• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
kr1100 - майстор
съб яну 20, 2024 4:09 pmB0bi написа:
Каза, че е сложил оригинална бобина. Не съм проверявал, но не мисля, че е под 200, та и 300 лв. Каза ми 330 за части, 80 за работа. Аз ги закръглих с 40 нагоре бързо свършената работа.
80 лв е за 1 час труд и е Ок.
Не ти знам модела на автомобила и оттам цените на частите. С една бобина ли си или с 4 ?
B0bi - специалист
Една е бобината. Извинявай ама тази работа не виждам как би се свършила за 1 час. В тези пари влизат и куриерски с експресна доставка ... Кой-как ... не мие работа да се интересувам.
Има не най-коректни, точни неща в сделката и сме доста на "юнашко доверие". Но все пак до сега не съм имал проблеми. За разлика от всички други "коректни" сервизи в околността.
В крайна сметка нямам навика да оспорвам цена. Питам предварително. Ако има доуточнения, искам да ми се кажат. Ако не не ме устройва (нямам възможност за такова плащане), просто отказвам работа с "някакви" мотиви. Намирам за правилно всеки да си има собствена цена на труда. Винаги имам право да не стъпя повече там :) Не ме е страх от дребни прецаквания. За големите си отварям очите "на четири" :cool: А гаранция ... "Франция" :|
kr1100 - майстор
Добрите и надеждни сервизи имат голяма ТО за части над 30% и нагоре.
И какво - смяна на бобина и 4 свещи , това да не е TS с 8 свещи 2 типа ? и бобини .
B0bi - специалист
Каквото-такова. Не съм питал за цената. Тук човек трябва да внимава за всяка своя дума. Хваща те се ... за всичко. Едно се пита, съвсем, съвсем друго се коментира.
Indianec 2 - специалист
съб яну 20, 2024 9:10 pmkr1100 написа:
Добрите и надеждни сервизи имат голяма ТО за части над 30% и нагоре.
Това май крайния клиент не го грее особено.
ivanovbg - майстор
съб яну 20, 2024 9:10 pmkr1100 написа:
Добрите и надеждни сервизи имат голяма ТО за части над 30% и нагоре.
И какво - смяна на бобина и 4 свещи , това да не е TS с 8 свещи 2 типа ? и бобини .
Хубава бобина си е скъпа. Не рядко са ми идвали с думите - смених бобината и няма ефект. Еми като е взел някое бесно китайско менте :-D
Последна промяна от ivanovbg на нед яну 21, 2024 7:05 pm, променено общо 1 път.
B0bi - специалист
съб яну 20, 2024 3:56 pmkr1100 написа:
Тази цена за изброените неща е много висока.
Я покажи много по-ниска цена за тези:

Прикачен файл:
IMG_20240121_130226.jpg
к
Прикачен файл:
IMG_20240121_130001.jpg
+ гарнитура (каквато намериш) и кажи за колко време е нормално да се сменят тези неща в сервиз.





____________________

Причината за високия картерен вакуум е скъсана мембрана на PCV клапана

Прикачен файл:
IMG_20240121_140406 (1).jpg
Мерива Б

Сметнах значително под 360(- 10лв куРиер). Ако вляза със списъка в Елиткар, нещата може да са на 50%.

пп. Градско, убава е цената, кво не ѝ аресваш?!
B0bi - специалист
Дай директни линкове, моля!
Интернет е необятен и свободен за ползване.
бОбината ти я намирам на 60 паунда, клапана между 30 и 50лв. тук и само на пръв поглед..........
Имам си канал за внос от Англия.
Тая дейност я приключих 2009та. Беше спомагателна за тунинг на бегачка.
Да ремонтирам не е предизвикателство. Като от духач- толкова.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Защо се получава следния ефект ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: