Всички имаме коли, нали ?
vvventsi - специалист
Здравейте имам фолцваген поло 1996г. 1,1 33kW появи се следния проблем миналата година, когато си тръгвах от работа със него като почнах да отключвам вратите забелязах че не работи централното заключване, отключи се само шофьорската врата влязох вътре никъде нямаше ток нищо не работеше ни фарове ни лампата в купето,ни чистачки а бе все едно съм разкачил клемите на акумулатора ,почнах да меря с уреда имаше напрежение на акумулатора около 12,8V зареден, разкачих и закачих пак клемите да не би да не правят контакт и все същото почнах да намесвам бушоните и релетата изведнъж всичко светна,помислих че е от релетата ,същия номер ми го направи тази година, изведнъж угасна всичко и след малко само се оправи,вчера пак ми го направи този номер намесвах релета бушони махах слагах нищо не става тази сутрин само се оправи,знаете ли къде може да е повредата да е прекъснал централния кабел или да има някакъв главен предпазител да не прави контакт или някое реле ?
Chefo77 - майстор
По-скоро провери кабела на масата, който излиза от акумулатора. Не си казал, но предполагам че и не пали. Ако пали, по-вероятно е да е масата на купето.
За най-сигурно намери схема с елинсталацията на колата и провери всички маси.
vvventsi - специалист
И стартер не върти ,но като взех едно кабелче дирено от плюсовата клема на акумулатора подадох към един 25А предпазител не го знам за какво беше но лампата светна в купето, чистачките тръгнаха ,радиото също, фаровете и те тръгнаха, таблото светна даже и запалката тръгна и запалих цигара от нея :),което означава че го няма захранващия плюс а и със една крушка като опирам единия край на плюса на акумулатора другия по корпуса на колата и свети,което също означава че масата си е наред!
Gnus - специалист
Възможно е да е откачена масата и да се получава утечка отнякъде. Така имаш ток за по-малките консуматори, но не достатъчно за стартера.
Случвало ми се е да се е откачила масата и минава утечка през жилото за газта. И като дам старт, то започва да се нагрява защото играе ролята на реотан/резистор и старерът не се върти.

Въобще, за такъв глобален проблем търси причината в дебелите кабели - за масата и плюсовия и в техните клеми.
vvventsi - специалист
Gnus написа:
Възможно е да е откачена масата и да се получава утечка отнякъде. Така имаш ток за по-малките консуматори, но не достатъчно за стартера.
Случвало ми се е да се е откачила масата и минава утечка през жилото за газта. И като дам старт, то започва да се нагрява защото играе ролята на реотан/резистор и старерът не се върти.

Въобще, за такъв глобален проблем търси причината в дебелите кабели - за масата и плюсовия и в техните клеми.
Аз нямам ток за нищо тока се появи като подадох директно плюс на един 25А предпазителот акумулатора със един проводник!..................ПП. тя сега е добре всичко свети пали ама пак ще го направи тоя номер и затова питам къде може да е проблема че ще спра някъде по пътя в тъмното ,примерно щото ми се до ходило по малка нужда и после ще угасне всичко и ще остана на пътя че и аварийните не светят да мога поне тях да включа!
Kirilpm - специалист
На плюсовата клема трябва да имаш една пластмасова кутийка с доста силови кабели в нея,ако е такова поло,за каквото си мисля.Та хвърли едно око на кутиийката и контакта и с плюса на акумулатора.
Gnus - специалист
Както сега всичко работи, вземи да разбуташ всички кабели, до които можеш да стигнеш и да гледаш дали няма да се получи проблемът.
MamaMy - майстор
Предполагам, че клемите за акумулатора са отлети върху кабелите. има лоша свръзка на плюсовата (+) клема със кабела. Ремонта е нова клема с болтчета.
Andri01 - майстор
Да възкрася тази тема :? . "POLO - 1,4" 2006г. , някой знае ли светлините за заден ход 2 бр. ли са или само дясната трябва да свети? В ляво също има крушка и бяло стъкло. В инструкцията на колата не пише нищо. Питам, ако трябва да са 2бр. ,да се ровя за схема и да оправя проблема.
MamaMy - майстор
Само светлината за мъгла е единична. Всички други са двойни.

Тема "Проблем със ел инсталацията на фолцваген поло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: