• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 24
Всички имаме коли, нали ?
nikolov333 - майстор
Точно след такова засичане съм катастрофирал и не в този който ме засече понеже го изпреварих през канафката от ляво а при връщането на пътя колата поднесе.. Да не говорим, че другия изобщо не даде мигач, ама и аз бързо карах, та нямаше начин да намаля, без да му се забия отзад. Последните ми думи щяха да са..ей ся си е..а майката :-D Цяло чудо си е, че се разминах... :drinkers:
Ники274 - специалист
alsted написа:
Бях пуснал мигача доста по-рано (не като него - в мига на започване на маневрата). На клипа се вижда,че той кара зад другия камион със неговата скорост. Би могъл да тръгне да изпреварва доста по-рано. Би трябвало да ме вижда, че се приближавам с доста по-висока скорост и след предприетото от него изпреварване не ми остава нищо друго освен да намаля екстремно своята скорост. На клипа не се усеща голямото отрицателно ускорение, но го постигнах единствено поради факта, че просто си имах "едно на ум" и почти го очаквах. За мен го направи абсолютно умишлено. Не съм сигурен, че всеки шофьор би успял да намали успешно, без никакви последствия. Най-малкото не е колегиално да убиеш скоростта на някого по този начин. Да не говорим какво би станало при лоши метеорологични условия, не кой-знае какъв опит или не най-добра концентрация.
Да се върнем към надписа отзад. При положение, че и вие го оправдавате, да не би наистина да се е появила и у нас някаква такава точка в закона според, която той да има такова абсолютно право? Аз наистина се замислях дали да не предоставя клипа в КАТ (съзнавайки всичката разправия дето ме очаква). За мен това си е създаване предпоставка за нелеко ПТП. Значи по-добре, че съм се отказал? ... а надписа е гаргара със засечените?
Едва ли шофьора на циментовоза гледа постоянно в огледалото за обратно виждане.Погледнал е да види колкото дали лявата лента е свободна,видял е че няма никой и е тръгнал да изпреварва.На клипа се вижда,че около секунда преди той да предприеме маневра ти тръгваш да го изпреварваш.Както казваш,че доста по-рано си пуснал мигач-тогава е трябвало да предприемеш маневрата,така е щял да те види и да те изчака.
nikolovvd написа:
Сигурно са били турци или румънци. Е от време на време и българи.
+1

В Турция като съм карал са ме секли отвсякъде,въпреки,че са били с по-ниска скорост и дори понякога през 2-3 ленти.В първия момент човек ще си помисли,че цари пълна анархия.Но пък катастрофите са рядкост.Просто там са на принципа първия е с предимство.
А румънците карат като за квалификации,вечно бързат и най-вече на наша територия.Не им пука за никаква толерантност на пътя.Престрояват се в последния момент,пререждат опашки за някое кръстовище,изпреварват в завои или при места където е забранено изпреварването,не спазват ограничението на скоростта,паркират където им падне.Ама пък тук си е по-евтино и нашите полицаи не са като техните.
nanobanano написа:
Не мога да цитирим понеже не знам немски.Карал съм няколко пъти през цяла Германия и винаги съм изпреварвал и това не ми хареса на шофьорите там.Казвали са ми,че там такъв е закона-пусне ли мигач си излиза като първия пич и реално го правят.
Карал съм в източна и в западната Германия,двете са си още различни в много неща,но не съм забелязал такива маневри и в двата региона,шофират си съвестно ,внимателно и спазват знаците.
Общо взето където и да съм карал в западна европа ,местните си спазват правилата за движение по пътищата и са много толерантни,да не говорим ,че клаксона е едва ли не табу за тях.А в България в някои коли сякаш клаксона е вързан към педалите на съединителя ,спирачката и газта.

И едно клипче,където двама бързат.За първия добре,че имаше насрещно движещи коли иначе щеше да ме изпревари още в пешеходните зони.За втория до последно предполагах,че ме вижда,даже влязох леко в насрещното,като си мислех,че тоя доста се изнесе за да вижда по-добре.Оказа се,че изобщо не ме е видял.Бипнах му ,а пича си ме гледаше през цялото време лошо сякаш му бях отнел предимството.Като нищо можеше му се падне някой,като оня с аудито в Пловдив където уби двама души.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=blKsr7RvM_I[/youtube]
alsted - майстор
Ники274 написа:
Едва ли шофьора на циментовоза гледа постоянно в огледалото за обратно виждане.Погледнал е да види колкото дали лявата лента е свободна,видял е че няма никой и е тръгнал да изпреварва.На клипа се вижда,че около секунда преди той да предприеме маневра ти тръгваш да го изпреварваш.
Ми той така и комшията с черния Форд преди месец ме прасна. С тази разлика, че си стоеше паркиран. И той казва, че дал мигач (верно мигаше след удара). И к`во сега - пак аз съм си бил виновен?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t04hvtH5qkw[/youtube]
Ники274 написа:
Както казваш,че доста по-рано си пуснал мигач-тогава е трябвало да предприемеш маневрата,така е щял да те види и да те изчака.
Аз не мисля, че точно така трябва. Мигача се пуска по-рано за да разберат другите за намеренията ти. Значи ако той не вижда мигача, а чак - колата ми, когато вече съм започнал маневрата, какъв е смисъла да го включвам изобщо? Мигача не дава предимство.
nikolovvd - майстор
То е написано, ама никой не чете вече. Сега е модерно да си купиш книжката.
Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.

(2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се движат по нея. Когато такава маневра трябва едновременно да извършат две пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, с предимство е водачът на пътното превозно средство, което се намира в дясната пътна лента.
Едно интересно видео от гледна точка непозната за някой от нас.
http://youtu.be/3zC_kbiRKTI
nikolovvd - майстор
Хвърлете едно око на клипа, че да ви настръхне косата малко! :-D
http://youtu.be/pfjojvuBaHc?t=3m31s
Chefo77 - майстор
Alsted, откога споделянето на опит от други държави се счита за защита на нарушител? Къде видя някой да оправдава действията му?
Като си жестоко възмутен, защо не се обади на телефона отзад? За информация (а и ако помислиш малко), телефонът вероятно е на началника му и ще му се развалят отношенията с шофьора, ако му звъннеш. Но е далеч по-лесно да се жалваш по форумите, отколкото да рискуваш с обаждане, нали?
Преди месеци бях публикувал тук и във фейса снимка на бус на Спийди, който пречи на видимостта. Писах обаче мейл и на шефа му. Само тук във форума няма никакъв смисъл от оплаквания - всеки, който кара повече от веднъж годишно. се е сблъсквал с идиотизма на шофьорите ...
alsted - майстор
На мен пък чи се струва, че някои точно оправдават действията на шофьора на циментовоза:
leosat varna написа:
Камиона си подава мигач и предприема изпреварване съвсем по правилата. Това, че автомобила се движи с доста по-висока скорост и предприема изпреварване около 1 секунда преди камиона (т.е. влиза в неговото време за вземане на решение + реакция на шофьора + реакция на камиона) си е отговорност на шофьора на автомобила.
Както казваш,че доста по-рано си пуснал мигач-тогава е трябвало да предприемеш маневрата,така е щял да те види и да те изчака.
Ако обичаш чети наред, всичко - никак не е лесно да се показват цитати с телефона. Движението в германия обикновено се дава като пример за идеално каране по правилата. В един момент реших, че това може да е някакво хитроумно нововъведение (наспорил бог в последно време такива). Та просто питах. От друга страна, темата е "клипове ..." и аз качих такъв. Ти като какъв ми държиш сметка какво пиша и качвам? Какъв се явяваш? Да не си най-новият собственик? От теб ли вече трябва да се иска разрешение какво да се поства и какво не?
velas - специалист
Хайде малко да се пообразоваме, че иначе е безсмислено...

Как се изпреварва тежкотоварно МПС?:

Начин 1: Ако си на магистрала и скоростта ти е доста по-висока - пускаш левия мигач и се престрояваш в лявата лента поне на 50м от тежкотоварното МПС.
Начин 2: Настигаш тежкотоварното МПС, пускаш левия мигач и "заставаш" на огледалото му поне 5-6 сек.

Ако не знаеш или не се сещаш защо се постъпва по този начин, прояви малко емпатия или се качи на камион и ще разбереш защо шофирането ти на клипа е доста опасно...
alsted - майстор
Ето, че имало смисъл от качването на клипа. След повече от 30 години зад волана доживях все пак да науча как се изпреварва тежкотоварно возило - със съчувствие :idea: Значи: никакви мигачи (до колкото разбирам шофьорът на такова МПС не вижда такива работи, включително и в конкретния случай в лек ляв завой на магистрала). А на мен все ми се е струвало, че след като аз виждам огледалото му, би трябвало и той да вижда левия ми мигач. Явно в подобни ситуации не действат обикновените закони за разпространение на светлината :idea: Какво ще кажеш обаче за ситуацията, при която аз съм си в най-лявата лента, а "той" пак ми се мушва внезапно (с пускане на мигач в мига на започване на маневрата)? Никога не ти се е случвало? Държиш да ти покажа такъв клип? Няма да го направя, но ще ти пожелая от сърце да ти се случи в най-скоро време!
От отодавна съм във форума и го следя с интерес.Днес за първи път пиша.Та във четвъртак ходих до столицата по работа.На връщане след Витиня на поредното отклонение поради ремонт минавам от лявото във дясното платно.Минавам си аз и нали вече три платна и и дижението на обяд слабо позасилих.Гледам в далечината тир и след него циментовоз на Титан цимент.Наближажам ги аз като съм във лявото платно и бях със скорост 120км а те бяхя във средното платно.И какво се случва,пича на циментовоза тръгна да се изнася в ляво без да даде абсолютно никакъв мигач а аз го бях наближил и вече ще го изпреварвам.Набих спирачки,пича си се изнасе,с мъка изпревари тира и като го изпревари и прибра в средата го застигнх свирнах с клаксона и с жест на ръката го попитах какви ги върши.Отговора му беше среден птъст.Отзад на ремаркето долу зад колелата се вееше някакъв гумен калобран на който беше написано:Опасен ли съм! и некакъв мтелски телефон.Веднага се сетих за колегата дето го беше снимал но аз нямям видеорегистратор а за телефона беше късно.Та явно на тия манталитета им е такъв и като ги стигате по пътищата се пазете.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 24

Тема "Клипове от видеорегистратори в България." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: