Всички имаме коли, нали ?
shotik - майстор
Карайте се тук , всеки да си каже мнението, аз само ще напиша ,че в Мировяне един такъв бабаит с мотор е ударил мъж и му е счупил двата крака и ребра,преди малко чух да го коментират на улицата, а пък вие си мислете какво ще се случи и дали сте прави или не !
gogo7777 - майстор
Ще ни настигне по равен асфалт
Ще те настигна, не се бой от това.......и после жална ти......Естествено ако искам....... :evil: Рокерите са ми слабост и малко хора ще те утърват ако реша...... :cool:
andy_forresite - майстор
Никой с никого не се кара. Погледни статистиката колко пешеходци са пострадали, колко колоездачи, колко на скутер, мотор и т.н. и колко от направилите ПТП са управлявали четириколесното. Провери и в други държави - виж Германия, виж САЩ...
Не всеки става за мотоциклетист. Трябва да ти идва отвътре, да уважаваш останалите и да си наясно с риска.
gogo777 е бъдещ участник в статистиката "агресия на пътя". На такива взимат интервюта по BTV след поредния побой за глупост :wink: Засякал го, свирнал му ... е глупости.
Antonii - майстор
От опит знам, че хора с подобен начин на шофиране в 90% от случаите си намират майстора и тогава им идва акъла, но за съжаление вече късно.
Това важи и за хора с мотори и за хора с автомобили. Като от вторите последствията обикновенно са по-тежки свързани със затриването на цели семейства (собствените си такива).
andy_forresite - майстор
Преди години имаше един пишман моторист (каращ по джапанки и къси гащета) на виелица из града. Хора приказваха срещу него, някои му пожелаваха да се убие някъде, друг заплашваше да хвърли цигла по него :| Един ден идваше насреща докато карах автомобила, спрях, слязох и му махнах да спре. Първо подмина че се беше засилил, но дойде. Направих му комплимент за хубавата машина, за доброто владеене и му съобщих за недоволството на живущите на тази улица. От тогава минава много по-разумно и няма ядове.
Веднъж се настигнахме с моторетките. Покарахме заедно и малко преди всеки да си хваща пътя, един кон теглещ каруца с максималната си скорост пресече кръстовище. Животното беше самО и тичаше сякаш свършва света. За една бройка да отнесе мотора с човека пред мен. Това няма как да го предвидиш, при все че от никъде няма видимост от къщи и дървета. Завих по коня и по-надолу в едни неравности каруцата се разпадна, а конят все така тичаше на някъде без да има кой да го спре. И да ви кажа, един мъж каращ автомобил и мотоциклет качвайки се в автомобил е много по-внимателен шофьор от управляващите само автомобил. Когато се разминавам с тираджии, офроудаджии или "обикновени" шофьори на автомобили, някои поздравяват с клаксон, мигат с фарове, кимат с ръка ... някои се радват. А други се заканват. То си е до характер :)
Та може да опиташ да говориш с този моторист. Махни му да спре, но сам. Аз не спирам на кимащи ми групи хора. Откъде да знам за какво ми махат. Ако искаш го питай продава ли мотора, да ти препоръча екипировка и все таки да го опознаеш. Кажи му да кара по-внимателно, защото така и така. Пък като е галфон, правИ с информацията каквото поискаш.
bigdragon - майстор
andy_forresite написа:
.т...... Ако искаш го питай продава ли мотора, да ти препоръча екипировка и все таки да го опознаеш. Кажи му да кара по-внимателно, защото така и така. Пък като е галфон, правИ с информацията каквото поискаш.
...Почерпи го кафе, покани го на гости...
Аде стига бе?
Във Варна лятно време няма светофар, на който ако съм първи, да не ми се
наврат до страничното огледало и да не гледат нагло...
8180 - майстор
andy_forresite написа:
Та може да опиташ да говориш с този моторист. .
Признавам, не ми е хрумвал подобен подход, но има идея. =D>
Някои се учудват, че в Сф. горе-долу свикваме да си даваме път и да си благодарим - иначе вече е невъзможно.
Значи може.
andy_forresite - майстор
Качете се в паркетни "джипове" по 10 квадратни метра, наточете слънчевите очила и чакайте да сте първи на светофар. Защо пък един обикновен скутер да не мине напред, щом е широк 70-80 сантиметра? Като искате и вие да минавате така, купете си скутер. Ще останете учудени колко по-бързо се пътува и колко елементарно се намира място за паркиране и престой :)

В ютюб съм срещал следния клип - три колони автомобили, светофар и два пистови мотора преминаваха напред на светофар до спрелите 4-колесни. Един шофьор на скъп автомобил, пак така със слънчевите непрогледни очила (GoPro на каската на втория), нарочно сви наляво да стесни пространството с намерението да попречи на мотористите да го "изпреварят" с няколко метра. Първият вдигна визьора, последва кратка разправия с ръкомахане, мина първия, а втория ритна огледалото на шофьора на колата докато отпрашваше на зелено.
Толерантност. Който не знае тази дума, да провери в речника.
bigdragon - майстор
andy_forresite написа:
...... Защо пък един обикновен скутер да не мине напред, щом е широк 70-80 сантиметра?.......
Защото е забранено в ЗДП.
Също така нарушаваш страничната дистанция, която двамата
водачи на автомобилите са преценили за достатъчна за безопасността.

А ти като търсиш толерантност, спазвай закона и правилата.

Отиди в една по-друга държава и ще видиш дали ще ти минават тарикатските номера.
Редовно ще те канят на разговори, само че ще си плащаш масрафа, понякога и с преспиване...
bigdragon - майстор
andy_forresite написа:
...... Защо пък един обикновен скутер да не мине напред, щом е широк 70-80 сантиметра?.......
Защото е забранено в ЗДП, не спазва хоризонталната маркировка.
Също така нарушаваш страничната дистанция, която двамата
водачи на автомобилите са преценили за достатъчна за безопасността. Пак от ЗДП

А ти като търсиш толерантност, спазвай закона и правилата.

Отиди в една по-друга държава и ще видиш дали ще ти минават тарикатските номера.
Редовно ще те канят на разговори, само че ще си плащаш масрафа, понякога и с преспиване...

Тема "Как да процедирам с информация за опасен мотоциклетист." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: