Всички имаме коли, нали ?
kr1100 - майстор
съб сеп 10, 2022 8:50 amAndri01 написа:
Да възкрася тази тема :? . "POLO - 1,4" 2006г. , някой знае ли светлините за заден ход 2 бр. ли са или само дясната трябва да свети? В ляво също има крушка и бяло стъкло. В инструкцията на колата не пише нищо. Питам, ако трябва да са 2бр. ,да се ровя за схема и да оправя проблема.
Брей каква набутвация чак с 2 задни светлини. Направо УжасТ.
Ами провери дали има проводници / да не кажа жици/ до ляв стоп за заден ход, ама надали./в
като няма пускаш от десен стоп само 1 за заден ход, просто и лесно, маса сам ще си намериш в ляво.
Но има 1 но - тъй като е КанБус - при 2 ра крушк дали няма да спре да свети и другата ???
kr1100 - майстор
Да ама надали. Ти за икономия да си чувал ? Тена по-скъпи модели правяр еврейски икономии на канеляк, ти на наследника на Трабант :? :?
С Канбус е Пуловеро и може да не светне после и основната светлина.
Това чудо на техниката с Халумин цилиндри и Никасил с каква смес се кара 1 : 50 или 1: 25 ??
Последна промяна от kr1100 на пон сеп 12, 2022 9:16 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
съб сеп 10, 2022 7:24 pmMamaMy написа:
Само светлината за мъгла е единична. Всички други са двойни.
Тцъ. Светлината за мъгла ако е единична, и тази за задна скорост също е такава. Защото ги поставят огледално.
schuldiner - майстор
И аз се бях засилил да включа и втората задна лампа на нисанката, че все излизам назад по неосветен път, ама нъц. В инструкцията пишеше "лява - fog, дясна - reverse". За дясна дирекция били наобратно, просто са предвидили място за конвертиране. А и ще е тъпо да произвеждат различни фарове...
На тойотата задните лампи са две, обаче за мъгла е червена. Значи ако за мъгла е бяла, вероятно задната е една /също бяла/. Ако за мъгла не е бяла, задните може да са две :?

ПП Трябва да забранят инструкциите на немски, не е човешко, а все такива книжки по колите...
Andri01 - майстор
Жица и крушка има, масата -обща. Попитах ,защото на моя "Голф" светят и двете-лява и дясна за заден ход. Тази няма начин да е за мъгла-бяла е! За мъгла са червени/ усилени габарити/.
schuldiner - майстор
Казвам, че бял заден фар може да е за мъгла /с червена крушка/, може да е за задна, както е на евтиния нисан. Като са ти отделно, може да е предвидено задната да е само от противоположната на шофьора страна, може и от двете. Ама като не пише, пробвай сам :) на чисто нова кола какво ли може да се обърка в тоците...

Чефо, задните за мъгла при теб две ли са? На тойотата за задна са две, за мъгла - една откъм шофьора, нищо че има крушка в десния фар /сигурно и маса има, ама кой да провери/.
Chefo77 - майстор
нед сеп 11, 2022 10:47 amschuldiner написа:

Чефо, задните за мъгла при теб две ли са? На тойотата за задна са две, за мъгла - една откъм шофьора, нищо че има крушка в десния фар /сигурно и маса има, ама кой да провери/.
Досега не съм имал кола, която да не е с чифтни светлини - винаги са ми били две за задна и две за мъгла.
schuldiner - майстор
Аз пък никога съм нямал двоен fog отзад, ама и не помня да съм го ползвал.
Да взема и аз да търся как да ги чифтосам. Както казах, какво ли може да се обърка...
MamaMy - майстор
За мъгла нарочно са единични за да се различава от далеко, че е точно такава. Не ги сдвоявайте! Те не ви светят и това няма да ви помогне на вас. Ако задната обаче е единична, хубаво е да я сдвоите. Аз така направих беля с една единична. Понеже светеше само от шофьорската страна и от другата не се вижда нищо карах и гледах само лявото огледало. Разбрах, че греша чак когато спрях на комшията в колата #-o . Уличката е тясна без изход и аз съм последна къща. Вкарвам около 100м на заден всяка вечер. Зимата като се изпотят стъкла и огледала е ужас.
Lutchezar - майстор
На задна пускам и аварийките, нощем помагат.

За единичните задни за мъгла - имало е някакъв регламент поне навремето че трябва да са единични.

Тема "Проблем със ел инсталацията на фолцваген поло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: