• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
kopaiko - специалист
Здравейте.Има ли начин да се изчистят следите от чистачка по стъклото.Няма дълбоки драскотини а е само матирано от пластмасата на държача на чистачката.Не знам как се е получило това матово поле на 1/3 от хода на дясната чистачка ,така я взех колата но ме дразни.Пробвах с много фина шлаиф паста но не помага.
zdravcho - специалист
Става, става, малко повече търкане иска. Първо с водна шкурка 1200 примерно и после с паста и орбитален шлайф/полирмашина. Е и на ръка става, ама иска много натискане и търкане. Успех.
Lisko - майстор
С дремел с оная бялата мека врътка
hidrazin - майстор
Да бе да, давай със шкурката ... :lol: Така ще се омахате от търкане и резултата обикновено ще е плачевен.
Стъклата се полират като предварително се нанесе паста от цериев окис и малко вода.
После с велкрото на най-малки обороти. После на око определяш колко да са оборотите.
Кара се на вертикални ленти а не на кръгове.... Абе иска си малко ръчички и доста вода - винаги да е обилно мокро.
Не е отровен но се набива в кожата. Желателно ръкавици и пазете очите.
:partyman:
zdravcho - специалист
Е аз казвам как аз си махнах драскотини, но не от чистачки, а от някакви строителни отпадъци - драскотините бяха доста по-дълбоки. Вярно на доста по-малка област около 2х1 см. Даже първо търках с шкурка 600 после с водната 1200, и накрая с полирмашината и паста. Резултата - драскотините бяха премахнати с изключение на част от една, която беше по-дълбока, но значително се намали. Е всичко това не за 5 мин. Може би 30-40, но резултат имаше и при условие, че ползвах подръчни средства.
zz_stefanov - майстор
Нарочно вдигам стара тема.
Става, наскоро полирах моето. Като цяло е хамалогия, мислех да сменя цялото стъкло за 250 лева, но моето е много по скъпо защото има нагревател и не исках да се лиша от тази екстра.
Търсих го като услуга и попадах само на фалшиви остарели обяви, после разбрах причината.

Моето стъкло беше като грамофонна плоча и вечер не можеше да се кара.

За целта си купих орбитален виброшлаф и кече за него. Други ползват шлайф машина. Абразива е цериев оксид, продават го в нета.
Навсякъде казват да се извършва мокро полиране, но най голям ефект се получи когато кечето се наби добре с абразива и го карах почти на сухо. С този абразив няма опасност да повредите стъклото, но е желателно кечето да е ново и да няма следи от друг абразив по него и по машината, за да не стане поразия.
Цялата операция ми отне един предиобед.
kr1100 - майстор
по хубаво стъкло от нов внос втора младост няма. Тука по псевдопътищата се надират за нула време преднитв стикла. - мн. пясък и прах, а пък като минеш покрай където се реже асфалт - обстрел от камъначета.
zz_stefanov - майстор
съб окт 03, 2020 6:41 pmkr1100 написа:
по хубаво стъкло от нов внос втора младост няма. Тука по псевдопътищата се надират за нула време преднитв стикла. - мн. пясък и прах, а пък като минеш покрай където се реже асфалт - обстрел от камъначета.
Колата я взех наскоро, много е запазена, но стъклото си пролича след като сипах течност за чистачки, може би го бяха замазали някак си.
Та обяснявам си го по просто: има сензор за дъжд. Ако предишния собственик (жена италианка) е държала лостчето, по нечий акъл, винаги на AUTO, то тогава при всяко подаване на контакт чистачките правят един ход на сухо, а сахарският пясък не прощава :)
kr1100 - майстор
съб окт 03, 2020 8:05 pmzz_stefanov написа:
съб окт 03, 2020 6:41 pmkr1100 написа:
по хубаво стъкло от нов внос втора младост няма. Тука по псевдопътищата се надират за нула време преднитв стикла. - мн. пясък и прах, а пък като минеш покрай където се реже асфалт - обстрел от камъначета.
Колата я взех наскоро, много е запазена, но стъклото си пролича след като сипах течност ...
Макс след 2-3 г. пак ще си в изходното положение . По нашите пътища е чисто , няма грам пясък и камъчета и не текат кални реки при дъжд.
zz_stefanov - майстор
съб окт 10, 2020 3:29 pmkr1100 написа:
съб окт 03, 2020 8:05 pmzz_stefanov написа:
съб окт 03, 2020 6:41 pmkr1100 написа:
по хубаво стъкло от нов внос втора младост няма. Тука по псевдопътищата се надират за нула време преднитв стикла. - мн. пясък и прах, а пък като минеш покрай където се реже асфалт - обстрел от камъначета.
Колата я взех наскоро, много е запазена, но стъклото си пролича след като сипах течност ...
Макс след 2-3 г. пак ще си в изходното положение . По нашите пътища е чисто , няма грам пясък и камъчета и не текат кални реки при дъжд.
Е знам си пътеката вече :)
Гледам обаче на другите коли следите от чистачки и съм виждал и много надраскани, но толкова като на моята още не съм виждал.
  • 1
  • 2

Тема "Полиране на предно стъкло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: