават вибрации. Дали от звуковото налагане на говорителите, дали от вибрациите на купето породени от работата на двигателя или пътя, те по един или друг начин влизат във видеото.
Това имах пред вид, когото писах, че колкото и качественна да е камерата, на повече от 20 метра номера няма да се вижда в движение.
Може да се направи следният опит. От движещ се автомобил се опитайте да държите пистолет и да хванете на мушка гумата на камион движещ се на 30 метра пред вас. Ще видите, че никак не е лесно.
velas - специалист
Не е съвсем така. При движение не се получават толкова резки скокове (е, може би ако влезеш в голяма дупка) на видеорегистратора и стабилизатора на изображението успява да компенсира. Виж дали имаш такава опция и дали не е изключена.
nikolovvd - майстор
Единичните вибрации, като дупки и други неравности не се отразяват, точно поради стабилизацията, въпреки че окачването е сравнително твърдо. По-скоро от вибрациите на двигателя, когато има повреден тампон или когато музиката е яко надута.
При мен е закачено на огледалото, но ако е с вендуза предполагам гумата/силикона ще поемат вибрациите и няма да има подобни смущения в картината.
mitko414 - специалист
Здравейте,

Някой има ли преки впечатления от регистратор, вграден в огледалото за обратно виждане, става ли огледалото за обратно виждане?

Заглеждам от този тип.
Virtex - майстор
На колега му подариха подобно нещо. Дори да не е същата марка и същият продавач, предполагам се отнасят нещата и за него :

Не става. Нито огледалото е използваемо колкото нормалното, нито функциите му са толкова добри. С две думи колегата не го ползва или поне не му се радва. Конкретни примери не е давал.
nikolovvd - майстор
Ето какво се вижда:
Прикачен файл:
Mirror1.jpg
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Видиорегистратор, плюсове и минуси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: