• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
nv952 - майстор
Ремаркенцето е туристическо и е на брата на баба който вече не го ползва и ми го представи-Ако искам да си го оправя и да го ползвам като ми трябва!
Той оди с него само да си вари ракия и затова не го е оправил ...
Не е нещо сериозно но има малко кусури :?
Счупени са му стоповете,гумите са износени и иска боядисване :roll:
Ел работите ще ги оправя обаче искам за другото да се посъветвам с вас тъй като ремаркето е разширявано допълнително!
Има си регистрация,платен данък само преглед не е минало ....но там баща ми да му мисли :-D

Понеже моя опел няма теглич,ще го закачам на ван-а!
Сега разгледа буксата на колата и по схема дето намерих от форума се разбра че кабела за "маса" е скъсан и ще трябва първо да почна от буксата на колата!
:)
Та тва е :wink:
Сега като одя на село ще го снимам да го видите
MamaMy - майстор
Освен преглед, всяка година му се прави и гражданска отговорност. Така става безпредметно да имаш ремарке за 3-5 дена в годината. По-евтино излиза под наем. От нашите тъпи законодатели какво друго да очакваш?

viewtopic.php?t=15456
montoya - майстор
Прегледа му важи за 2 години, гражданската отговорност е 30-40лв. Заслужава си дори и за 6 месеца ползване в година 3-4 или 5 пъти.
kuger - майстор
nv952 написа:

Счупени са му стоповете,гумите са износени и иска боядисване :roll:
Ел работите ще ги оправя обаче искам за другото да се посъветвам с вас тъй като ремаркето е разширявано допълнително!
Има си регистрация,платен данък само преглед не е минало ....но там баща ми да му мисли :-D

:)
Та тва е :wink:
Сега като одя на село ще го снимам да го видите
Щом е разширявано ще ти трябва да ходиш на Технотест /при условие, че искаш да го приведеш в ред/, но там си е сума, и дали ще минеш е въпрос :?
Ако няма да ходиш с него по Републиканската мрежа, а само на село, нищо не ти е нужно, само светлини.
Аз съм с жълт номер /на ремаркето, не на мен/, но го тегля /ремаркето/ с мотофрезата само из село.
kr1100 - майстор
Купуваш му 2 нови стопа , с валяка боядисване, оправяш инсталацията и си в ред , щом има актуален номер . 2 гуми 2 ра младост .
Щом си има актуална регистрация,талон и номер - няма нужда от Технотест.
iva6ki - специалист
Ползвам темата на колегата да пита имам ремарке самоделно с ресори 150 на 100 см на коша мога ли да го уголемя без да ме хванат и колко. Регистрирано е като туристическо.
kr1100 - майстор
пет ное 26, 2021 6:55 pmiva6ki написа:
...Регистрирано е като туристическо.
Ако е със стар /сгъваем/ талон и стари номера гориш.

Офф: Моето /отдавна продадено/ стоя 3 месеца в двора на КАТ докато го пререгистрират.
Беше заводско от з-д Хан Крум , със стар талон и жълти номера, регистрирано 1992 г . Не бях го използвал от 2001г.

Нямали го в базата им данни :?
iva6ki - специалист
Моето е с регистрация актуални номера просто ми е малко като обем а за ново непознават парите а с торзионно окачване мерси, затова искам поне 2м ама искам да знам могат ли да ме хванат с промяната
kr1100 - майстор
Не знам какво им фигурира в базите на КАТ като туристическо ремарке / пр. като размери/, въпреки ,че в Елена правеха дълги по 2м ремаркета , също и с 4 гуми / 2 моста един до друг/. Имаха и закрити с ламарина в п-вото.
preslav - майстор
пет ное 26, 2021 6:55 pmiva6ki написа:
Ползвам темата на колегата да пита имам ремарке самоделно с ресори 150 на 100 см на коша мога ли да го уголемя без да ме хванат и колко. Регистрирано е като туристическо.
Разбира се, че могат да те хванат, ама само ако искат - типично по нашенски "хващането" става ако има беля, следствие и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на ремарке" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: