• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всички имаме коли, нали ?
nikolovvd - майстор
Някой се продават с кабелче в комплекта, но дали е за изкарване или вкарване на сигнал, не съм пробвал.
sinfon - специалист
kozl написа:
Може ли от трансмитерите да се изкара сигнал по ниска честота?
В Продавалника има всякакви пионери и сони-та по 30лв. :) Пионера за 60лв ще е същия долнопробен боклук.
А от някои трасмитери май може. Но аз съм ги зачеркнал заради лошо качество на звука. По-добре си вземи кабелче и си пускай музика от телефона, за който ще вземеш една стойка.
plamen6703 - майстор
kozl написа:
Гледам в Метро някакви пайнери за към 60 лв радио и USB. :? На кутията не открих техн.данни и ги подминах.
Може ли от трансмитерите да се изкара сигнал по ниска честота?
По-добре да не купуваш такъв "пайнер" от Метрото, цената е ниска, но това, което ще купиш не заслужава и половината от тази сума.
Варианта втора употреба е по-добър както на колегата по-горе, но крайното решение ще бъде твое.
Принципно опцията трансмитер или адаптерна касетка са компромис да се чува нещо, но като цяло не можеш да се радваш на качествен звук.
Keresteliev - специалист
sinfon написа:
....Евтин вариант за качествен звук. ......
Евтин и качествен няма!

:lol:

Качествен звук от телефон?

п.п. Къфто човекът, такива и въжделенията му!!!

:sad:
sinfon - специалист
Keresteliev написа:
Евтин и качествен няма! Качествен звук от телефон?
В сравнение с касетка-адаптер или трансмитер, звукът от телефон е много по-качествен. Със сигурност 128kbps MP3 от SD карта бучната директно в някакво дрисливо китайско радио със стикер Пионер, залепен на него в България, в което има за усилвател някоя шумна TDA схема няма да е по-добро като качество.
Chefo77 - майстор
Благодаря на всички за помощта, mission complete, дето се вика :)
Елимекс, малко обяснения на продавачката, 2.50 - готово.
И стига сте се драчили!
Ники274 - специалист
Keresteliev написа:
Качествен звук от телефон?

п.п. Къфто човекът, такива и въжделенията му!!!

:sad:
Музиката,която слушам в моята кола е предимно от телефона и качеството е доста над приличното.Сигурно ще кажеш,че толкоз му разбирам,но при максимално усилени телефон и максимално усилен оригинален плеър на колата, високите се чуват кристално ясно без да кривят,а ниските предполагам стигат до 25-30 херца(мисля,че е толкова защото цялото купе вибрира при басовете) и пак без да има изкривявания.
Сигурно такива са ми въжделенията,защото слушам музика от телефона с качествен звук за без пари ;)
pgt - специалист
Е Чефо все пак си на далавера с радиото, виж тук този нашенец какви пари му иска. :lol:
kozl - майстор
sinfon написа:
kozl написа:
Може ли от трансмитерите да се изкара сигнал по ниска честота?
В Продавалника има всякакви пионери и сони-та по 30лв. :) Пионера за 60лв ще е същия долнопробен боклук.
А от някои трасмитери май може. Но аз съм ги зачеркнал заради лошо качество на звука. По-добре си вземи кабелче и си пускай музика от телефона, за който ще вземеш една стойка.
Аз моята авто музика съм я решил с Pioneer MVH-AV280BT и това стана главно заради камерата за заден изглед. Оригинала на Peugeot е Кларион. Оказа се, че Пайнира е с по-мощно крайно стъпало от Клариона в Типито. Супер. Сега трябва да сменям задните колони, които при усилване на звука започват да дрънчат като тенекета доста преди предните. Освен това получих бонус блутуд връзка със смартфона. На дъртата Нокия, Пайнира не може да се разбере с софтуера и (симбиан) и НЕМА екстри.
Останали са ми 2 трансмитера. Един от ОМВ спечелен с точки. Ползвах го доста на Тойота (служебна), че и тя с фабрично радио с диск без МП3. Качество не съм оценявал. За мен беше задоволително за Тойотата, но трансмитера вкарваше смушения в звука и добре, че бяха с ниска амплитуда иначе да съм го изхвърлил. Поради малкия му дисплей се излъгах и купих втори от Технополис с 4 пъти по-голям дисплей. За жалост и звука беше 4 пъти по-скапан от предишния трансмитер и му бих шута от ЯД.
Сега като гледам буксата за антена на сваления Кларион и опа не съм срещал до сеги такваз :shock: :? Само такива дето Чефо пита са ми минавали през ръките.
За информация да доложа, че Пайнира го монтираха в Авител и нямам опит в монтажа. Допълнително има адаптор за джойстика на волана, защото Кларион и Пайниър са несавместими като кодове на у-ние. А да, екрана на Паинира има тъч функция.
Преди години се занимавах с ремонт на автокасетофони, но вече съм "изтървал влака". Дори имам останали глави и ел.двигатели и за касетофони, както и два работещи автокасетофона за спомен :lol: може би пък и за музея :? .
Chefo77 - майстор
pgt написа:
Е Чефо все пак си на далавера с радиото, виж тук този нашенец какви пари му иска. :lol:
Е аз с тази цел съм го взел - ще го лъсна, ще го полирам ...
Нали Рокфелер бил започнал така, само че с ябълки. :wink:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Нисък клас Sony или Blaupunkt?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: