Всички имаме коли, нали ?
shotik - майстор
Опитах да намеря материал,където да пише, къде е по - добре да бъде разположен кормилния трапец - пред оста или зад оста на колелетата.
Не намерих и затова питам тук , защото имам един проект ,но по - лесната изработка е трапеца да е пред осите на предните колела, напишете дали има значение местоположението му.
kuger - майстор
За мен няма значение за работата му. Но си мисля също, че разположен зад предния мост, ще спести място, а и ще е защитен от удари. Зависи и на какво ще се използва. Ти /извинявам се за фамилиарното обръщение/ се занимаваше освен с велосипеди и с реновиране на инвалидни колички, нали? При тях е по-добре трапеца да е зад предния мост.Печели се място. Или бъркам?
Kirilpm - специалист
Не е никакъв проблем да е отпред,някои леки коли,джипове и повечето трактори са изпълнени по този начин.
shotik - майстор
kuger написа:
За мен няма значение за работата му. Но си мисля също, че разположен зад предния мост, ще спести място, а и ще е защитен от удари. Зависи и на какво ще се използва. Ти /извинявам се за фамилиарното обръщение/ се занимаваше освен с велосипеди и с реновиране на инвалидни колички, нали? При тях е по-добре трапеца да е зад предния мост.Печели се място. Или бъркам?

Идеята е за два сдвоени еднакви велосипеда един до друг , отпред пред кормилната тръба е по - изгодно ,защото там няма да пречат части на рамката.
Ако някой знае за подобен материал за свързване на кормилата на велосипедите в интернета , нека покаже , ще ми облекчи работата . Аз намирах преди време ,как един е заварил на вилките по едно парче шина напред ,но не го намирам сега , затова и пуснах питането, а kuger позна за какво питам.
inspo - майстор
Шотик я кажи по подробно, че не мога да схвана идеята.
Два велосипеда един до друг ли?
Или рикша?
shotik - майстор
inspo написа:
Шотик я кажи по подробно, че не мога да схвана идеята.
Два велосипеда един до друг ли?
Или рикша?
Два велосипеда ,един до друг захванати с някакви метални елементи ,така ,че да са като рикша, на вилките някаки детайли ,който да се свържат като кормилен трапец и да се управлява и от двата велосипеда ,ако е сам човек . Идеята е да може и лесно да се скачват и разкачват .
ivanovbg - майстор
Напред да не пречи на колената като завиваш.
:partyman:
inspo - майстор
Ясно.
Някакви идеи може да вземеш ако търсиш Tandem Trike
Тука има нещо подобно, но не съвсем http://www.sandsmachine.com/a_mst_t1.htm
shotik - майстор
Благодаря за линковете , започвам да ги разглеждам .

Ето аз какво намерих и ми харесва https://www.youtube.com/watch?v=VLCKLDes9g4
Прикачен файл:
24cb980e039d0fce15e76c7508c735d859d00b161317871.jpg

Това е идея ,която може би ще осъществя тази зима .
MamaMy - майстор
Колеги, за съжаление разбрах, че Тошо (shotik) няма да може да завърши този проект :cry: . Не е добре. Ако някой го е виждал или чувал скоро нека да пише!

Тема "Питане за кормилния трапец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: