• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Всички имаме коли, нали ?
mitko414 - специалист
Honda Civic - според мен надценена, нямам представа обаче колко са "държеливи", ако последващата поддръжка не е голяма, то тогава си струва.

Mazda 3 - по-скоро Mazda 6, след фейслифта, че предните много гниели.

Skoda Octavia - това най ми допада от предложенията. Не съм ги разглеждал подробно, защото имах впечатления от Октавия '99 - спартански интериор, неудобни седалки, лихаше ми на евтинджос отвсякъде. По снимки тези от 2008-а сякаш вече нямат тези недостатъци, ще ги разгледам подробно.
miroki - майстор
Тези като, че са с приемлива поддръжка.
http://www.cars.bg/c1079669
crez - майстор
mitko414 написа:
Търси се:
- произведен след 2007-2008 година;
- 4 врати, комби или хечбек;
- евтина поддръжка, колкото и наивно да звучи това :) ;
- цена около 10 хил. лв;
- накрая, но не на последно място по важност, красив интериор.
"Най-хубавата кола е НОВАТА" казал го е Х.Форд. Да купиш днес кола втора ръка от джамбазин в БГ е пълна измама. 5-6 годишна за 12-13К лева на 100-120 хил.км. е оптическа лъжа. Външно прекрасна,двегател и ходова част съсипани, още 5-6К лв.за ремонт. Избора е твой,но вслушай се в съветите на хора приминали през тая стърга. Две такива смених давам 10К за покупка и още 10к за ремонти в течение на 3г. Започва се с ходова част,преминаваш на съединител,полуоски,лагери на главини, радиатор,водна помпа и т.н и т.н. изключвам консумативите. Новата дава 4-5г. и не иска нищо, след това започват гореупоменатите проблеми. Даваш по малко но постоянно.
crez - майстор
miroki написа:
Тези като, че са с приемлива поддръжка.
http://www.cars.bg/c1079669
Ето това е пример 15г.кола на 50к км. :lol: това вторите 50к км. ли са :?
Chefo77 - майстор
Това Пикасо не мога да го приема за автомобил и това си е :(
И визията му е такава една .. изгърбена, и поведението му на пътя е неадекватно. Иначе е удобно, спор няма.
Виж - С4 Пикасо е друга бира :wink:
Крез, най-хубавата кола е служебната.
А новата не дава нищо повече от това твоя задник да е първия, седнал в седалките. В момента, в който я изкараш от салона, цената вече е друга. И не, гаранциите не са всеобхватни и, което е по-зле, поддръжката е ангажираща.
И какво за Пикасото - невъзможно ли е?
crez - майстор
Chefo77 написа:
И какво за Пикасото - невъзможно ли е?
Не,нищо лошо. Цената на частите на Ситроен,Рено и Пежо са почти еднакви. Лагер за предна главина 120 лв. Труда според сервиза,от 20 до 50 лв./час.
miroki - майстор
Научете се да не гледате километрите, безсмислено е.
На 10г. около 300 000 км.
Ако толкова се интересувате какво е износването на двигателя замерете компресия.
Между другото към питащия, цената с прехвърляне, обслужване ролки ремъци и газ ли е? Че това са още 2000 лв. Дизел също има пикасо 2000 см3 90коня. Той е с приемлив съединител.
Лагера предполагам е заедно с главината.
И на моята е толкова нищо, че е една от най-евтините за поддръжка. Лагер-главина.
Анонимен1
miroki написа:
Тойота станаха ли с евтина поддръжка?
Да ти кажа, аз карам трета година тойота, втора употреба и на външен вид беше доста очукана. За тези три години освен свещи, филтри и масло а и едни накладки, друго не съм пипал по нея. За това не мога да кажа дали е скъпа подръжката или не, но поне не съм в сервиза всяка седмица.

Преди нея имах една вектра б, задължително два пъти в месеца бях на сервиз. Все си имаше нещо. Другите две седмици аз си се занимавах по нея. Поне не скучаех. Вярно имаше повече екстри от тойотата но на втората седмица бях забравил за тях.

Хондите също са доста добре, славят се с едни от най-здравите двигатели, имат добри хрумвания и возят приятно.
VLADO66 - майстор
Мислех и Форестър да предложа,поне трудно се чупи :-D
crez - майстор
VLADO66 написа:
Мислех и Форестър да предложа,поне трудно се чупи :-D
Може, но прочети товаhttp://www.subaruclubbg.com/forum/viewt ... f=7&t=1355
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема ""Най-добрия" автомобил втора ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: