• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Всички имаме коли, нали ?
kuuuuuul - майстор
До сега веднъж ми се напълни картата и не триеше автоматично,трябваше аз да изтрия.Не можах да намеря от къде да задам сам да трие :? nikolovvd с коя програма обработваш клипчетата и как се качват в нета(до сега не съм го правил)?
Hoвoceлckи - майстор
Моя си триеше сам. Не се задава от настройките. Поне съм с такова впечатление. Аз обработвам клипчета с това.
Не разбрах твойта карта успя ли изобщо да я изтриеш?
kuuuuuul - майстор
Няма проблем с триенето на картата на компютъра,на самото огледало не съм пробвал.Да видиме при следващото напълване какво ще стане.
nikolovvd - майстор
И аз работя с Windows Movie Maker.
kuuuuuul написа:
До сега веднъж ми се напълни картата и не триеше автоматично,трябваше аз да изтрия.Не можах да намеря от къде да задам сам да трие :? nikolovvd с коя програма обработваш клипчетата и как се качват в нета(до сега не съм го правил)?
Прегледай си настройките! По принцип като му зададеш да прави максимално възможната дължина на запис, примерно 30 минути както е за моя регистратор, не трие автоматично и спира да записва. Затова съм го настроил да прави 5 минутни клипове, но се замислям дали да не го пренастроя за 3 минутни.
Триенето на заключени файлове става по няколко начина.
1. Най-простото като се напълни паметта и не си заключвал ръчно някой клип, т.е. не си имал ПТП или не си отбелязал някакво събитие чрез заключване, просто форматираш картата.
2. От самото устройство триеш клиповете, като първо го отключващ заключените.
3. Като сложиш картата на компютъра и си прехвърлиш заключените клипове, първо ги отключваш и после може или да ги изтриеш, или да форматираш картата.
Ето последователността на действие при мен.
1. Записвам - правя копие на заключения клип.
2. Отключвам го.
3. Изтривам го. С маркиране изтривам всичко, но ако има някой заключен ще се оплаче.
Прикачен файл:
Viewer.jpg
tanq222 - специалист
За мен е важно да има безопасност по пътищата, за да бъдем спокойни за нашите деца и близки. Писнало ми е да гледам шофьори, които карат като полудели. Това беше причината да си купя видеорегистратор. Моят видеорегистратор ANYTEK A100H закупих преди 3 месеца от http://www.kassabasystems.com/videoregistratori . Много съм доволна и не съжалявам,че си го купих. Освен за заснемане, видеорегистраторът ми оказва безценна помощ при паркиране. :D
MamaMy - майстор
Момента за рекламата :lol:
nikolovvd - майстор
Остана ми 10% свободно място на диска и трябваше да почистя.
Ето какво събрах.
Приятно гледане!
http://youtu.be/n-0yK3R2ynM
Ники274 - специалист
Като си избирах регистратор, освен разделителната способност исках да има широкоъгълен обектив-поне HD(не говоря за масовите HD ready) и от 140* градуса нагоре обектив.
Първия,който си взех беше от обява в olx,виждал съм модела,как работи и т.н. - бях доволен,но където го бях гледал вече го нямаха.Та идва въпросния регистратор,оказа се,че е менте.Снима под 70 градуса и резолюцията му е под 400.Върнах го.
След това си поръчах друг,който трябваше да е с хубави характеристики и да оправдае очакванията ми.Дойде от китай за 30-тина дена и се оказа отново нискокаествен регистратор,нищо общо с информацията в сайта.Та накрая пак от китай,само ,че чрез познат и долу горе случих а читав,въпреки,че си има недостатъци.Бонус е,че е с две камери,втората се монтира на задния прозорец.
А дали помага и доколко един регистратор и дали издържа официално в съд и т.н. не знам,но със сигурност ще се види ,кой минава на червено и кой на зелено при една такава катастрофа.Иначе иди доказвай,че си минал на зелено.
Пускам и една снимка от регистратора,по кривите стълбове може да се види,че е с по-голям ъгъл-в случая 140 градуса.
Това е на изхода от Варна.

Прикачен файл

1234.jpg
nikolovvd - майстор
По-нататък ще се убедиш, че може и още по-качественна картина да получиш, но за целта и обектива трябва да е на ниво. От друга страна внасянето на вибрации от пътя също влошава качеството. Преди да разбера това се чудех защо като съм на място мога да видя номера на другия автомобил на 20-30 метра, а в движение на максимум 10-15. Много фактори оказват влияние. При 60 кадъра в секунда и външна честота близка до нея се получава едно "клатене в картината", честотата на което е разликата от двете честоти.
Ники274 - специалист
nikolovvd написа:
По-нататък ще се убедиш, че може и още по-качественна картина да получиш, но за целта и обектива трябва да е на ниво. От друга страна внасянето на вибрации от пътя също влошава качеството. Преди да разбера това се чудех защо като съм на място мога да видя номера на другия автомобил на 20-30 метра, а в движение на максимум 10-15. Много фактори оказват влияние. При 60 кадъра в секунда и външна честота близка до нея се получава едно "клатене в картината", честотата на което е разликата от двете честоти.
Говориш ми за неща,които предполагам с твоя регистратор са се случили.Изобщо не съм забелязал някое от нещата ,които спомена.При мен образа е качествен (1920/1080),няма вибрации или пък за клатене на картината съвсем.Дори да влезе в дупка колата и да има притропване ,няма никакви вибрации или размазани обекти.
По принцип не съм доволен от софтуера на регистратора и че китайците са го опържили на максимум и си топли яко,то и за това предполагам целия регистратор е метелен и никелиран.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Видиорегистратор, плюсове и минуси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: