• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
infomar
Попаднах на интересно предложение от СБА.

http://www.uab.org/wp-content/uploads/sreburna-plus.jpg

Изглежда примамливо, ако няма уловка.
Моля който е ползвал услугите им да сподели. Това си е своеобразна застраховка при авария на приемлива цена :?
zemo - напреднал
Аз имам златна карта , но за сега съм ползвал само ГТП. На прегледа хората бяха любезни и прегледаха автомобила от всякъде включително ниво антифриз и други течности. Накрая ме уведомиха че ми е изгоряла една крушка на номера.
Кики - специалист
Не знам сребърна и златна дали са някаква привилегия но с обикновена карта преди две години в един дъжд ми се наложи да се възползвам от услугите на СБА, първо диспечерката ме държа 10 мин. на телефона и не може да разбере точния адрес където се намирам и то в София на много известно място, както и да е накрая се усети къде съм и ми каза че до 5-10 мин. са при мен. След чакане половин час и като намаля дъжда слязох и сам си оправих колата за около 10-15 мин. Обаждам се отново да им "благодаря" за помощта и да им кажа изобщо да не пращат кола защото вече всичко е ОК и си тръгвам от мястото, при което тя се учуди че сервизната кола още я няма, извини се и ми пожела приятен път. След 2 месеца отивам на преглед в СБА и при показването на картата (предварително обявено че притежателят на такава карта минава преглед в пункт на СБА за 10лв.) тарикатите ми казват че не мога да се възползвам защото съм бил некоректен ползвател заради отказана заявка за пътна помощ, кипва ми кръвчицата и почват едни телефонни разговори (колата стои на канала и не я мърдам) с началници, диспечери и какви ли не "отговорни фактори" в СБА. След един час пълно блокиране на работата им дойде началника и с него се разбрахме да мина безплатно обаче.... оказа се че сме познати. Та се чудя ако не се познавахме с шефа им докъде щяхме да стигнем. За мен тея хора колкото и добри намерения и услуги да обявяват организацията им (може би умишлено) е гола вОда.
infomar
zemo написа:
Аз имам златна карта , но за сега съм ползвал само ГТП. На прегледа хората бяха любезни и прегледаха автомобила от всякъде включително ниво антифриз и други течности. Накрая ме уведомиха че ми е изгоряла една крушка на номера.
Напълно безплатен ли беше прегледа, щото чета, че колегата е платил 10 лв, или той е имал друг тип карта... :? Със "сребърна" теоретично би трябвало да е напълно безплатен.
А как стои въпроса с отбуксиране/репатриране на кола у нас - скъпо ли взимат и дали си струва купуване на подобна карта. До сега не съм ползвал подобна услуга, но да чукам на дърво, не ми е била и необходима.... ама знае ли човек какво го очаква в бъдещето :?
kuger - майстор
Нямам карти, плащам си автоасистент, 7лв. при сключване на Гражданската, и ползвам намаление при преглед и репатриране до, мисля, 25 км.
Да не дава Господ да се надявам на тях, с тая електроника по колата ще я гледат като "голям камък"!
Те в специализираните сервизи гледат като телета, камо ли на пътя!
zemo - напреднал
infomar написа:
zemo написа:
Аз имам златна карта , но за сега съм ползвал само ГТП. На прегледа хората бяха любезни и прегледаха автомобила от всякъде включително ниво антифриз и други течности. Накрая ме уведомиха че ми е изгоряла една крушка на номера.
Напълно безплатен ли беше прегледа, щото чета, че колегата е платил 10 лв, или той е имал друг тип карта... :? Със "сребърна" теоретично би трябвало да е напълно безплатен.
Прегледа беше безплатен.
MamaMy - майстор
Това е напълно умряла организация която се опитва да използва нещо уж добро останало от миналото. Реално е само куха ограда. Не си заслужава да се закачаш за тях. На повечето места има пътна помощ от частни фирми които казват, че нямат нищо общо със СБА и отказват обслужване ако не се предплати. Тук поне по нашия край след пазарлъци свалиха от 3,50 на 1,50 лв на км. Не, че е малко и това, но все пак е специализирана помощ. Като се появиха на катастрофата и предложиха да изкупят колата както е катастрофирала за 150 лв. По специализирано от това на къде? Болен на легло се еве. Нал тъй! Май по-добре всеки да се спасява поединично.
kuger - майстор
MamaMy написа:
Това е напълно умряла организация която се опитва да използва нещо уж добро останало от миналото. Реално е само куха ограда. Не си заслужава да се закачаш за тях. На повечето места има пътна помощ от частни фирми които казват, че нямат нищо общо със СБА и отказват обслужване ако не се предплати. Тук поне по нашия край след пазарлъци свалиха от 3,50 на 1,50 лв на км. Не, че е малко и това, но все пак е специализирана помощ. Като се появиха на катастрофата и предложиха да изкупят колата както е катастрофирала за 150 лв. По специализирано от това на къде? Болен на легло се еве. Нал тъй! Май по-добре всеки да се спасява поединично.
Аз ползвам услугите на СБА само заради по-евтиния преглед. Само заради това си правя ГО в ДЗИ. Да не дава Господ да чакам пътна помощ на пътя, пу, пу!
Здравейте,

миналата седмица ми се повреди колата автоматик ( скоростната кутия влезе в авариен режим) и се наложи да я репатрирам до Варна, защото в Шумен нямаме оторизиран сервиз за автоматични скоростни кутии, а тя не можеше да се движи на собствен ход. Притежавам сребърна карта на СБА и като я правих ме убедиха, че ако имам нужда от репатриране при не възможност на автомобила да се движи ще ми я закарат до най-близкия оторизиран сервиз който е във Варна.

Обадих се на диспечера и му казах че съм закъсала на пътя и колата не може да се движи и че най-близкия оторизиран сервиз за отстраняване на повредата е във Варна. Господина който вдигна ми каза че не могат да я закарат, защото въпросната карта има лимит от 30 кг. Обясних му че в Шумен няма сервиз който да ми отстрани проблема, а на собствен ход не мога да отида до Варна и отговора беше че това не било техен проблем!

Сами си преценете има ли смисъл от тези карти!
VLADO66 - майстор
Не знаех, че СБА са се превърнали в куриерска фирма. :x
  • 1
  • 2

Тема "СБА - сребърна карта. Дали някой е ползвал услугите им?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: