Всички имаме коли, нали ?
kral666 - помощник
Здравейте , незнам дали пиша на правилното място нов потребител съм ако не съм на правилното място моля да ме извините, така проблемът ми е следният счупи ми се ремъчната шайба тази която е свързана към коляновия вал, обаче въпросът ми не е свързан с това за целта трябваше да сваля първо охлаждащата перка за да имам място и достъп до шайбата , болтът или гайка ли ще е незнам било с обратна резба тъй като това не го знаех и напъвах болта доста към грешната страна тоест го стягах след не много дълги опити болтът превърта развалих му резбата и сега дори и на правилната посока не мога да я развия превъртва си на място :vom: търсих доста в нета за начин как мога да се справя с този болт нищо не намирам... някой дали ще има някаква идея как да искарам болта или гайката незнам какво е точно от женското е така да го кажа върти се на място не мърда а то си е дирекно задната част на перката болта си е вграден с него , добре ще си купя нова перка не е проблем но нямам си и на идея как да го искарам сега без повече поразия някой дали си е имал работа с нещо подобно ? дали знае някакво клипче с разрешаването на проблема ? Ще съм ви много благодарен :)
ben84 - специалист
Първо си изясни какво е болт, какво гайка, шпилка и така...
После опитай пак да обясниш. или снимай.
Но колкото и чудно да ти е, в подобни случаи най-лесно е да срежеш или разпробиеш нещото, да го изкараш на парчета и търсиш ново или втора употреба.
Все пак снимай. Може да изпускам някаква възможност.

Успех!
lyubohar - майстор
Не само не знае какво е болт,гайка,шпилка.
Ами не знае и да пише.
Не стига,че за първи път влиза във форума и то с молба за помощ,ами и не се старае.
Връх на неграмотността.
Ако бях модератор щях да трия без всякакви обяснения.
Hoвoceлckи - майстор
И добре, че не си! С какво смятташ, че беше полезен поста ти?
Към питащият:
1. Не е най-предпоставящо да се помага на някой, който пише неграмотно.
2. Добре е сам да прочетеш внимателно написаното и да се убедиш, че си се изразил максимално разбираемо.
3. Снимките в подобни случаи са наистина много полезни!
4. Кажи поне марката на колата.
iliya_i - майстор
lyubohar написа:
Не стига,че за първи път влиза във форума и то с молба за помощ,ами и не се старае.
Може да кандидатства за Гинес! Най-дългото изречение, само с една запетайка. :razz:
kral666 - помощник
Здравейте,


Първо се извинявам за "неграмотността си" . Незнаех , че съм сред професори и най-различни "супер грамотни хора".
https://i-motbg.com/cache/products/SACH ... 00x600.JPG - ето ви линк към снимката с въпросната охлаждаща перка
и неговата вградена гайка , тази гайка я превъртях със стягане и сега се върти постоянно на място.
Въпросът ми бе следният: Дали някой имал подобен случай? , Дали някой знае или се сеща как бих могъл да искарам въпросната част ,
която я видяхте по-горе , така че да не засегна другата част , на която е прикрепена? Благодаря ви предварително.


с Уважение Крал666
kral666 - помощник
lyubohar написа:
Не само не знае какво е болт,гайка,шпилка.
Ами не знае и да пише.
Не стига,че за първи път влиза във форума и то с молба за помощ,ами и не се старае.
Връх на неграмотността.
Ако бях модератор щях да трия без всякакви обяснения.
Добре,че не всеки комплексар го правят модератор!
kral666 - помощник
Hoвoceлckи написа:
И добре, че не си! С какво смятташ, че беше полезен поста ти?
Към питащият:
1. Не е най-предпоставящо да се помага на някой, който пише неграмотно.
2. Добре е сам да прочетеш внимателно написаното и да се убедиш, че си се изразил максимално разбираемо.
3. Снимките в подобни случаи са наистина много полезни!
4. Кажи поне марката на колата.

Не мисля , че марката на колата е от голямо значение при случая , но марката е : БМВ Х5 Е53 3.0д
kral666 - помощник
iliya_i написа:
lyubohar написа:
Не стига,че за първи път влиза във форума и то с молба за помощ,ами и не се старае.
Може да кандидатства за Гинес! Най-дългото изречение, само с една запетайка. :razz:
Ти "грамотният" де да беше и толкова "грамотен" по математика , та да можеш да изброиш запетайките в текста , че не са само едничко!
Гост - специалист
Питай в бмв-форума http://bmwpower-bg.net/forums/
Да имаш БМВ и да нямаш регистрация в този форум, а да питаш в "направи сам" си е направо странно...
Като гледам тези виско-съединители са с хубави цени

Тема "Проблем с един болт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: