Всички имаме коли, нали ?
nikolovvd - майстор
[quote="nikolov333"... никой не и поглежда акумулатора та беше пресушил една клетка и така си замина ...[/quote]
Аз направо го взривих на старата кола.
Зареждам на банзиностанцията срещу КАТ-София, сядам и завъртам ключа да паля. Като изтрещя, добре че се усетих и вдигнах ел.стъклата на момента. После колата стоя половин ден на паркинга докато докарам нов акумулатор, че на бензиностанцията нямаха с плоски клеми. :-D
Няма да е грешно поне веднъж в месеца да се преглежда колата за липси! :lol:
muhala - майстор
Някой има ли мнение за Енерджи бокс акумулаторите. Били украински.
https://maxcar.bg/akumulatori/energy-box-74ah-720a-r

Карах четири зими с Монбат, после още четири зими с Искра.
Цената на Енерджи бокс-а е много добра. Дали си заслужава ?
А някой помни, преди се продаваха някакви прахчета които се сипваха в акумулаторите за подсилване и да не оксидират клемите... ? Литиев хидрооксид ли е или нещо друго за оловни-кисели акумулатори... ?
Кики - специалист
И като го сипеш тва прахче вътре как точно ще предпази оксидирането на клемите които са отвън?
fantom - специалист
kaтоден протектор хаахах
клемите се мажат с проводяща грес, ако не греша
dimitarg - специалист
Моят акумулатор е BOSCH 56Аh и две години (по време на гаранцията) бях много доволен. На 25 месец изведнъж свърши. Не бих взел от тази марка повече.
Здравейте, да събудия темата малко, предстои ми смяна на акумулатора на колата, защото ме изненадва две сутрини няма ток! Стария ми беше варта син на цвят с него купих колата 6г я карам без смяна на акумулатор и като го гледам как синия цвят е избелял сигурно в на 10год, все тая, това не е важно в maxcar, харесах варта син 74ah, за 170лв и втория варта силвар сив на цвят, 77ah, 169лв. Та докакто успях да прчета сивия се води с по-силен стартов ток, има ли друга разлика и кой е по-добър от двата, попаднах във форуми и на негативни мнения за премиум марките варта и бош, че вече не са същото качество от преди години вие какво мислите, иначе моделите за, които говоря са тези:
https://maxcar.bg/akumulatori/varta-blu ... 4ah-680a-r
https://maxcar.bg/akumulatori/varta-sil ... 7ah-780a-r
Братми кара едно рено меган 7г с не обслужваем акумулатор марка Вега, Чешки, без нито едно зарвждане на зарядно за тези години, но продадохме реното и на другата кола братми си взе пак Варта, но явно качеството не е същото, защото за една година двапати му намалява тока и губи хидравлика, след зареждане на акумулатора се оправя! Колата на която ще сменям акумулатора е голям дизел 2.2, ще бъда благодарен за мнение за премиум марките и не само за тях!
iliya_i - майстор
Вземи този, който е с по-голяма гаранция. :)
(За двата посочени от теб модела е различна)
ESPACE - майстор
Не си вземай Варта, не ми се обяснява но тези нямат нищо общо с онези от преди.

Тема "Кой акумулатор да купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: