• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Всички имаме коли, нали ?
iliya_i - майстор
пон сеп 23, 2019 2:23 pmnpace написа:
нед сеп 08, 2019 5:15 pmplamen6703 написа:
Най-добрият вариант е спален чувал и одеяло.
Няколко овчи кожи също вършат работа. :-D
И тънък надуваем дюшек, ама това вече е лукс. :lol:
Надуваем дюшек изобщо не е опция. Той е въздух с температура на околния, а не топлоизолация.
kozl - майстор
iliya_i написа:
Надуваем дюшек изобщо не е опция.Той е въздух с температура на околния, а не топлоизолация.
В принципа на всяка топлоизолация е затворения въздух. Т.е. повече затвори/камери. по-добра изолация, те така и PVC профилите станаа многокамерни, както и стъклопакетите се утроиха :-D
iliya_i - майстор
вт сеп 24, 2019 7:02 amkozl написа:
В принципа на всяка топлоизолация е затворения въздух. Т.е. повече затвори/камери. по-добра изолация, те така и PVC профилите станаа многокамерни, както и стъклопакетите се утроиха :-D
Принципно за дограмата си прав, но надуваемият дюшек не отговаря на условията за това:
1. Камерите са достатъчно големи, за да има конвективно топло- (или по-скоро студо-) пренасяне в тях.
2. Стените между камерите не са топлоизолиращи (топлината или студа се пренася от камера в камера).
3. Въздуха в дюшека първоначално ще бъде с температурата на външния и няма кой да го затопли.
4. Отделните камери се редуват по хоризонтала, а не по вертикала.
и т.н.

Абе с две думи пробвай в студено време да спиш на надуваем дюшек!
kozl - майстор
вт сеп 24, 2019 8:27 amiliya_i написа:
вт сеп 24, 2019 7:02 amkozl написа:
В принципа на всяка топлоизолация е затворения въздух. Т.е. повече затвори/камери. по-добра изолация, те така и PVC профилите станаа многокамерни, както и стъклопакетите се утроиха :-D
Принципно за дограмата си прав, но надуваемият дюшек не отговаря на условията за това:
1. Камерите са достатъчно големи, за да има конвективно топло- (или по-скоро студо-) пренасяне в тях.
2. Стените между камерите не са топлоизолиращи (топлината или студа се пренася от камера в камера).
3. Въздуха в дюшека първоначално ще бъде с температурата на външния и няма кой да го затопли.
4. Отделните камери се редуват по хоризонтала, а не по вертикала.
и т.н.

Абе с две думи пробвай в студено време да спиш на надуваем дюшек!
С думи не стаа, но в младините свои имах и палатка и надуваеми дюшеци и всяка година в почивките ги ползвах по къмпинги на родното черноморие. Най-често "Атлиман" и "Юг". Дюшеците допреди няколко години окончателно ги изхвърлих, след като и за подложки не ставаха и след периода в който им се нацепи гумата. Кой материал не е изолатор, гумата или плата :? Аз сега палатка не ползвам и не знам какви дюшеци се предлагат за спане. Това което гледам по магазините са къпални дюшеци. Е не съм пробал таков за спане, но съм спал без дюшек, че немаше и по-дбре си га има. А цялата логика на надуваемия дюшег е най-вече в обема, щото има и многокамерни (хоризонтолно), но там спадналия обем е значително по-голем. То същото и за некогашните гумено платнени и сегашните винилни продукти.
А да затоплянето на въздуха в душего се очаква да се случи от страната на дупето. За нежни дупета шъ требе и ел.одеало по-м-у им или нежното да е отгоре :-D
nikolov333 - майстор
Потвърждавам, че надуваемия дюшек НЕ изолира.. Спал съм доста време на такъв на язовира и върху дюшека слагахме минимум четири олекотени завивки върху които да спим, за да "не дърпа" студа.. :idea:
kozl - майстор
вт сеп 24, 2019 9:38 amnikolov333 написа:
Потвърждавам, че надуваемия дюшек НЕ изолира.. Спал съм доста време на такъв на язовира и върху дюшека слагахме минимум четири олекотени завивки върху които да спим, за да "не дърпа" студа.. :idea:
Че за ко ви беше дюшег :? :-D
И аз потвърждавам, че матрака изолира мноо повече от надув дюшега. И като са замисла в казармата на кво съм спал само въздух - ни завивки, ни душег.... Едва ли не, съм доказал и не само аз, че мое и без изолация да се изпада във съновна ориентация :lachtot:
npace - специалист
Дюшек трябва да е мекичко на :butthead:, не за отопление. Затова съм го дал в категория Лукс. :lol:
Като събориш задните седалки и сгънеш предните да си опънеш хубаво краката в багажника. :-D
lov - майстор
Надуваемия дюшек да ви е меко и от горе неопреново шалте за топличко.Той колегата ме е изпреварил. А като не носиш на гръб и не искаш да си се сгънал на на топка с колата и да ти е добре има и много добри сгъваеми походни легла подходящи за палатка. Последните години даже съм забравил що е то надуваем дюшек. С легълцето не мислиш дали ще ти е много равен пода кат разпъваш палатката. Аз ползвам едни купени от немско с доста солидна направия. Гледам по филмчетата че и армейските са същите. А на скоро май и в лидъла пускаха такива. Лятото по гьоловете ако не се предвижда лошо време даже и палатка не ползвам. Само гледам да има де да окача една мрежа за комари. А ако има стабилни дървета де да се върже един хамак става още по добре. Ама малко се отклоняваме от темата на питащия.
hakama - специалист
Какво трябва да се направи, за да мога да запаля двигателя от 100м - за подгряване на купето и колко ще струва.
Стар Ситроен.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

Тема "Духалка, захранваща се от запалката - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: