• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всички имаме коли, нали ?
Hoвoceлckи - майстор
Монитора заспива (е вероятно зависи от модела) и си е само огледало. Все пак става дума за обратно виждане, не за скубене на вежди. Недостатък е увеличената вибрация. Заради по-голямата тежест понякога климва. На мен си ми харесва.
mitko414 - специалист
Аз се интересувам как се държи като огледало, не ме интересува образа от камерата.
Благодаря на nikolovvd за снимката.
Hoвoceлckи - майстор
На Николов мисля, че не е такова? Като при "твойто"/мойто монитор е само в най-лявата страна. Не разбирам как така те интересува само като огледало :? Ти си нямаш изобщо огледало та си решил да си купиш такова?
mitko414 - специалист
Имам предвид, че не интересува толкова качеството на вградения монитор.
Важна е камерата, а защото съм свикнал със средното огледало, не бих искал да се лишавам от него.
Hoвoceлckи - майстор
Нещо, като че ли четеш между редовете :? Не съм споменавал качество на монитора, а че е в края (не на цялото огледало). Казах, че итфото изчезва и си караш като на огледало. Освен ако не ти е включен GPS-а, но и той е отстрани и не пречи ("твойто" май е без такъв). Огледалото е достатъчно голямо да си виждаш всичко на останалата част.
Моето е такова.
nikolovvd - майстор
Устройството има куп менюта.
Едно дава времето, след което се гаси екрана. Ако искаш можеш въобще да не го светваш.
Друго меню като се изгаси екрана какво да се изобрази на него, т.е. дали като се махне видеосигнала от камерата на екрана да се появи нещо или да остане тъмен.
Друго меню ти дава да си избереш при каква скорост да те информира, че си прекалил със скоростта - 60, 80, 100, 120 или да не те осведомява.
Дали да се появи компаса, скоростта или изображението от камерата.
Дали да реагира на движение и т.н. Като седнеш да го настройваш, луд ставаш, докато го направиш да ти харесва на теб.
Снимката, която съм дал е правена през деня (05.11.2016г. в 17:23 ч.), но не е слънчево, а по скоро сумрак, за да се види какво се вижда в огледалото.
През деня, когато е слънчево/светло, почти не се вижда какво има на екрана, а през нощта от различното фокусиране на окото за близо и далеч, информацията на екрана не пречи да се вижда нормално в огледалота, изключая тези 15 секунди, през които екрана свети и се вижда какво записва камерата.
Tzezar - специалист
Да посъбудим малко темата. Отдавна се каня, но след някои случки напоследък вече твърдо съм решил да си купя ВР. Изчетох всички мнения, но така и не ми стана ясно към какъв модел да се насоча до около 150 лв.
Гледах ревюта на руски и различни модели от Китай. Честно казано станах разноглед. Ментета под път и над път. На г-н Шопов предполагам продуктите му са хубави но все около 400 лв.
Ще се внимава за тези показатели, но кои са приемливите граници:
1. Резолюция-коя е оптималната
2. Ъгъл на заснемане-приемливи градуси
3. Чип-какъв
Миналата година в ЛИДЛ пуснаха един модел за 111 лв. някой има ли впечатления?
mitko414 - специалист
Едно мнение за китайските.
Поръчах си тази камера, излезе ми около 85 лв с 32GB карта.
Два дни работи добре и после започна да се включва веднъж на 8-10 опита. Отворих я, разпоих батерията, започна да работи както трябва. Сложих друга батерия от телефон, пак започна да прави номера с невключването, махнах батерията -- работи. Сега я карам така, недостатък на работата без батерия е, че губи дата и час. Качеството на клипове е добро, при интерес мога пусна един.
velas - специалист
Tzezar написа:
1. Резолюция-коя е оптималната
2. Ъгъл на заснемане-приемливи градуси
3. Чип-какъв
1. Колкото повече, толкова по-добре. Особено ако искаш да видиш детайл, рег. номер и пр. 1080Р е вече отживелица, 1296Р е оптимално необходимо.
2. И 120° стигат, 140° е оптимално.
3. Ambarella, възможно най-нова серия.
a_atanasov - специалист
Колеги има ли на света "поляризационен филтър" за тези камери.
Идеята ми е да се елиминират отблясъците от предното стъкло.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Видиорегистратор, плюсове и минуси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: