• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 24
Всички имаме коли, нали ?
alsted - майстор
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nqy7LvPC_dM[/youtube]
Не проумявам защо е този надпис на престилката: "опасен ли съм" и номер на gsm?
nanobanano - специалист
Интересното е,че по чужбина той е с предимство и масово те засичат така.
velas - специалист
Хм! Това къде го пише?
nanobanano - специалист
Еми покарай в Германия,но не по аутобана,а по двулентовите магистрали.Масово е.
velas - специалист
Моля цитирай член, точка, алинея от германския закон за движение по пътищата, в който пише, че предприемащия изпреварване камион на магистралата е с предимство пред движещият се в съответната лента автомобил!
alsted написа:
Не проумявам защо е този надпис на престилката: "опасен ли съм" и номер на gsm?
Може да е телефона на шефа. Пробва ли да звъннеш?
nanobanano - специалист
Не мога да цитирим понеже не знам немски.Карал съм няколко пъти през цяла Германия и винаги съм изпреварвал и това не ми хареса на шофьорите там.Казвали са ми,че там такъв е закона-пусне ли мигач си излиза като първия пич и реално го правят.
nikolovvd - майстор
Сигурно са били турци или румънци. Е от време на време и българи.
http://www.vbox7.com/play:4fcae4e10b
velas - специалист
nanobanano написа:
Казвали са ми,че там такъв е закона-пусне ли мигач си излиза като първия пич и реално го правят.
Така, много важна подробност "...пусне ли мигач...". Културата на шофиране на магистрала е, че движението се осъществява в дясна лента, а лявата се използва за изпреварване. Демек подадеш ли мигач, движещия се зад теб е длъжен да се съобрази с това.
Позагледах се в по-горния клип. Камиона си подава мигач и предприема изпреварване съвсем по правилата. Това, че автомобила се движи с доста по-висока скорост и предприема изпреварване около 1 секунда преди камиона (т.е. влиза в неговото време за вземане на решение + реакция на шофьора + реакция на камиона) си е отговорност на шофьора на автомобила.
Chefo77 - майстор
Това и аз съм го виждал по немските аутобани, и то неведнъж. Направи ми впечатление по-скоро, че никой - ама НИКОЙ - не свирна, че някой излиза както камиона - просто си намаляват, човекът си извършва изпреварването и се прибира в своята лента, а тези в най-лявата лента си доускоряват.
alsted - майстор
Бях пуснал мигача доста по-рано (не като него - в мига на започване на маневрата). На клипа се вижда,че той кара зад другия камион със неговата скорост. Би могъл да тръгне да изпреварва доста по-рано. Би трябвало да ме вижда, че се приближавам с доста по-висока скорост и след предприетото от него изпреварване не ми остава нищо друго освен да намаля екстремно своята скорост. На клипа не се усеща голямото отрицателно ускорение, но го постигнах единствено поради факта, че просто си имах "едно на ум" и почти го очаквах. За мен го направи абсолютно умишлено. Не съм сигурен, че всеки шофьор би успял да намали успешно, без никакви последствия. Най-малкото не е колегиално да убиеш скоростта на някого по този начин. Да не говорим какво би станало при лоши метеорологични условия, не кой-знае какъв опит или не най-добра концентрация.
Да се върнем към надписа отзад. При положение, че и вие го оправдавате, да не би наистина да се е появила и у нас някаква такава точка в закона според, която той да има такова абсолютно право? Аз наистина се замислях дали да не предоставя клипа в КАТ (съзнавайки всичката разправия дето ме очаква). За мен това си е създаване предпоставка за нелеко ПТП. Значи по-добре, че съм се отказал? ... а надписа е гаргара със засечените?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 24

Тема "Клипове от видеорегистратори в България." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: