• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
Kirilpm - специалист
Напълно съм съгласен с това.Не знам единствено дали пробив в малките диоди ще бъде добре отразен на осцилоскопа,но предполагам,че ще се забелязва,не съм имал такъв случай.По изчерпателната информация,която даде на колегата предполагам,че се занимаваш с ремонт на алтернатори и стартери,на мен ми е само помощна дейност.
koveslav - майстор
Поработвам,какво да се прави.Когато хобито и работата съвпаднат,намираме и удоволствие и в работата.
kr1100 - майстор
Kirilpm написа:
Напълно съм съгласен с това.Не знам единствено дали пробив в малките диоди ще бъде добре отразен на осцилоскопа,но предполагам,че ще се забелязва,
Вижда се .
nikolov333 - майстор
То хубаво, ама местните баш майстори, освен мултицет и товарна вилка друго не ползват май.. На 3-ри места ходих и тримата викат дай да го свалим и ще видим какво му е.. А колата ми трябва и няма начин да я оставя за цял ден или повече.. Иначе само на празен ход зарежда на около 12,5в, като дам газ вдига до 14.5в напрежението, но индикатора за акумулатора на таблото не загасва а продължава да мига.. :?
koveslav - майстор
Ако си сигурен в майстора оставяй я на време.Иначе тя ще те остави където и когато най-малко очакваш и най-много ти трябва.Ако хвърлиш и един акумулатор заради ненавременен ремонт,"трябването" ще ти излезе скъпо и безсмислено..
nikolov333 - майстор
За сега зарежда на обороти. Надявам се да кара до неделя, че в понеделник ще я карам за боядисване, тогава да го сваляме, понеже ще карам друга кола, докато я боядисват..
Сега карам на ден по 20-тина км градско, но и следя акумулатора..
nikolov333 - майстор
Статора е..май предишния ремонт като сменяха диодния блок не са запоили качествено статора за блока и е прегрявал явно.. :?
Последна промяна от nikolov333 на чет фев 25, 2016 7:06 pm, променено общо 3 пъти.
nikolov333 - майстор
Проблемите почнаха.. Колата е на "трупчета" до утре минимум.. Статора, който поръчаха дойде различен от моя и не стана. Твърдят, че за тоя генератор статор нямало.
Търся статор за 37300-27013 02131-9113 denso-ps. Предлагат ми рециклиран алтернатор с 3-ри месеца гаранция за 300 кинта.. :butthead:
П.П.Нов статор от Хюндай сервиза е 290лв. след минимум 2-седмици чакане..

Прикачен файл

stator.JPG
stator.JPG (49.03 KиБ) Видяна 1627 пъти
koveslav - майстор
Намотки за алтернатори ; производител: Poong Sung
Напрежение [ V ] : 12, Интензивност [ Amp ] : 120, O.D. 1 [ mm ] : 120.70, Външният диаметър [ mm ] : 132.00, Вътрешният диаметър [ mm ] : 102.50, H. [ mm ] : 26.00, H. 2 [ mm ] : 32.00, Hc [ mm ] : 71.30
Статора който доставиха на майстора беше с разменена поредица на изводите,или въобще не отговаряше? Виж тези параметри дали устройват нещата,другото не е проблем.В краен случай ще се пренавие на разумна цена,няма страшно.
Последния размер вероятно ще ви е неясен,той е максималната височина на цялото изделие заедно с пакета намотки.Важен е ,за да не опират намотките в капаците.
Ако посочените параметри(размери) или тези,на статора донесен на майстора не устройват нещата,дай подробни размери на твоя статор.Не са редки случаите когато изделието е в наличност,но не са споменати всички номера на алтернаторите в които то се прилага.Тогава търся в каталога по размери.Като спазим и ампеража(120А е твоя),всичко ще е точно.
Последна промяна от koveslav на чет фев 25, 2016 9:26 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Не отговаряше като изводи май и като височина пакета бил различен..аз даже и не го видях в интерес на истината.. преразказвам си :-"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Алтернатора не зарежда.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: