• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
kr1100 - майстор
нед яну 21, 2024 6:19 pmB0bi написа:
съб яну 20, 2024 3:56 pmkr1100 написа:
Тази цена за изброените неща е много висока.
Я покажи много по-ниска цена за тези:
Теб какво те топлят моите отстъпки и цените на които купувам ?
А тази Мерива още ли не е скапала ел. рейка ?? за добър ден ?
B0bi - специалист
Нищо не разбрах. Освен, че се опитваш да се заяждаш. Давай по-конкретно.
B0bi - специалист
Казах ти го по-назад, няма да се повтарям. Просто се чувствай нахранен.
Бе на вас там в пожарната не ви ли казват, че не трябва да отивате на пожар ако не са ви звъняли?
B0bi - специалист
Продължаваш със спама. От 100 твои поста дали и един е по тема?
Най-близките ми оторизирани, маркови, квалитетни сервизи са на много десетки километра от мен. В някакви по-фрапиращи случаи е оправдано ползването на репатрак, но не и в подобни.
Тази кола до преди да я купя е била на пълна поддръжка (с пълно каско) във Варна. Започва да губи антифриз. След многократно "оправяне", отварят двигателя. И установяват, че й няма нищо. За да приберат парите от застрахователя, й сменяват сегменти. Собственикът ме убеждаваше, че проблемът в крайна сметка е оправен. Да, ама не. Скоро след купуването й забелязах, че антифриза ми намалява. При по-внимателен оглед, забелязах теча под водната помпа. Смених я и забравих за проблема (вече ~50К км). С впечатлението съм, че "специалистите" от сервиза са го посъветвали да се отърве от нея. Толкова за "специалистите".
Отклоних се и аз ... сори. Отивам за клапан. Ще пиша при затвърден резултат.
kr1100 - майстор
пон яну 22, 2024 8:56 amB0bi написа:
...При по-внимателен оглед, забелязах теча под водната помпа. Смених я и забравих за проблема (вече ~50К км). С впечатлението съм, че "специалистите" от сервиза са го посъветвали да се отърве от нея. Толкова за "специалистите".
Купил си кола със скрит проблем. Как да не са забелязали, че водна помпа тече ???Замисли се . И 50 к км са нищо пробег.
Ще има още изненади.
Chefo77 - майстор
На много автомобили водната помпа се сменя с ремъците задължително - не ако искаш. Смешни пари е. Тях ги остави, ти не смени ли и нея като сменя ремъците?
Между другото, каското не покрива ремонт на двигателя. Лъгал те е, че се е късал :(
B0bi - специалист
Пишете "по принцип" ... Като се сменяват ремъци, се лепи един етикет и на него се пише. Колата си имаше сервизна книжка с всичи ремонти отразени в нея. Плюс фактурите, приемателно-предавателни протоколи ... Цяла, дебела папка. Вероятно не сте и виждали толкова документация на една лека кола за лични нужди. Но - написано! Какво е правено реално, това си го знаят само в сервиза (и Господ може би).
Колата я взех много изгодно. За мен. За вас - какво значение има? С този пробег бих казал, че ми се е изплатила, та не берете грижа за мен.
И хайде моля ви спрете да отклонявате темата!
По нея: клапанът е сменен, работи си екстра и й врътнах едни бързи 100км.
За четящите на по-късен етап: този клапан е основна предпоставка колата ви да започне да си похапва яко масло. Също и за внезапно влошаване на тягата й. Работа на три цилиндъра също може да следствие от скъсана мембрана на PCV клапана. Добре зацапана с масло свещ не дава искра и майстора казва "бобина и свещи за смяна" :wink: Свалянето му е кофти. Крепи се на зъбчета и изглежда лесно, но ... имайте нагласата за купуване на капак.
B0bi - специалист
Както обикновено не съм сигурен какво точно иска да каже Трифон, но нейсе ...
Ни най-малко не ме радва чуждото нещастие, ако подхвърляш нещо такова. Споделям мнение, че новите "екотек" за да са такива, имат точно това - вакуум в картера. И съответно задължително такъв клапан, който според мен се явява като редуцир-вентил. Явно на този етап не е изпипан (или е така неслучайно) и при повреждането му, колата почва да си хапва масълце (заради увеличения значително вакуум в картера).
Така мисля аз и го споделям. Който иска - да го има предвид. Нямам абсолютно никакво намерение да влизам в каквито и да е спорове. Еле пък за набутване някакво. Всеки знае себе си. Всеки решава как да си харчи парите. Знаем, че Трифон е "по-, по-, най- ..." и че има необходимостта постоянно да ни го казва, но някои това изобщо не ни вълнува :roll:
Chefo77 - майстор
Ти тоя етикет го забрави. Има елементарни неща, които се правят, когато се закупи един автомобил - освен ако не го вземеш от баща си или от брат си. Много хора изгърмяха заради такива "сервизни книжки" и така ще бъде, докато се вярва сляпо на търгашите. Той не сменил помпа за 50-60 лева, ще му вярвам аз, че е водил акуратна сервизна документация.
Радвай се, че не си го научил по трудния начин това за доверието, че историята помни леки и доста тежки случаи, някои имаме и познати с такива :(
Безаварийно и не забравяй - това е купчина ламарина, може да си е твоята, но е купчина ламарина. Може да е първата, но няма да е последната ти. Прекомерни инвестиции и нерви не си заслужават!
B0bi - специалист
Пищат ти ушите на теб. Да се приема като шега! Търсих в нета описание на проблема. Ако е казано някъде, то е затрупано с много дъпълнителен "мат'рял". Видях тук нещо и попитах за уточняване. Опитах се да оставя синтезирано инфо от моя проблем, но ми "помогнахте" то да не е такова. И накрая - бил съм опищял ... Бъди рахат!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Защо се получава следния ефект ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: