• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 20
Всички имаме коли, нали ?
ben84 - специалист
Най-културно е с печка на бензин или нафта, каквито поставят сериино в колите. Пюс допълнителен акумулатор, щото ще работи дълго време.
Мощни са, харчат малко, поддържат двигателя топъл.
Всеки "майстор" който може да монтира ГУ, може да монтира и такава печка.
Намират се втора ръка и по стотина лева.

Преди да му хрумне на някой - виждал съм газова пита в кола. Това е ОПАСНО ЗА ЖИВОТА!
hakama - специалист
нед сеп 08, 2019 3:20 pmplamen6703 написа:
Мисля си, че не си нощувал в кола до момента, колкото и да е студено навън нали през нощта ще ти се налага да отваряш стъклото да влиза чист /студен/ въздух, иначе ще се задушиш в купето.
Спалният чувал ти е реален вариант, другото са "варианти" на приказки, а който е зиморничав не спи на студено в автомобила. :partyman:
Аз няма да спя зимата. А най-вече лятото и есента.
За стъклото е ясно че ще е открехнат. То и колата не е херметична.
plamen6703 - майстор
За зимата е ясно, че няма да спиш в колата, но явно не си спал и есента в колата. Най-добрият вариант е спален чувал и одеяло. Аз ходя с приятели по балкана и спим есенно време на палатки, най-доброто отопление за сън е спалният чувал и войнишко одеяло https://bazar.bg/obiava-19927504/prodav ... la-valneni в комплект с удобна възглавница ти гарантира спокоен сън, има ли печка, духалка, работи ли двигател, няма да разбереш какво е това сън! :partyman:
tzetz009 - специалист
:? Четох малко от началото и малко от края на темата . Като прочетох - "парцали" за бърсане на стъклото и ми стана жал за Вас !

Изкарах шофьорските курсове посред зимата в началото на 1994 година ( поледици и сняг ) . Инструкторът ни беше педант и маниак на тема чисти стъкла . Не ни позволяваше да ДОКОСВАМЕ стъклата с ръка ! Ясно и точно ни заяви :"- Ако посегнеш с опакото на ръката , както си виждал от баща си - глоба 2 часа ! Плащаш си и караш допълнително ! ".

Стъклата на ладичката групово ги чистихме само с вестник . Нищо друго . Никакви препарати . По късно съм пробвал и разни "фибро"-гъби , но си е като с парцал :lol: !

:partyman: :partyman: :partyman:
ben84 - специалист
Ма те и вестниците не са като през 1994-та :-D
Едно време и печката си палех с тех, ама сега им слагат присадки против горенье.
tzetz009 - специалист
:) Брошурите от маркетите не се броят ! "Уикенд" , "Телеграф" и "Трета възраст" :-D !

:partyman: :partyman: :partyman:
ben84 - специалист
Скоро не съм пробвал...
Стават ли още за "гъз папир"?
hakama - специалист
На първо време си мисля за ел. печка/духалка.
Че системите Вебасто са си сериозна инвестиция.
Та, питам се как да пресметна (на хартия първо) за примерно 500W нагревател колко време ще ми издържи външен акумулатор 40А (може и два по-малки за лесно пренасяне или само един, зависи колко време ще е нужно да загрява колата)? Даже мисля за чиста батерия, по-лека, която да няма висок пусков ток.
За пост. ток
A=U.I.t
=> t= A/ U.I
t = 500W / 12V x 40A = 1.04 h ?! :?
У нас не падат често под минус 10-20 градуса, така че поне за прибиране от фитнеса или сауната - в късна есен, мека зима - тогава е най-необходима такава печка.
За кола с бензинов агрегат говорим.
Друг е въпроса има ли готова такава, от кемпер може би.
ben84 - специалист
Има ел. нагреватели монтирани фабрично в парното на разни дизели. Понеже дизела си тегав зимата за загряване.
Има ефект от тях. Но те греят по няколко минути, само когато двигателя работи и докато "отвърне". Сети се защо. :wink:
Пример:
http://img.euroauto.ru/photo/parts/used ... 3592/1.jpg


500W на 12 волта да ти харчат 40 ампера... Грубо.
40Ач акумулатор ти дава 40А за един час. Ама това само на хартия. По-малко ще е.
Antonii - майстор
Има и готави китове с нагреватели които се монтират на двигателя за да поддържат антифриза подгрят.
Но за тях си трябва мрежово захранване. С акумулатор няма как да стане.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 20

Тема "Духалка, захранваща се от запалката - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: