• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24
Всички имаме коли, нали ?
nikolovvd - майстор
Аз защо го постнах клипа с камионите?
Разликата в скоростите на камионите е не повече от 2-3 км/ч, а изпреварването продължава до 3-4 минути.
И понеже при сблъсъка на яйцето в камъка или обратно, винаги е жалко за яйцето, то на водачите на камиони не им пука.
Последна промяна от nikolovvd на нед ное 27, 2016 5:38 pm, променено общо 1 път.
професионал - специалист
lusti написа:
Наближажам ги аз като съм във лявото платно и бях със скорост 120км а те бяхя във средното платно.И какво се случва,пича на циментовоза тръгна да се изнася в ляво без да даде абсолютно никакъв мигач а аз го бях наближил и вече ще го изпреварвам.Набих спирачки,пича си се изнасе,с мъка изпревари тира и като го изпревари и прибра в средата го застигнх свирнах с клаксона и с жест на ръката го попитах какви ги върши
Същото ми се случи лятото и на мен, но не беше циментовоз и стана на "Тракия".
velas - специалист
alsted написа:
Ето, че имало смисъл от качването на клипа. След повече от 30 години зад волана доживях все пак да науча как се изпреварва тежкотоварно возило - със съчувствие :idea: Значи: никакви мигачи (до колкото разбирам шофьорът на такова МПС не вижда такива работи, включително и в конкретния случай в лек ляв завой на магистрала). А на мен все ми се е струвало, че след като аз виждам огледалото му, би трябвало и той да вижда левия ми мигач. Явно в подобни ситуации не действат обикновените закони за разпространение на светлината :idea: Какво ще кажеш обаче за ситуацията, при която аз съм си в най-лявата лента, а "той" пак ми се мушва внезапно (с пускане на мигач в мига на започване на маневрата)? Никога не ти се е случвало? Държиш да ти покажа такъв клип? Няма да го направя, но ще ти пожелая от сърце да ти се случи в най-скоро време!
Не питай старило, а патило... ще ти кажа само едно нещо - много, ама МНОГО голямо прецакване е да умреш с предимство! И определено изпреварването ти е много опасно! За теб и семейството ти в колата!...
Имам книжка от 23г и изминати над половин милион километра, имал съм какви ли не премеждия с тираджии, дори съм вкарвал в ареста турски шофьор... и сега като изпреварвам тежкотоварен камион, освен методите, описани по-горе, святкам и свиркам, защото... (прочети предното изречение)
alsted - майстор
leosat varna написа:
И определено изпреварването ти е много опасно! За теб и семейството ти в колата!...
Човек нещо се набираш :-D Можеш да накажеш кристалното си кълбо, че те подвежда - какво семейство ти показва :-D Я се вгледай по-внимателно ... току виж си разпознал собствената си жена :lol:
Кое е опасно - чакам да кажат от КАТ. Пратих клипа, представих се и чакам надлежен отговор. Ще го публикувам тук веднага щом го получа. Нямах намерение да се разправям, но се убедих, че наистина си заслужава! Постнах клипа с въпроса (съмнението) дали надписа отзад е долна провокация от точен мръсник, но получих направо глупави упреци. Определено не е лошо някои да прочетат някои неща, независимо, че са имали щастието да оцелеят по пътищата, без да са им съвсем ясни правилата за движение :wink:
Неслучайно не пиша от доста време, но за миг допуснах, че нещо в този форум може да се е променило към добро. Уви, същите головодни изхвъргачи си битуват и царуват.
velas - специалист
Към представител на по-висша раса... без коментар!
nanobanano - специалист
От днес в кауфланд има видеорегистратор за 40 лв и не е този калпавия с въртящия се дисплей.Някой взе ли си?Смятам да си купя.
velas - специалист
Този е от по-калпавия с невъртящия дисплей.Ето ти го същия (в друга кутия) за 15лв.

Ако очакваш да използваш направения (евентуално) запис за някакви цели - забрави! По-добре събирай паричките и си купи mini 0805 (и нагоре) с Ambarella (задължително!) чип. Останалото е илюзия, че си натаковал дявола във въздуха...
nanobanano - специалист
В крайна сметка си взех спортната камера и впечатленията ми са повече от добри.Има wi fi и приложение за live control от тела.Компактна е бих казал много добра.Тези дни ще кача и видео.
Само нзм на коя резолюция да снимам. 1080p 30fps или 720p 60fps?Май fps-то е по-важно.
velas - специалист
Резолюцията важи за далечните обекти, скоростта на запис важи за бързите обекти.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24

Тема "Клипове от видеорегистратори в България." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: